CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić?‎
www.administrator24.info/artykul/id10228,‎
Awarie kanalizacji dzielimy na dwie podstawowe grupy: zapchanie kanalizacji i nieszczelność kanalizacji.
Obie są równie nieprzyjemne w skutkach i mogą prowadzić do zalania mieszkań.

Kategorie: Woda i ścieki, Kanalizacja, Uszczelnianie rur, Awaria kanalizacji

MSPON strzeliło 25 lat

Redakcja Administratora  |  09.03.2018
MSPON

Najstarsze Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na jubileusz 25-lecia działalności.

W 2018 roku mija 25 lat działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, najstarszego Stowarzyszenia zrzeszającego Pośredników oraz Zarządców w Polsce - członka Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Stowarzyszenia, które od pierwszych lat swojej działalności dba o wysoki poziom obsługi podmiotów w obrocie nieruchomościami i zarządzania oraz o wysoki poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej i wiarygodności pośrednika i zarządcy nieruchomości wśród zrzeszonych członków. Celem MSPON było i jest zrzeszanie profesjonalistów, ciągłe kształcenie jego członków poprzez organizowanie kursów, szkoleń, konferencji naukowych, kongresów oraz integrowanie środowiska w celu współpracy i właściwego poziomu obsługi. Uważamy, że z profesjonalizmem związana jest nie tylko wiedza, ale i etyka zawodowa, co propagujemy jako najważniejsze elementy naszych zawodów.

Ostatnie 5 lat zapisało się w pamięci jako burzliwy okres na rynku nieruchomości. Po spokojnym czasie stabilizacji regulowanej ustawą o gospodarce nieruchomościami, w którym status pośrednika i zarządcy odpowiadał niemalże osobie zaufania publicznego, 1 stycznia 2014 roku wprowadzona została ustawa deregulacyjna, na podstawie której do dnia dzisiejszego czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania mogą wykonywać osoby wcześniej nie związane z zawodem, bez jakiegokolwiek przygotowania, uprawnień, czy wiedzy. Nasze środowisko, jako Stowarzyszenie, zdecydowanie sprzeciwiało się wprowadzeniu deregulacji, widząc w niej zagrożenia dla samego klienta i bezpieczeństwa jego transakcji wskutek obsługiwania przez pośredników i zarządców nie mających przygotowania do wykonywania zawodu. Do dziś, w biurze Stowarzyszenia przy ul. Lea w Krakowie prowadzimy kursy pozwalające uzyskać licencję pośrednika oraz zarządcy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Małopolskie Stowarzyszenie rozwija się w niezwykłym tempie, czego namacalnym dowodem jest ciągle wzrastająca liczba członków. Z roku na rok stajemy się coraz większą organizacją, stawia sobie kolejne wyzwania i realizuje nowe cele. Idziemy z duchem czasu, rozwijając się oraz modyfikując swoje zasady oraz zwyczaje, by to, co możemy zaoferować dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu mogło być przez nich wykorzystane i w sposób namacalny przekładało się na ich wyniki finansowe. By ich sieci kontaktów, które dzięki nam tworzą pomagały w sprawnym wykonywaniu swoich obowiązków.

18 maja br. w stolicy Małopolski,zazielenionej i pełnej życia po zimowym uśpieniu, pośrednicy, zarządcy oraz sympatycy MSPON z całego województwa, wraz z zaproszonymi gości z kraju i zza granicy, spotkają się na uroczystych obchodach organizowanych przez stowarzyszenie. Jako gospodarze chcemy uczcić po krakowsku ten wspaniały jubileusz. Gościć m.in. będziemy przedstawicieli partnerskich organizacji Mainstreet of REALTORS oraz NAR (NationalAssociation of REALTORS) z Chicago. Spodziewamy się również przedstawicieli wojewody, władz miasta oraz krakowskich uczelni wyższych. Cieszymy się ze współpracy z firmami sponsorskimi takimi jak: Wanta, Platforma Mieszkaniowa, Agencja Bracia Sadurscy czy też patronami medialnymi: portalem Magiczny Kraków, dwutygodnikiem Krakowski Rynek Nieruchomości, miesięcznikiem i portalem "Administrator", na łamach którego właśnie czytają Państwo tę wiadomość oraz czasopismem "Wspólnota Mieszkaniowa".

Wszystkich zainteresowanych obchodami XXV-lecia MSPON bądź naszym stowarzyszeniem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.mspon.pl oraz śledzenia profilu MSPON w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/mspon.krakow

Ewelina Wacławik, dyrektor Biura MSPON

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jaki wybrać ciepłomierz do instalacji ogrzewania i chłodzenia w jednym obiegu?

Ciepłomierz do instalacji ogrzewania w budynku

Doskonale sprawdza się w węzłach cieplnych, budynkach mieszkalnych i użytkowych, obiektach przemysłowych itp. Przeliczniki ciepła opracowane zostały w oparciu ... czytam dalej »


Kompleksowy program do zarządzania nieruchomościami - czy warto ?

Programy do zarządzania nieruchomościami

Narzędzie stworzone z myślą o zapewnieniu administratorom, zarządcom nieruchomości i Wspólnotom funkcjonalnego ... czytam dalej »


Bezpłatne szkolenia "Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym"»

Szkolenie Ekolokator

Budownictwo mieszkaniowe to niewątpliwie sektor, który w znaczący sposób oddziaływuje na środowisko. Jednak wpływ budynków kojarzony jest przede wszystkim ze zużyciem energii - potrzebnej na ich ogrzewanie, chłodzenie, oświetlenie czy ... czytam dalej »


Jak sprostać wymaganiom ustawy o utrzymaniu czystości i porządku »

Segregowanie odpadów ustawa

Jak zacząć efektywnie segregować, a tym samym zmniejszyć ilość odpadów komunalnych, w tym odpadów ulegających biodegradacji ... czytaj dalej »


Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe - ile to kosztuje ? Jak pozbyć się barier architektonicznych w budynku ?
systemy przeciwoblodzeniowy Jak pozbyć się barier architektonicznych
Co roku zima przysparza kłopotów mieszkańcom domów jednorodzinnych - posesje są zasypane śniegiem, chodniki śliskie, a  (...) czytam dalej » Niestety często okazuje się, że fantazyjnie zaprojektowane schody stanowią dla mieszkających z nami osób starszych przeszkodę (...) czytaj dalej »

Łatwa i szybka lokalizacja wad budowlanych  i strat energii w budynkach »

Audyt energetyczny budynku

Bezkontaktowe pomiary, analiza i wykrywanie uszkodzeń spowodowanych wilgocią, nieszczelnością i innymi uszkodzeniami budynku (...) czytaj dalej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
Bezinwazyjna naprawa rur kanalizacyjnych - jak to zrobić »
Problem psich odchodów na osiedlu Jak udrożnić rury kanalizacyjne
Problem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...)   czytaj dalej » Nieszczelność rury nie musi się wiązać z koniecznością jej wymiany. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie można zastosować metodę renowacji… czytaj dalej »

 


Jak dobrze rejestrować zużycie wody u lokatorów »

Odczyt liczników wody

Pojedynczy odczyt trwa ułamki sekundy i odbywa się bez bezpośredniego kontaktu urządzenia odczytującego czytaj dalej »


Jaki powinien być zarządca ?
Postaw na doświadczonego i solidnego zarządcę »
Zarządzanie nieruchomościami dla mieszkańców Zarządzanie nieruchomościami
Zobacz jakie rozwiązania zostały wdrożone w Zabrzu i jak na to reagują mieszkańcy... Czytam dalej » Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom… czytam dalej »

środki na termomodernizację z projektu JESSICA 2środki na termomodernizację z projektu JESSICA 2

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

3/2018

Aktualny numer:

Administrator 3/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Książka obiektu budowlanego narzędziem pomocnym w zarządzaniu budynkiem
  • - PIT-8C we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl