Artykuł sponsorowany

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić?

Szott

Uszkodzone rury kanalizacyjne są niezwykle uciążliwą sprawą, zarówno dla administratora budynku, jak i lokatorów. Unoszący się z nich nieprzyjemny zapach jest tylko częścią problemu. Najważniejszą kwestią, która nie może czekać na rozwiązanie, jest wydobywająca się z nich woda i nieczystości. Powodując miejscowe zalania, woda niszczy ściany i podłogi oraz może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Co zrobić, aby jak najszybciej i jak najmniej uciążliwie pozbyć się problemu?

Lokalizacja uszkodzenia

W pierwszej kolejności należy zlokalizować uszkodzony fragment rury. Służą do tego dość powszechnie stosowane kamery inspekcyjne. Niestety nie każdy potrafi poprawnie zinterpretować pojawiający się w nich obraz. Jeśli uszkodzenie jest duże, trudno je przeoczyć. Większym kłopotem są niewielkie nieszczelności, które łatwo pomylić z zabrudzeniem. Od tego czy poprawnie zinterpretujemy obraz kamery inspekcyjnej zależy czy pozbędziemy się problemu od razu czy narazimy użytkowników na powracający problem.

Osoba wykonująca monitoring powinna dokładnie określić, na którym metrze jest uszkodzenie i jakiej jest wielkości. Powinniśmy także uzyskać od niej informacje, jaki charakter ma uszkodzenie – czy rura jest pęknięta, czy jest w niej dziura, czy jest załamana czy może wgnieciona przez co tworzą się w niej zatory. Oprócz informacji o stanie technicznym monitorowanych rur, osoba wykonująca inspekcję powinna nam udostępnić film z nagrania.

Decyzja

Kiedy wiemy już, gdzie znajduje się uszkodzenie i jak jest duże, musimy podjąć decyzję o sposobie jego naprawy.

Mamy dwa wyjścia.

Pierwszym jest wymiana uszkodzonego fragmentu rury. Wiąże się ona z koniecznością wykucia w ścianie otworu, przez który będzie można go wyjąć i wstawić nowy. Może się tak zdarzyć, że uszkodzony będzie poziomy fragment rury. Wtedy trzeba się liczyć z skuciem podłogi, co często jest dużo kosztowniejsze, zwłaszcza jeśli w lokalu jest ogrzewana podłoga. Obie te sytuacje są uciążliwe dla użytkowników, narażają ich na remont, hałas i brud. Dodatkowo jeśli uszkodzenie znajduje się w mieszkaniu prywatnym, musimy przekonać lokatora do zostania w domu i udostępnienia go ekipie remontowej. A potem jeszcze doprowadzić do stanu sprzed remontu.

Jest też drugie wyjście – NATRYSKOWA RENOWACJA RUR KANALIZACYJNYCH.

Jest to metoda nowa na naszym rynku, choć w Europie zachodniej stosuje się ją od wielu lat. Polega na nanoszeniu na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych nowej, trwałej powłoki, która przedłuża ich żywotność o kolejnych 25 lat. Powłoka ta nanoszona jest za pomocą długich przewodów i umożliwia naprawę wybranego odcina rury kanalizacyjnej z innego miejsca niż mieszkanie, w którym ona przebiega. Ekipa wykonująca prace jest w stanie precyzyjnie określić miejsce, w którym występuje nieszczelność i dostać się do niego poprzez wywiewkę lub przyłącze znajdujące się na przykład u sąsiada. Wszystkie prace wykonywane są z podglądem kamery. Czytaj więcej o metodzie >>

                                          


 Natryskowa metoda uszczelniania rur kanalizacyjnych sprawdza się zarówno do napraw punktowych, kiedy mamy do czynienia z pojedynczym uszkodzeniem, jak i do całościowej renowacji pionów kanalizacyjnych. Stosowany materiał jest niezwykle trwały, co pozwala na położenie w rurze niewielkiej jego warstwy tak, że pozostaje ona bez znaczenia dla przepustowości systemu. Nowa powłoka jest śliska, dzięki czemu utrudnione jest przyczepianie brudu. Materiał, którym uszczelnia się rurę schnie bardzo szybko więc prace trwają zwykle kilkadziesiąt minut i nie stanowią obciążenia dla lokatorów. Metoda nie wymaga kucia ścian ani demontażu istniejącego systemu rur kanalizacyjnych, dzięki czemu nie zakłóca normalnego funkcjonowania budynku oraz jego użytkowników.

 

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

 

[uszczelnianie pionu kanalizacyjnego, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12163|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11549|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl