Od czego zacząć?
Ocena stanu technicznego rur kanalizacyjnych
Wszelkie prace związane z rurami kanalizacyjnymi należy rozpocząć od monitoringu wraz z oceną ich stanu technicznego. Może się okazać, że rury są na tyle obrośnięte, że taka ocena jest niemożliwa. Zaleca się wtedy ich oczyszczenie z rdzy i osadów tak, aby widoczna była sama konstrukcja.
Ponieważ usuwając nalot możemy odsłonić znajdujące się pod nim nieszczelności, należy się liczyć z koniecznością renowacji większego fragmentu niż na początku zakładano. Jest to i tak korzystniejsze niż wymiana uszkodzonych fragmentów, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników budynku. Metoda ta nie wymaga kucia ścian, ingerencji w zabudowę łazienkową i jest mało uciążliwa dla lokatorów.
Czyszczenie
Czyszczenie kanalizacji należy przeprowadzić metodą mechaniczną, która pozwala na całkowite usunięcie osadów, rdzy i nalotu z rur. Poprzez zastosowanie tej metody możemy dokładnie określić wielkość i rodzaj uszkodzenia, a także stworzyć odpowiednie warunki do renowacji starych rur kanalizacyjnych metodą natryskową.
Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową nie przynosi takich efektów, gdyż pozostawia na rurach nalot utrudniający nałożenie materiału.
Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych
Po wysuszeniu oczyszczonych rur nakłada się na nie warstwę szybkoschnącej masy polimerowej, która zastygając, tworzy nową, spójną powłokę. Wykorzystywany do tego materiał ElastoFlake to odporny na zmiany temperatur, ekologiczny, niezwykle trwały środek stworzony specjalnie po to, by sprostać renowacji rur kanalizacyjnych. Posiada certyfikat VTT, a jego żywotność określana jest na 25 lat.
Wszystkie prace prowadzone są z wykorzystaniem dojścia utworzonego po zdemontowaniu toalety bądź z wykorzystaniem rewizji. Stosowana metoda nie wymaga usuwania zniszczonych fragmentów rur. Nakładany materiał skutecznie uszczelnia pęknięcia, a dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu rur z osadów nie dochodzi do zmniejszania się ich średnicy
Metoda ta umożliwia naprawę miejscowych pęknięć i nieszczelności w rurach kanalizacyjnych, ale także renowację całych pionów w budynkach wielorodzinnych.
Dowiedz się więcej na ten temat >>
![]() |
SZOTT tel. 22 122-88-59
|
Przeczytaj również:
Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>
Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>
Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>
Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>
Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>
Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>
Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>
Awaria kanalizacji w
bloku mieszkalnym – co robić? >>
Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>