Artykuł sponsorowany

Korespondencja w procesie zarządzania nieruchomościami. Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na wysyłce dokumentów?

Korespondencja w procesie zarządzania nieruchomościami.
Korespondencja w procesie zarządzania nieruchomościami.
Envelo

Wysyłka korespondencji związanej z zarządzaną nieruchomością to obowiązek uciążliwy dla wielu administratorów. Przygotowanie oraz nadanie listów generuje koszty, wymaga czasu i pracy. Istnieje rozwiązanie, które pozwali zoptymalizować ten proces.

Tradycyjna korespondencja to wciąż podstawowa forma komunikacji z właścicielami oraz użytkownikami nieruchomości. Zawiadomienia o niedopłatach, rozliczenia za media i informacje o zebraniach wspólnoty, to tylko część dokumentacji , która przesyłana jest przez zarządców nieruchomości drogą listową. Jest to wciąż najskuteczniejsza forma komunikacji, jednak wiąże się  z dużymi wydatkami i wymaga sporo uwagi. W przypadku administratorów mających pod swoją opieką kilka nieruchomości, ilość dokumentów wymagających przekazania odpowiednim adresatom rośnie, a co za tym idzie, rosną również koszty tego procesu.

Odpowiedzią na problemy związane z wysyłką papierowej korespondencji jest automatyzacja za pomocą platformy Envelo, która umożliwia korzystanie z usług pocztowych online. Dzięki temu rozwiązaniu zarządcy mogą zmniejszyć wydatki związane z wysyłką, uporządkować dokumenty nadawcze, a także zaoszczędzić czas poświęcany na kopertowanie, drukowanie czy nadawanie listów.

Neolist – tradycyjne listy prosto z komputera

Jednym z rozwiązań oferowanych przez Envelo, jest możliwość wysłania online papierowych listów. Po dokonaniu rejestracji, na platformie Envelo, użytkownik może nadać list, którego treść wpisał ręcznie lub dodał jako gotowy dokument w pliku PDF np. kiedy korzysta z papieru firmowego.  Pojedyncze listy można wysłać dodając pojedynczych adresatów lub do większej grupy odbiorców- importując ich listę z pliku xls. Zarządca może stworzyć również szablony wiadomości, które dostępne będą do wykorzystania w wysyłce cyklicznej czy masowej w przyszłości.

Wysłanie listu wymaga zaledwie kilku kliknięć, niezależnie od ilości adresatów. Tak nadana korespondencja jest drukowana i kopertowana automatycznie przez Envelo, a następnie dostarczana do odbiorcy przez Pocztę Polską.

Tak więc obwiązki związane z przygotowaniem i nadaniem korespondencji wykonuje za nadawcę Envelo.

Oferta Envelo pokrywa się z pełną ofertą Poczty Polskiej w zakresie nadań korespondencji, co oznacza, że z platformy Envelo można wysłać każdy rodzaj listu, zwykły, polecony etc. W cenie Neolistu uwzględniona jest nie tylko wysyłka, ale również wszystkie potrzebne do tego materiały takie jak koperta, papier czy tusz, podczas gdy podstawowa cena usługi jest niższa niż cena tradycyjnego znaczka pocztowego. Nadawca Neolistu może korzystać z archiwum wysłanych listów przez minimum rok od momentu ich nadania. Ponadto od usługi Neolist istnieje możliwość odliczenia 23% podatku vat.

Sprawdź internetową wysyłkę listów >>

Prosta i uporządkowana wysyłka

Czy platforma Envelo może być przydatna w przypadku konieczności wysłania listu lub dokumentu z oryginalną pieczątką, lub podpisem zarządcy?

Tak, w tej sytuacji warto skorzystać z neoznaczków. Są to odpowiedniki tradycyjnych znaczków pocztowych, ale można kupić je online, wydrukować bezpośrednio na kopercie z danymi adresata. Kupując jednorazowo większą ilość znaczków- na etykiecie samoprzylepnej lub zwykłej kartce.

Takie zakupy nie wymagają wychodzenia z biura.

Neoznaczki można personalizować, dodając do nich własną grafikę, w postaci logo czy nazwy firmy. W przypadku gdy zarządca sprawuje opiekę nad większą ilością wspólnot, system pozwala łatwo wygenerować osobne faktury za znaczki dla każdej z nich.

Wypróbuj neoznaczki >>

Oszczędność dzięki automatyzacji

Zautomatyzowanie procesu wysyłki korespondencji oznacza przede wszystkim znaczącą oszczędność czasu i pieniędzy. Korzystanie z internetowych rozwiązań minimalizuje nakład pracy potrzebny na przygotowanie, kopertowanie i nadawanie listów oraz zmniejsza koszty ponoszone na materiały. Envelo będzie  zdecydowanie najbardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem dla zarządców, którym zależy na zwiększeniu wydajności pracy i jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Poczta Polska
Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.
Office Hub
ul. Rodziny Hiszpańskich 8
02-685 Warszawa

https://www.envelo.pl/

Komentarze

(0)

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

12/2017

Aktualny numer:

Administrator 12/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - KZN a własność lokali
  • - By nie było miejsc bez duszy
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 14458|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl