Bezpłatne Szkolenia „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”

 Eko-lokator  |  22.11.2017
EKO-LOKATOR

Fundacja Instytut na rzecz Eko-rozwoju uruchomiła projekt „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Poprzez realizację projektu „Eko-lokator” chcemy przygotować m.in. polskich przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów na zachodzące zmiany i uświadomić konieczność wypracowania wspólnego podejścia do tego problemu.

„Eko-lokator” skierowany jest do grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami, w szczególności do administratorów i zarządców budynków wielorodzinnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności tej grupy zawodowej, co ułatwi edukację mieszkańców w dziedzinie ochrony środowiska.

EKO - LOKATORGłówny nacisk zostanie położony na wpływ budownictwa mieszkalnego na zmiany klimatyczne oraz konieczność  przeciwdziałania tymże zmianom poprzez podejmowanie konkretnych działań, o których mówic będziemy podczas spotkań. 

Bezpłatnym szkoleniem pn. „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym” rozpoczynamy cykl spotkań z Państwem. Odbędzie się ono w czterech miastach, wybranych nieprzypadkowo. Wybór poprzedził bowiem rekonesans problemów rozwojowych i adaptacyjnych, z jakimi borykają się wybrane miasta.

 • Poznań – 29 listopada 2017 
 • Kraków – 06 grudnia 2017
 • Toruń – 13 grudnia 2017
 • Lublin – 17 stycznia 2017

W tym cyklu szkoleń, przewidzianych w ramach "Projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami", zostaną poruszone zagadnienia dotyczące energetyki i efektywności energetycznej.

Program szkolenia:

08:45-09:00 - rejestracja uczestników

09:00-09:15 - powitanie uczestników

09:15-10:45 - Termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych - dr hab. inż. Hanna Jędrzejuk (Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej)

 • Źródła finansowania termomodernizacji
 • Aspekty prawne inwestycji - najnowsze akty prawne, wymagania techniczne, wtym energetyczne

10:45-11:00 - przerwa kawowa (15 min)

11:00 - 12:30 - Termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych - dr hab. inż. Hanna Jędrzejuk

 • Praktyczne metody termomodernizacji, głęboka termomodernizacja
 • Opłacalność inwestycji
 • Akceptacja społeczna

12:30 - 13:15 - przerwa na lunch (45 min)

13:15 -14:45 - Odnawialne źródła energii (OZE) w budynkach wielorodzinnych (aspekty praktyczne)

 • Źródła finansowania OZE
 • Analizy opłacalności inwestycji
 • Analizy techniczne
 • Akceptacja społeczna

14:45 - 15:00 - przerwa kawowa (15min)

15:00 - 16:30 - Odnawialne źródła energii (OZE) w budynkach wielorodzinnych (aspekty praktyczne)

 • Gdzie i jak zdobyć dotację na OZE
 • Jak prowadzić rozmowy z instytucją finansującą
 • Jak ustalić model finansowania przedsięwzięcia
 • Strategia wyboru wykonawcy, kontrola jakości wykonania
 • Model rozliczeń z dostawcą energii
 • Eksploatacja systemu

16:30-17:30 - doradca energetyczny

 • Jaki rodzaj wsparcia i jaką wysokość dofinansowania można uzyskać
 • Jakie inwestycje możemy dotować- Kto może być beneficjentem dotacji
 • Warunki udzielania dotacji, planowane nabory, gdzie szukać informacji
 • Audyty energetyczne, wdrażanie rekomendacji
 • Doświadczenia w zakresie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną
 • instalacja OZE na budynkach wielorodzinnych

Korzyści dla uczestników:

 • bieżące zagadnienia i odpowiedź na wyzwania, przed którymi staje aktualnie zarządca i administrator nieruchomości
 • wiedza przekazywana w przystępny sposób przez ekspertów i praktyków
 • aspekty prawne oraz informacje o źródłach i warunkach dofinansowania
 • uzyskanie praktycznej wiedzy, którą uczestnicy szkolenia będą mogli wykorzystywać w swojej codziennej pracy, a także wzrost świadomości co do celowości prowadzenia działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i adaptacji do tych zmian

Szkolenie będzie kładło nacisk na wiedzę praktyczną, eksperci podsuną uczestnikom i uczestniczkom gotowe rozwiązania i aktualnie obowiązujące oraz projektowane akty prawne, które będą odwoływały się do poruszanych zagadnień. Zostaną również szeroko omówione warunki, wymagania  udzielania dotacji, planowane nabory, gdzie składać wnioski i jak je pisać. 

Na podstawie zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji inwestycji, zostaną zaprezentowane doświadczenia w zakresie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną oraz instalacja OZE w budynkach wielorodzinnych.

Warto podkreslić, że eksperci prowadzący szkolenie to przede wszystkim praktycy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie efektywności energetycznej.

Zapisy na bezpłatne szkolenia za pośrednictwem evenea:

Poznań: 29 listopada 2017 >>

Kraków: 06 grudnia 2017 >>

Toruń: 13 grudnia 2017 >>

Lublin: 17 stycznia 2017 >>


Więcej o projekcie…

PATRONAT MEDIALNY
PATRONI


Wybrane dla Ciebie


Przypominamy, że zestawy hydroforowe muszą być przeglądane raz w roku!

Przegląd zestawów hydroforowych

Konserwacja zestawów hydroforowych jest tańsza niż naprawy, gwarantuje spokój i brak telefonów o awarii oraz komfort odbiorców... czytam dalej »


Jak niskim kosztem wyremontować posadzki w budynku?
Poznaj sposób jak ograniczyć koszty ciepła bez drogich inwestycji termomodernizacyjnych?
Remont posadzki w budynku Niższe koszty ciepła
Przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację... czytam dalej» Zużycie energii przez budynki stanowi 41% ogólnego zużycia energii na świecie, a konwersja do bardziej energooszczędnego budownictwa jest zbyt wolna  (...) czytaj dalej »

Szybki poradnik dla Zarządów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych »

Ocieplanie dachów - 6 kroków do ciepła

6 kroków do ciepłego stropodachu w bloku. Jak wykonać ocieplenie stropodachu w blokach osiedlowych, by mieszkańcom żyło się tam cieplej i taniej? (...) czytam dalej »


Przecieki w rurach kanalizacyjnych. Jak je szybko wykryć »
Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami »
Przecieki w rurach kanalizacyjnych Kompleksowe zarządzanie nieruchomściami
Jeden z najbardziej nieprzyjemnych tematów dla zarządcy nieruchomości – przeciek w rurze kanalizacyjnej. Jak można go szybko wykryć i (...) czytaj dalej » Szczegółowy zakres czynności realizowanych w ramach umowy o zarządzanie nieruchomościami każdorazowo podlega negocjacjom i jest dopasowywany do specyficznych potrzeb Klienta..… czytam dalej »

Bezobsługowy i wydajny system grzewczy dla mieszkańców » Darmowe szkolenie: "Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym"
Zapewnienie mieszkańcom ogrzewania szkolenie dla zarządców
Jednym z zadań właścicieli i zarządców budynków jest zapewnienie mieszkańcom ogrzewania. Tam, gdzie to możliwe, stosuje się ciepło systemowe lub gaz ziemny (...) Czytam dalej » Kolejny temat poruszany w ramach bezpłatnych szkoleń i warsztatów projektu Eko-lokator, dla osób zajmujących się zarządzaniem budynkami wielorodzinnymi. Gospodarka wodna jest jednym z najważniejszych aspektów w przypadku budownictwa wielorodzinnego.… czytam dalej »

Co jest ważne w pracy zarządcy?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl