• Zima dachom niestraszna
  • Jak zapisy nowej ustawy wpłyną na działalność spółdzielni?
  • Sprzątanie biur – Warszawa tonie w ofertach, a co z jakością?
  • Ciepło z własnej kotłowni – studium przypadku
  • SM Metalowiec – z tradycją w nowoczesność

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Zima dachom niestraszna

25.10.2017
5
Publikacja zawiera cenne porady dotyczące podjęcia koniecznych czynności konserwacyjnych w celu właściwego przygotowania dachu na sezon zimowy.
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Jak zapisy nowej ustawy wpłyną na działalność spółdzielni?

02.10.2017
3
Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wzbudziła wiele emocji i kontrowersyjnych opinii. Poprosiliśmy więc o komentarze: Jerzego Jankowskiego – przewodniczącego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, Jacka Frydryszaka – prezesa zarządu Spółdzielni...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Sprzątanie biur – Warszawa tonie w ofertach, a co z jakością?

02.10.2017
Czystość w pomieszczeniach firmy to znak jej kondycji. Brak bałaganu sprzyja codziennemu funkcjonowaniu organizacji. Ma także spore znaczenie wizerunkowe. W gąszczu podmiotów, które oferują sprzątanie biur, Warszawa wysuwa się na pierwsze miejsce. Możemy więc swobodnie wybierać...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Ciepło z własnej kotłowni – studium przypadku

Przysyłane do naszej redakcji listy dowodzą, jak bardzo gorącym tematem jest rozliczenie kosztów ogrzewania budynku wielolokalowego. Okazuje się, że kilka publikacji na ten temat w ostatnich numerach naszego miesięcznika jednak nie ujęło wszystkich rodzajów problemów.
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

SM Metalowiec – z tradycją w nowoczesność

SM „Metalowiec” to jedna z najstarszych i największych spółdzielni mieszkaniowych we Wrocławiu. Powstała w 1959 r., jako trzecia w mieście, z inicjatywy grupy pracowników Wrocławskiej Fabryki Urządzeń Mechanicznych.
Czytaj całość
Artykuł sponsorowany

Wyzwania zarządcy - od "w biurze" do "w sieci"

 WELES3  |  22.11.2017
System Weles3
System Weles3
Weles

Rozmowa z Michałem Ziemskim, właścicielem firmy WELES dostarczającej nowoczesnych rozwiązań dla zarządców, w tym zintegrowanego systemu do zarządzania nieruchomościami oraz usług księgowych. Rozmawia Agnieszka Piksa z Redakcji Administrator24.info

Redakcja: Najnowszy sondaż Administrator24.info pokazał, że dla 57% badanych najważniejsze w pracy zarządcy jest żywy kontakt z mieszkańcami. Jak znaleźć na to czas?

Michał Ziemski: Wystarczy dać sobie pomóc Nowoczesne rozwiązania są teraz na wyciągnięcie ręki dla każdego zarządcy. Pracujemy z zarządcami od 20 lat i nasze doświadczenia wykorzystujemy do projektowania rozwiązań wspomagających pracę zarządców, dających im komfort pracy, oszczędność czasu i w wyniku tego przewagę konkurencyjną. Rozumiemy potrzeby Zarządców i ich chęć poświęcenia większej ilości czasu na czynności relacyjne (czyli kontakt z mieszkańcami) a nie zadania operacyjne (czyli wprowadzanie danych, księgowania).

Redakcja: Jak to wygląda w praktyce?

Michał Ziemski: Przede wszystkim konieczny jest dobrze zaprojektowany system. Po pierwsze taki który nie wymaga wprowadzania ręcznego danych tam, gdzie nie jest to konieczne, oferuje narzędzia do weryfikacji danych i pomaga ograniczać pomyłki. Po drugie automatyzacja: dawanie możliwości pobierania danych z różnych źródeł elektronicznych (np import wyciągów bankowych - także bez płatności masowych) oraz łatwego generowania raportów (np zaliczek czy sprawozdań finansowych) zarówno w formie gotowego wydruku, jak i danych do przetwarzania.

Redakcja: System wspiera użytkownika a nie zajmuje czas?

Michał Ziemski: Taki właśnie stawiamy cel systemowi Weles3. Jak najbardziej podnieść efektywność pracy zarządcy i jego pracowników.

 

Redakcja: Jakie funkcjonalności Weles3 zasługują na szczególną uwagę?

Michał Ziemski: Na przykład wspomniane automatyczne księgowanie wyciągów bankowych. Znaczna część naszych klientów w ogóle nie księguje już wyciągów ręcznie. Wszystko robione jest przez import plików z banku. Do działanie tej funkcji nie jest konieczne płacenie za płatności masowe i działa w większości dużych banków.

Innym przykładem niech będzie system obiegu dokumentów, który pozwala na księgowanie faktur “jedna za drugą” z dokumentów elektronicznych (zeskanowanych). Księgowa wykorzystuje swój czas na podejmowanie decyzji o dekretacji a nie na przekładanie papierów na biurku. Korzyści w wydajności pracy są naprawdę ogromne.

Redakcja: Niedawno uruchomiliście usługi księgowe dla klientów Weles3. To część strategii?

Michał Ziemski: Od niedawna świadczymy dla naszych klientów kompleksowe usługi księgowe. Oferujemy dwa główne warianty (zakres jest zawsze do ustalenia): przejęcie pełnej księgowości oraz przejęcia pracy “ręcznej” (księgowanie faktur i wyciągów bankowych elektronicznych i papierowych). W pierwszym wypadku zarządca  może się skupić na części administracyjnej swojej pracy i nie zajmować się księgowością, a w drugim pracownicy księgowi zarządcy przestają poświęcać czas na wprowadzanie i mogą się skupić na faktycznej pracy umysłowej.

Mamy profesjonalny zespół księgowy, który efektywnie wspiera zarządców. Usługa działa w oparciu o obieg dokumentów w Weles3.

Redakcja: Klienci są zadowoleni?

Michał Ziemski: Nasi klienci są naszą najlepszą reklamą a nam zależy na ich zadowoleni. Obserwujemy ich ciągły rozwój - pozyskiwanie nowych nieruchomości. Często mamy przyjemność obserwować powstawanie firm od samego początku do poziomu całkiem sporych organizacji zarządzających dużymi pulami obiektów. Sami również staramy się wyszukiwać klientów dla naszych klientów poprzez nasz portal ZnajdzZarzadce.pl, który pozwala na wyszukanie zarządcy w okolicy. Rośniemy wspólnie i to jest jedna z najlepszych rzeczy w naszej pracy.

Redakcja: Co Was wyróżnia?

Michał Ziemski: Oprócz zaawansowania technologicznego, to nasz serwis. W ramach umowy jest nielimitowany kontakt z naszym wsparciem. Nie pobieramy opłat “za telefon”, więc nasze cele są zgodne z Państwa: bezproblemowa praca. Odpowiadamy na każde pytanie, pomagamy budować, księgować, importować dane, czy zakładać wspólnoty w systemie. Średni czas naszej odpowiedzi na pytanie to ok 3 godzin. Jest bardzo prawdopodobne że jeśli ktoś wyśle pytanie mailem i pójdzie zrobić sobie kawę to po powrocie odpowiedź już będzie czekała w skrzynce. Uważamy, że sama sprzedaż oprogramowania to dopiero początek współpracy.

Weles

Redakcja: Jednym z gorących tematów jest bezpieczeństwo danych. Jak o to dbacie?

Michał Ziemski: Nasz biznes to dane naszych klientów, więc ich bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe. Musimy być w zgodzie z przepisami prawa, być przygotowanym na incydenty i mieć odpowiednie zabezpieczenia. Naszym atutem jest tu doświadczenie: 20 lat na rynku (w tym 10 lat komercyjnej dostępności Weles3). Obecnie czekamy na polskie przepisy powiązane z nową europejską ustawą o ochronie danych osobowych. Jak tylko będą uchwalone przygotujemy informację dla naszych klientów jakie to rodzi dla nich konsekwencje.

Redakcja: Jakie macie plany na przyszłość?

Michał Ziemski: Projektów którymi się zajmujemy i które mamy w planach jest naprawdę bardzo dużo. Są zarówno techniczne (których czasem nie widać bezpośrednio na zewnątrz) jak i planujemy nowe funkcje dostępne w systemie. Staramy się też o pełniejsze wykorzystanie naszych narzędzi wśród naszych obecnych klientów oraz oczywiście cały czas pozyskujemy nowych (głównie przez polecenie). Nagrodą samą w sobie jest obserwowanie efektów naszych starań - rozwój naszych klientów i ich ewolucja od modelu XX-wiecznego firmy “w biurze” do modelu XXI wieku - firmy skomunikowanej sieciowo.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Weles3 >> oraz z ofertą usług księgowych >>

PHU WELES Michał Ziemski

Normandii 3F
05-509 Józefosław

603286777
weles@e-adm.pl

http://www.e-adm.pl/

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

11/2017

Aktualny numer:

Administrator 11/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - O zmianie ustawy o własności lokali oraz Prawa budowlanego
  • - Podatek od miejsca postojowego w garażu
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 14288|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl