Artykuł sponsorowany

Przeciekające rury spustowe – co poradzić?

Szott

Czy przeciekające, dziurawe rury spustowe oznaczają konieczność wymiany ich na nowe? Czy istnieją rozwiązania alternatywne, nie wymuszające remontu? Czy rury powinno się czyścić i co jeśli nie mamy pieniędzy na wymianę całego systemu orynnowania.

System odprowadzania wody jest dobierany indywidualnie do budynku w zależności od tego, jaki mamy w nim dach. Składają się na niego rynny, rury spustowe, odpływy, łączniki, zaślepki oraz haki. Nierzadko wymiana rur spustowych oznacza konieczność wymiany całego systemu, co jest kosztowne i uciążliwe. Warto zatem dbać o rynny i rury spustowe czyszcząc je regularnie.

Rynny powinny być na zimę udrożnione tak, aby nie powstawały w nich zatory, a woda mogła swobodnie przepływać. Należy usunąć z nich liście, drobne gałęzie i inne przeszkody mogące przyczynić się do powstawania tak zwanych czopów. Do czyszczenia rynien wystarczy zwykła szczotka. Problemem może okazać się czyszczenie rur spustowych.

Z uwagi na znajdującą się w okolicach budynku zieleń warto skorzystać z metody, która jest przyjazna środowisku, a jednocześnie niezwykle skuteczna mianowicie czyszczenia mechanicznego. Do rur spustowych wprowadzana jest szczotka, która obracając się zbiera osady i usuwa brud. Po oczyszczeniu rury są płukane wodą. Na koniec wykonuje się monitoring w celu sprawdzenia, czy nie pozostały jakieś zanieczyszczenia oraz dokonuje się oceny ich stanu technicznego.

Co w sytuacji, gdy mamy nieszczelność w rurze spustowej?

Nieszczelność rury nie musi się wiązać z koniecznością jej wymiany. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie można zastosować metodę renowacji punktowej. Na oczyszczony z osadów i osuszony fragment rury nakłada się warstwę niezwykle trwałej powłoki, która tworzy tak zwaną rurę w rurze.  Dzięki temu przykrywa się nieszczelny fragment. Warstwa ta jest na tyle cienka, że nie powoduje tworzenia się progów. Dodatkowo jest śliska, co ułatwia spływanie po niej wody deszczowej i utrudnia przyczepianie się brudu.

Dowiedz się więcej >>

Szott Szott

Co jeśli cała rura spustowa jest w złym stanie?

Jeśli mamy do czynienia z nieszczelną rurą spustową, w której jest więcej niż jeden przeciek, warto wykonać całościową jej rewitalizację. Polega ona na nałożeniu wewnątrz rury polimerowej masy, która utworzy nową, spójną, śliską powierzchnię. Prace wykonywane są z dachu, a dzięki temu, że materiał schnie w krótkim czasie, trwają zaledwie kilkadziesiąt minut. Natryskowa metoda renowacji rur pozwala zaoszczędzić czas podwójnie – nie musimy szukać pasującej do naszego systemu rury spustowej, a także prace remontowe trwają krócej niż w przypadku demontowania i zakładania nowej rury.

Co jeśli mamy wewnętrzny system kanalizacji deszczowej?

W przypadku rur spustowych biegnących wewnątrz budynków, renowacja metodą natryskową wydaje się idealna. Pozwala nam bowiem nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Okazuje się, że zrewitalizowanie istniejącego już systemu kanalizacji deszczowej jest tańsze niż wykucie starego i zainstalowanie nowego. Dodatkową korzyścią jest bezinwazyjność metody natryskowej – nie wymaga ona bowiem kucia ścian, prowadzenia remontu, nie stwarza hałasu. Nierzadko jest tak, że mieszkańcy nie wiedzą nawet o tym, że w ich budynku prowadzone są prace.

Natryskowa renowacja sprawdza się także w przypadku rur kanalizacyjnych i jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnej wymiany pionów.

 

 

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl