Bezpłatne Szkolenia „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”

 Eko-lokator  |  22.11.2017
EKO-LOKATOR

Fundacja Instytut na rzecz Eko-rozwoju uruchomiła projekt „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Poprzez realizację projektu „Eko-lokator” chcemy przygotować m.in. polskich przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów na zachodzące zmiany i uświadomić konieczność wypracowania wspólnego podejścia do tego problemu.

„Eko-lokator” skierowany jest do grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami, w szczególności do administratorów i zarządców budynków wielorodzinnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności tej grupy zawodowej, co ułatwi edukację mieszkańców w dziedzinie ochrony środowiska.

EKO - LOKATORGłówny nacisk zostanie położony na wpływ budownictwa mieszkalnego na zmiany klimatyczne oraz konieczność  przeciwdziałania tymże zmianom poprzez podejmowanie konkretnych działań, o których mówic będziemy podczas spotkań. 

Bezpłatnym szkoleniem pn. „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym” rozpoczynamy cykl spotkań z Państwem. Odbędzie się ono w czterech miastach, wybranych nieprzypadkowo. Wybór poprzedził bowiem rekonesans problemów rozwojowych i adaptacyjnych, z jakimi borykają się wybrane miasta.

 • Poznań – 29 listopada 2017 
 • Kraków – 06 grudnia 2017
 • Toruń – 13 grudnia 2017
 • Lublin – 17 stycznia 2017

W tym cyklu szkoleń, przewidzianych w ramach "Projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami", zostaną poruszone zagadnienia dotyczące energetyki i efektywności energetycznej.

Program szkolenia:

08:45-09:00 - rejestracja uczestników

09:00-09:15 - powitanie uczestników

09:15-10:45 - Termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych - dr hab. inż. Hanna Jędrzejuk (Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej)

 • Źródła finansowania termomodernizacji
 • Aspekty prawne inwestycji - najnowsze akty prawne, wymagania techniczne, wtym energetyczne

10:45-11:00 - przerwa kawowa (15 min)

11:00 - 12:30 - Termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych - dr hab. inż. Hanna Jędrzejuk

 • Praktyczne metody termomodernizacji, głęboka termomodernizacja
 • Opłacalność inwestycji
 • Akceptacja społeczna

12:30 - 13:15 - przerwa na lunch (45 min)

13:15 -14:45 - Odnawialne źródła energii (OZE) w budynkach wielorodzinnych (aspekty praktyczne)

 • Źródła finansowania OZE
 • Analizy opłacalności inwestycji
 • Analizy techniczne
 • Akceptacja społeczna

14:45 - 15:00 - przerwa kawowa (15min)

15:00 - 16:30 - Odnawialne źródła energii (OZE) w budynkach wielorodzinnych (aspekty praktyczne)

 • Gdzie i jak zdobyć dotację na OZE
 • Jak prowadzić rozmowy z instytucją finansującą
 • Jak ustalić model finansowania przedsięwzięcia
 • Strategia wyboru wykonawcy, kontrola jakości wykonania
 • Model rozliczeń z dostawcą energii
 • Eksploatacja systemu

16:30-17:30 - doradca energetyczny

 • Jaki rodzaj wsparcia i jaką wysokość dofinansowania można uzyskać
 • Jakie inwestycje możemy dotować- Kto może być beneficjentem dotacji
 • Warunki udzielania dotacji, planowane nabory, gdzie szukać informacji
 • Audyty energetyczne, wdrażanie rekomendacji
 • Doświadczenia w zakresie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną
 • instalacja OZE na budynkach wielorodzinnych

Korzyści dla uczestników:

 • bieżące zagadnienia i odpowiedź na wyzwania, przed którymi staje aktualnie zarządca i administrator nieruchomości
 • wiedza przekazywana w przystępny sposób przez ekspertów i praktyków
 • aspekty prawne oraz informacje o źródłach i warunkach dofinansowania
 • uzyskanie praktycznej wiedzy, którą uczestnicy szkolenia będą mogli wykorzystywać w swojej codziennej pracy, a także wzrost świadomości co do celowości prowadzenia działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i adaptacji do tych zmian

Szkolenie będzie kładło nacisk na wiedzę praktyczną, eksperci podsuną uczestnikom i uczestniczkom gotowe rozwiązania i aktualnie obowiązujące oraz projektowane akty prawne, które będą odwoływały się do poruszanych zagadnień. Zostaną również szeroko omówione warunki, wymagania  udzielania dotacji, planowane nabory, gdzie składać wnioski i jak je pisać. 

Na podstawie zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji inwestycji, zostaną zaprezentowane doświadczenia w zakresie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną oraz instalacja OZE w budynkach wielorodzinnych.

Warto podkreslić, że eksperci prowadzący szkolenie to przede wszystkim praktycy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie efektywności energetycznej.

Zapisy na bezpłatne szkolenia za pośrednictwem evenea:

Poznań: 29 listopada 2017 >>

Kraków: 06 grudnia 2017 >>

Toruń: 13 grudnia 2017 >>

Lublin: 17 stycznia 2017 >>


Więcej o projekcie…

PATRONAT MEDIALNY
PATRONI


Wybrane dla Ciebie


Ciepłomierze dla małych odbiorców - ulga w rachunkach i mniej czasu przy odczycie »
Czy lato to dobry czas, aby zadbać o dach?
Ciepłomierz jaki wybrać? Dach uszkodzony
Podstawowym problemem przy odczycie wodomierzy zamontowanych u lokatorów w budynkach wielorodzinnych jest brak dostępu do nich. Dotyczy to praktycznie wszystkich budynków wielorodzinnych wybudowanych w latach osiemdziesiątych... czytam więcej» Prawidłowe zabezpieczenie dachów przed nadchodzącym trudnym dla nich czasem wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników, ale również wpływa pozytywnie na konstrukcję budynku (...) czytaj dalej »

Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez zarządcę nieruchomości»

Jak zadbać o mieszkańców

Przed spółdzielnią są zawsze nowe wyzwania stawiane przez ustawodawców i mieszkańców. Działania w oparciu o potrzeby remontowe i modernizacyjne(...) Czytam więcej »


Jak niskim kosztem wyremontować posadzki w budynku?
Zaparowane okna w domu - jak temu zapobiec?
Remont posadzki w budynku Niższe koszty ciepła
Przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację... czytam dalej» Długotrwale zaparowane okna są sygnałem alarmującym – zdrowie mieszkańców może być zagrożone (...) czytaj dalej »

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę! Jak dobrze ocieplić dachy osiedli?

ocieplanie dachu w budynku na osiedlu

Decyzja o wyborze metody i materiału do ocieplenia stropodachu jest niełatwa – trzeba wziąć pod uwagę efektywność rozwiązania... czytam dalej »


Jakie wybrać donice na podwórka osiedlowe?
Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego »
Donice na osiedla Kotły do budynków mieszkalnych
Modernizacja skwerów i podwórek osiedlowych jest sprawą wysokiej rangi dla społeczności lokalnej. Nie bez powodu – to najbliższa ... czytaj dalej » Kotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o ... czytam dalej »

6 kroków do ciepłego stropodachu w bloku »

6 kroków do ciepłego stropodachu

Szybki poradnik dla Zarządów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych. Jak wykonać ocieplenie stropodachu w blokach osiedlowych, by mieszkańcom żyło się tam cieplej i taniej?... czytam dalej »


Jak zabezpieczyć dach nieruchomości przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi» Dowiedz się, jak korzystnie finansować inwestycje w część wspólną budynku »
Zabezpieczenie budynku przed skutkami pogody Dofinansowanie nieruchomości
Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach dachów? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć dach przed negatywnymi skutkami pogody(...) Czytam dalej » Finansowanie przedsięwzięć mających na celu modernizację lub remont nieruchomości oraz infrastruktury technicznej w zasobach Wspólnoty mieszkaniowej... czytam dalej »

Jak zoptymalizować zużycie energii?

Optymalizacja zużycie energii

Najlepsi fizycy i inżynierowie budowlani. Ich wiedza i doświadczenie współtworzą podstawę do opracowania dokładnego i niezawodnego systemu optymalizacji zużycia energii... czytam dalej »


Co jest ważne w pracy zarządcy?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl