Artykuł sponsorowany

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć?

Pojawiająca się na ścianie mokra plama jest zwykle dowodem na nieszczelność instalacji wodnej bądź kanalizacyjnej. Pociąga to za sobą konieczność naprawy miejscowej lub wymiany uszkodzonego fragmentu rury.

W ostatnim czasie pojawiła się na rynku technologia umożliwiająca przeprowadzenie całościowej renowacji rur kanalizacyjnych o średnicach DN50-DN200 bez konieczności kucia ścian i wymiany starej instalacji.

 

 

Od czego zacząć?

Ocena stanu technicznego rur kanalizacyjnych

Wszelkie prace związane z rurami kanalizacyjnymi należy rozpocząć od monitoringu wraz z oceną ich stanu technicznego. Może się okazać, że rury są na tyle obrośnięte, że taka ocena jest niemożliwa. Zaleca się wtedy ich oczyszczenie z rdzy i osadów tak, aby widoczna była sama konstrukcja.

Ponieważ usuwając nalot możemy odsłonić znajdujące się pod nim nieszczelności, należy się liczyć z koniecznością renowacji większego fragmentu niż na początku zakładano. Jest to i tak korzystniejsze niż wymiana uszkodzonych fragmentów, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników budynku. Metoda ta nie wymaga kucia ścian, ingerencji w zabudowę łazienkową i jest mało uciążliwa dla lokatorów.

Czyszczenie

Czyszczenie kanalizacji należy przeprowadzić metodą mechaniczną, która pozwala na całkowite usunięcie osadów, rdzy i nalotu z rur. Poprzez zastosowanie tej metody możemy dokładnie określić wielkość i rodzaj uszkodzenia, a także stworzyć odpowiednie warunki do renowacji starych rur kanalizacyjnych metodą natryskową.

Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową nie przynosi takich efektów, gdyż pozostawia na rurach nalot utrudniający nałożenie materiału.

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych

Po wysuszeniu oczyszczonych rur nakłada się na nie warstwę szybkoschnącej masy polimerowej, która zastygając, tworzy nową, spójną powłokę. Wykorzystywany do tego materiał ElastoFlake to odporny na zmiany temperatur, ekologiczny, niezwykle trwały środek stworzony specjalnie po to, by sprostać renowacji rur kanalizacyjnych. Posiada certyfikat VTT, a jego żywotność określana jest na 25 lat.

 

 

Wszystkie prace prowadzone są z wykorzystaniem dojścia utworzonego po zdemontowaniu toalety bądź z wykorzystaniem rewizji. Stosowana metoda nie wymaga usuwania zniszczonych fragmentów rur. Nakładany materiał skutecznie uszczelnia pęknięcia, a dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu rur z osadów nie dochodzi do zmniejszania się ich średnicy

Metoda ta umożliwia naprawę miejscowych pęknięć i nieszczelności w rurach kanalizacyjnych, ale także renowację całych pionów w budynkach wielorodzinnych.

Dowiedz się więcej na ten temat >>

 

 

 

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
 733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10660|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10235|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl