Artykuł sponsorowany

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych jako nowoczesne podejście do problemu.
Szott

W życiu każdego budynku nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zacząć się liczyć z koniecznością wymiany instalacji kanalizacyjnej. Jest to duże obciążenie – zarówno finansowe, jak i organizacyjne. Często stwarza napięcia i konflikty z racji swojej uciążliwości. Mieszkańcy muszą się przygotować na brak dostępu do wody, hałas, brud, a także konieczność udostępnienia swoich mieszkań ekipie remontowej. Taka sytuacja miała miejsce we Wspólnocie Mieszkaniowej przy ul. Mogilskiej w Krakowie.

Zarządca tej Wspólnoty zdecydował się na wyremontowanie instalacji kanalizacyjnej METODĄ NATRYSKOWĄ. Jest to metoda nowa na naszym rynku, choć w Europie zachodniej stosuje się ją od wielu lat. Polega na nanoszeniu na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych nowej, trwałej powłoki, która przedłuża ich żywotność o kolejnych 25 lat. Prace prowadzone są z dachu, rewizji lub z mieszkania na ostatnim piętrze. Nie wymagają kucia ścian ani demontażu istniejącego systemu rur kanalizacyjnych. Metoda jest wygodna, szybka i nie zakłóca normalnego funkcjonowania budynku.

ORGANIZACJA PRACY:

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych składa się w 3 etapów:

Czyszczenie

Odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Osady, rdza i brud usuwane są mechanicznie. Dzięki zastosowaniu tej techniki mamy stuprocentową pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Podczas czyszczenia rury są wielokrotnie płukane wodą i monitorowane za pomocą kamery TV. Nie wykorzystuje się tutaj środków chemicznych, a cały proces jest bezpieczny  i przyjazny dla środowiska.

Suszenie

Rury, na które nakłada się materiał muszą być suche. Stwarza to konieczność wyłączenia wody w rewitalizowanej rurze oraz poinformowanie obecnych w domach lokatorów, aby nie korzystali z wc, umywalek i zlewu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie czasu, gdy lokatorzy są poza domem. Na tym etapie również korzysta się z kamery, by ocenić czy rura jest wystarczająca sucha. Jeśli tak, przechodzi się do kolejnego, ostatniego już etapu. Czytaj więcej o metodzie >>

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych - SZott

Nakładanie materiału

Materiał nakładany jest za pomocą wałków elektrycznych zakończonych głowicą natryskową. Jest to niezwykle trwała substancja stworzona specjalnie po to, by sprostać naprawom rur kanalizacyjnych. Dzięki jej właściwościom możliwe jest stworzenie wewnętrznej, nowej, śliskiej rury na bazie starych struktur. Nakładana warstwa jest na tyle cienka, że nie zwęża w znaczny sposób średnicy rewitalizowanych rur, a specjalny sprzęt pozwala na położenie powłoki bez tworzenia się progów.

 

 

W budynku wspomnianej Wspólnoty Mieszkaniowej z Krakowa są 32 piony kanalizacji kuchennej i łazienkowej, łącznie ponad 400 metrów instalacji. Wydajność ekipy remontowej to średnio jeden pion dziennie w zależności od jego długości. Jeśli piony są krótkie prace zwykle przebiegają szybciej.

W czasie renowacji każdego pionu istnieje konieczność udostępnienia tylko jednego lokalu, na najwyższym piętrze budynku. Z tego mieszkania ekipa uzyskuje dostęp do rury i nie ma potrzeby udostępnienia pozostałych mieszkań. Renowacja instalacji kanalizacyjnej jest dużym przedsięwzięciem, ale prace można podzielić na etapy, w zależności od tego, jakie Wspólnota ma potrzeby i możliwości finansowe. 

Natryskowa metoda renowacji kanalizacji sprawdza się zarówno dla rur żeliwnych, jak i wykonanych z kamionki czy plastiku. Jeśli w rurach są nieszczelności, rysy lub pęknięcia zostaną one „przykryte” materiałem, a przez to uszczelnione. Zarówno stosowany materiał, jak i same prace remontowe objęte są gwarancją.

Z naszych usług skorzystały już Wspólnoty Mieszkaniowe z Krakowa, Łodzi  i Bytomia.

Zobacz nasze referencje >>

 


SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić? >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

[uszczelnianie pionu kanalizacyjnego, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur, szott]

Pliki do pobrania

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17232|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12193|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl