Artykuł sponsorowany

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć?

Pojawiająca się na ścianie mokra plama jest zwykle dowodem na nieszczelność instalacji wodnej bądź kanalizacyjnej. Pociąga to za sobą konieczność naprawy miejscowej lub wymiany uszkodzonego fragmentu rury.

W ostatnim czasie pojawiła się na rynku technologia umożliwiająca przeprowadzenie całościowej renowacji rur kanalizacyjnych o średnicach DN50-DN200 bez konieczności kucia ścian i wymiany starej instalacji.

 

 

Od czego zacząć?

Zadzwoń: 733-11-88-00

Ocena stanu technicznego rur kanalizacyjnych

Wszelkie prace związane z rurami kanalizacyjnymi należy rozpocząć od monitoringu wraz z oceną ich stanu technicznego. Może się okazać, że rury są na tyle obrośnięte, że taka ocena jest niemożliwa. Zaleca się wtedy ich oczyszczenie z rdzy i osadów tak, aby widoczna była sama konstrukcja.

 

 

Ponieważ usuwając nalot możemy odsłonić znajdujące się pod nim nieszczelności, należy się liczyć z koniecznością renowacji większego fragmentu niż na początku zakładano. Jest to i tak korzystniejsze niż wymiana uszkodzonych fragmentów, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników budynku. Metoda ta nie wymaga kucia ścian, ingerencji w zabudowę łazienkową i jest mało uciążliwa dla lokatorów.

SZott - realizacja w Gliwicach Realizacja w Gliwicach Spółdzielnia w Gliwicach

 

Czyszczenie

Czyszczenie kanalizacji należy przeprowadzić metodą mechaniczną, która pozwala na całkowite usunięcie osadów, rdzy i nalotu z rur. Poprzez zastosowanie tej metody możemy dokładnie określić wielkość i rodzaj uszkodzenia, a także stworzyć odpowiednie warunki do renowacji starych rur kanalizacyjnych metodą natryskową.

Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową nie przynosi takich efektów, gdyż pozostawia na rurach nalot utrudniający nałożenie materiału.

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych

Po wysuszeniu oczyszczonych rur nakłada się na nie warstwę szybkoschnącej masy polimerowej, która zastygając, tworzy nową, spójną powłokę. Wykorzystywany do tego materiał ElastoFlake to odporny na zmiany temperatur, ekologiczny, niezwykle trwały środek stworzony specjalnie po to, by sprostać renowacji rur kanalizacyjnych. Posiada certyfikat VTT, a jego żywotność określana jest na 25 lat.

 

 

Wszystkie prace prowadzone są z wykorzystaniem dojścia utworzonego po zdemontowaniu toalety bądź z wykorzystaniem rewizji. Stosowana metoda nie wymaga usuwania zniszczonych fragmentów rur. Nakładany materiał skutecznie uszczelnia pęknięcia, a dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu rur z osadów nie dochodzi do zmniejszania się ich średnicy

Metoda ta umożliwia naprawę miejscowych pęknięć i nieszczelności w rurach kanalizacyjnych, ale także renowację całych pionów w budynkach wielorodzinnych.

Dowiedz się więcej na ten temat >>

 

 

 

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
 733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
3/2021

Aktualny numer:

Administrator 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - SRK N szansą dla rynku
  • - Koszty zarządu nieruchomością wspólną
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl