Artykuł sponsorowany

Przeciekające rury spustowe – co poradzić?

Szott

Czy przeciekające, dziurawe rury spustowe oznaczają konieczność wymiany ich na nowe? Czy istnieją rozwiązania alternatywne, nie wymuszające remontu? Czy rury powinno się czyścić i co jeśli nie mamy pieniędzy na wymianę całego systemu orynnowania.

System odprowadzania wody jest dobierany indywidualnie do budynku w zależności od tego, jaki mamy w nim dach. Składają się na niego rynny, rury spustowe, odpływy, łączniki, zaślepki oraz haki. Nierzadko wymiana rur spustowych oznacza konieczność wymiany całego systemu, co jest kosztowne i uciążliwe. Warto zatem dbać o rynny i rury spustowe czyszcząc je regularnie.

Rynny powinny być na zimę udrożnione tak, aby nie powstawały w nich zatory, a woda mogła swobodnie przepływać. Należy usunąć z nich liście, drobne gałęzie i inne przeszkody mogące przyczynić się do powstawania tak zwanych czopów. Do czyszczenia rynien wystarczy zwykła szczotka. Problemem może okazać się czyszczenie rur spustowych.

Z uwagi na znajdującą się w okolicach budynku zieleń warto skorzystać z metody, która jest przyjazna środowisku, a jednocześnie niezwykle skuteczna mianowicie czyszczenia mechanicznego. Do rur spustowych wprowadzana jest szczotka, która obracając się zbiera osady i usuwa brud. Po oczyszczeniu rury są płukane wodą. Na koniec wykonuje się monitoring w celu sprawdzenia, czy nie pozostały jakieś zanieczyszczenia oraz dokonuje się oceny ich stanu technicznego.

Co w sytuacji, gdy mamy nieszczelność w rurze spustowej?

Nieszczelność rury nie musi się wiązać z koniecznością jej wymiany. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie można zastosować metodę renowacji punktowej. Na oczyszczony z osadów i osuszony fragment rury nakłada się warstwę niezwykle trwałej powłoki, która tworzy tak zwaną rurę w rurze.  Dzięki temu przykrywa się nieszczelny fragment. Warstwa ta jest na tyle cienka, że nie powoduje tworzenia się progów. Dodatkowo jest śliska, co ułatwia spływanie po niej wody deszczowej i utrudnia przyczepianie się brudu.

Dowiedz się więcej >>

Szott Szott

Co jeśli cała rura spustowa jest w złym stanie?

Jeśli mamy do czynienia z nieszczelną rurą spustową, w której jest więcej niż jeden przeciek, warto wykonać całościową jej rewitalizację. Polega ona na nałożeniu wewnątrz rury polimerowej masy, która utworzy nową, spójną, śliską powierzchnię. Prace wykonywane są z dachu, a dzięki temu, że materiał schnie w krótkim czasie, trwają zaledwie kilkadziesiąt minut. Natryskowa metoda renowacji rur pozwala zaoszczędzić czas podwójnie – nie musimy szukać pasującej do naszego systemu rury spustowej, a także prace remontowe trwają krócej niż w przypadku demontowania i zakładania nowej rury.

Co jeśli mamy wewnętrzny system kanalizacji deszczowej?

W przypadku rur spustowych biegnących wewnątrz budynków, renowacja metodą natryskową wydaje się idealna. Pozwala nam bowiem nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Okazuje się, że zrewitalizowanie istniejącego już systemu kanalizacji deszczowej jest tańsze niż wykucie starego i zainstalowanie nowego. Dodatkową korzyścią jest bezinwazyjność metody natryskowej – nie wymaga ona bowiem kucia ścian, prowadzenia remontu, nie stwarza hałasu. Nierzadko jest tak, że mieszkańcy nie wiedzą nawet o tym, że w ich budynku prowadzone są prace.

Natryskowa renowacja sprawdza się także w przypadku rur kanalizacyjnych i jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnej wymiany pionów.

 

 

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16583|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11858|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl