CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić?‎
www.administrator24.info/artykul/id10228,‎
Awarie kanalizacji dzielimy na dwie podstawowe grupy: zapchanie kanalizacji i nieszczelność kanalizacji.
Obie są równie nieprzyjemne w skutkach i mogą prowadzić do zalania mieszkań.

Kategorie: Woda i ścieki, Kanalizacja, Uszczelnianie rur, Awaria kanalizacji

W Wielkopolsce ruszają środki na termomodernizację z projektu JESSICA 2

 Bank Gospodarstwa Krajowego  |  06.02.2018
Bank Gospodarstwa Krajowego

Ponad 173 mln zł ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020  przeznaczone zostanie na preferencyjne pożyczki Jessica 2 finansujące inwestycje termomodernizacyjne budynków wielorodzinnych i użyteczności publicznej w Wielkopolsce. Są to pożyczki o bardzo atrakcyjnym, niskim oprocentowaniu oraz długim okresie spłaty, dopasowane są do potrzeb każdego inwestora i charakterystyki danego projektu. Wsparcia udziela Bank Gospodarstwa Krajowego, jedyny w kraju państwowy bank rozwoju.

Prezesi spółdzielni mieszkaniowych i szefowie firm zarządzających budynkami wspólnot mieszkaniowych mają szansę uzyskać finansowanie na przeprowadzenie termomodernizacji budynków przy wykorzystaniu najnowszych technologii ocieplania, stolarki okiennej i drzwiowej oraz energooszczędnych sposobów ogrzewania.

BGK oferuje pożyczki stosując uproszczone zasady i wymogi wraz z korzystnym podejściem do wyliczania oszczędności w zużyciu energii. Zasady te uwzględniają całość efektów energetycznych, nie tylko cieplnych, co jest nowym rozwiązaniem na rynku. Do tego dochodzi bardzo niskie oprocentowanie pożyczek i długi okres spłaty (nawet do 20 lat), z możliwością przedłużenia okresu karencji.

Istotną kwestią jest to, że wszystkie formalności związane z finansowaniem inwestycji termomodernizacyjnych realizowane są w jednej instytucji. Na dodatek, przy udzielaniu pożyczek Jessica 2 BGK nie pobiera od wnioskodawców żadnych opłat ani prowizji. Wnioski o pożyczki można składać już teraz, aż do czasu wyczerpania dostępnej puli środków. Pożyczki Jessica 2 są jedynym, tak atrakcyjnym finansowaniem termomodernizacji w kraju.

Jak skorzystać ze wsparcia?

Wniosek o pożyczkę należy złożyć w oddziale BGK w Poznaniu przy ul. Składowej 5. Formularze dokumentów i szczegółowe informacje o pożyczkach JESSICA 2 dostępne są na naszej stronie >>

Odpowiedzi na pytania udzielane są pod adresem: lub telefonicznie: 22 522 94 10

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
Oddział w Poznaniu
ul. Składowa 5, 61-888 Poznań
tel. 22 522 94 10

jessica2@bgk.pl
www.bgk.pl/jessica2/termomodernizacja

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązanie dla osiedli bez gazu ziemnego »

Osiedle bez gazu ziemnego

W ubiegłym roku sejmiki wojewódzkie przyjęły tzw. uchwały antysmogowe,
które obligują do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła oraz wprowadzają zakaz spalania najgorszych jakościowo...
czytam dalej »


Co może Ci dać posiadanie kwalifikacji rolniczych ?

Kwalifikacje rolnicze

Pozwala przejąć gospodarstwo po rodzicach, ale przede wszystkim umożliwia zakup gruntu, gospodarstwa rolnego, na którym, można rozpocząć własną działalność rolniczą lub pozarolniczą ... czytam dalej »


Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym »
Budynek z barierami dla niepełnosprawnych i osób starszych - zobacz rozwiązanie »
rzeczoznawca maątkowy Jak pozbyć się barier architektonicznych
Praca rzeczoznawcy majątkowego polega na określaniu wartości nieruchomości wraz ze wszystkimi elementami, które są z nią... czytam dalej» Niestety często okazuje się, że fantazyjnie zaprojektowane schody stanowią dla mieszkających z nami osób starszych przeszkodę (...) czytaj dalej »

Szybki poradnik dla Zarządów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych »

Ocieplanie dachów - 6 kroków do ciepła

6 kroków do ciepłego stropodachu w bloku. Jak wykonać ocieplenie stropodachu w blokach osiedlowych, by mieszkańcom żyło się tam cieplej i taniej? (...) czytam dalej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
Jak naprawić rury kanalizacyjne bez ingerencji w budynek »
Problem psich odchodów na osiedlu Jak udrożnić rury kanalizacyjne
Problem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) czytaj dalej » Renowacja systemów kanalizacji nową technologią bez konieczności wymiany rur tradycyjną metodą. Technologia ta może być stosowana do wszystkich rodzajów rur, jest przyjazna dla środowiska, a co najważniejsze nieuciążliwa… czytam dalej »

Jaki powinien być zarządca? »

Zarządca nieruchomości

Wciąż podnoszone kwalifikacje i zdobyte przez lata doświadczenia, są w stanie wypracować rozwiązania (...) czytam dalej »


Blog okiem brokera - zapraszamy
Darmowe szkolenie: "Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym"
Blog okiem brokera szkolenie dla zarządców
Dla wspólnoty mieszkaniowej głównym ryzykiem jest ubezpieczenie budynku, a dokładnie części wspólnej. Zgodnie z Ustawą (...) Czytam dalej » Kolejny temat poruszany w ramach bezpłatnych szkoleń i warsztatów projektu Eko-lokator, dla osób zajmujących się zarządzaniem budynkami wielorodzinnymi. Gospodarka wodna jest jednym z najważniejszych aspektów w przypadku budownictwa wielorodzinnego.… czytam dalej »

środki na termomodernizację z projektu JESSICA 2środki na termomodernizację z projektu JESSICA 2

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

4/2018

Aktualny numer:

Administrator 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O zawodzie zarządcy nieruchomości refleksji kilka
  • - Dojazd pożarowy do budynku zabytkowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl