CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak dbać o posadzkę i schody w budynku? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10413,wlasciwa-pielegnacja-posadzki-i-schodow-z-lastryko
Każdy rodzaj posadzki wymaga odpowiedniej konserwacji, nie inaczej jest z posadzkami z lastryko. Utarło się, że najlepszym sposobem na okresową pielęgnację jest...
Kategorie: lastryko, posadzki, schody, czyszczenie lastryko, czyszczenie posadzek, pielęgnacja posadzek

MSPON strzeliło 25 lat

Redakcja Administratora  |  09.03.2018
MSPON

Najstarsze Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na jubileusz 25-lecia działalności.

W 2018 roku mija 25 lat działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, najstarszego Stowarzyszenia zrzeszającego Pośredników oraz Zarządców w Polsce - członka Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Stowarzyszenia, które od pierwszych lat swojej działalności dba o wysoki poziom obsługi podmiotów w obrocie nieruchomościami i zarządzania oraz o wysoki poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej i wiarygodności pośrednika i zarządcy nieruchomości wśród zrzeszonych członków. Celem MSPON było i jest zrzeszanie profesjonalistów, ciągłe kształcenie jego członków poprzez organizowanie kursów, szkoleń, konferencji naukowych, kongresów oraz integrowanie środowiska w celu współpracy i właściwego poziomu obsługi. Uważamy, że z profesjonalizmem związana jest nie tylko wiedza, ale i etyka zawodowa, co propagujemy jako najważniejsze elementy naszych zawodów.

Ostatnie 5 lat zapisało się w pamięci jako burzliwy okres na rynku nieruchomości. Po spokojnym czasie stabilizacji regulowanej ustawą o gospodarce nieruchomościami, w którym status pośrednika i zarządcy odpowiadał niemalże osobie zaufania publicznego, 1 stycznia 2014 roku wprowadzona została ustawa deregulacyjna, na podstawie której do dnia dzisiejszego czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania mogą wykonywać osoby wcześniej nie związane z zawodem, bez jakiegokolwiek przygotowania, uprawnień, czy wiedzy. Nasze środowisko, jako Stowarzyszenie, zdecydowanie sprzeciwiało się wprowadzeniu deregulacji, widząc w niej zagrożenia dla samego klienta i bezpieczeństwa jego transakcji wskutek obsługiwania przez pośredników i zarządców nie mających przygotowania do wykonywania zawodu. Do dziś, w biurze Stowarzyszenia przy ul. Lea w Krakowie prowadzimy kursy pozwalające uzyskać licencję pośrednika oraz zarządcy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Małopolskie Stowarzyszenie rozwija się w niezwykłym tempie, czego namacalnym dowodem jest ciągle wzrastająca liczba członków. Z roku na rok stajemy się coraz większą organizacją, stawia sobie kolejne wyzwania i realizuje nowe cele. Idziemy z duchem czasu, rozwijając się oraz modyfikując swoje zasady oraz zwyczaje, by to, co możemy zaoferować dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu mogło być przez nich wykorzystane i w sposób namacalny przekładało się na ich wyniki finansowe. By ich sieci kontaktów, które dzięki nam tworzą pomagały w sprawnym wykonywaniu swoich obowiązków.

18 maja br. w stolicy Małopolski,zazielenionej i pełnej życia po zimowym uśpieniu, pośrednicy, zarządcy oraz sympatycy MSPON z całego województwa, wraz z zaproszonymi gości z kraju i zza granicy, spotkają się na uroczystych obchodach organizowanych przez stowarzyszenie. Jako gospodarze chcemy uczcić po krakowsku ten wspaniały jubileusz. Gościć m.in. będziemy przedstawicieli partnerskich organizacji Mainstreet of REALTORS oraz NAR (NationalAssociation of REALTORS) z Chicago. Spodziewamy się również przedstawicieli wojewody, władz miasta oraz krakowskich uczelni wyższych. Cieszymy się ze współpracy z firmami sponsorskimi takimi jak: Wanta, Platforma Mieszkaniowa, Agencja Bracia Sadurscy czy też patronami medialnymi: portalem Magiczny Kraków, dwutygodnikiem Krakowski Rynek Nieruchomości, miesięcznikiem i portalem "Administrator", na łamach którego właśnie czytają Państwo tę wiadomość oraz czasopismem "Wspólnota Mieszkaniowa".

Wszystkich zainteresowanych obchodami XXV-lecia MSPON bądź naszym stowarzyszeniem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.mspon.pl oraz śledzenia profilu MSPON w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/mspon.krakow

Ewelina Wacławik, dyrektor Biura MSPON

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom tam, gdzie brak sieci ciepła systemowego i gazu ziemnego?

Brak gazu ziemnego na osiedlu - rozwiązanieTwoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania......
chcę wiedzieć ile to kosztuje »


Rozliczanie kosztów ogrzewania na podstawie wskazań podzielników ?
Jak wygląda przegląd termograficzny dachu i elewacji nieruchomości»
Podzielniki kosztów ogrzewania Termowizja w przeglądzie nieruchomości - dachy i elewacje
Podzielnik kosztów ogrzewania dzięki zainstalowanemu układowi akcelerometru umożliwia precyzyjną detekcję próby... czytam więcej» Szybko i dokładnie wykonana mapa rozkładu temperatury na elewacjach wysokich budynków mieszkalnych tak przed jak i po termomodernizacji to gwarancja szybkiej reakcji w celu zlecenia poprawy... czytam dalej »

Podpowiadamy, jak zmniejszyć koszty ogrzewania, nie wyziebiając mieszkań »

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanieCzy można zmniejszyć koszty ciepła bez narażania się na skargi mieszkańców na niskie temperatury? Można! Bez skomplikowanych konfiguracji sprzętowych. Bez dużych ingerencji w budynek. Bez dużych nakładów finansowych... zadzwoń 506 536 232 i dowiedz się więcej »


Pokrycie dachowe - jak szybko i niedrogo
naprawić ?
Czym uszczelnić dach budynku »
Zadbane dachy budynków Uszczelnianie dachu nieruchomości
Masa uszczelniającą, która po związaniu jest trwale elastyczna, odporna na czynniki atmosferyczne (absorbery UV hamują powstawanie szkód w wyniku działania promieni ultrafioletowych), gazy przemysłowe... czytam więcej» Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych (...) czytam dalej »

Jak niedrogo oczyścić elewację budynku z brudu, kurzu lub nalotu »

Czyszczenie elewacji budynku

Przed spółdzielnią czy zarządcą są zawsze nowe wyzwania stawiane przez ustawodawców i mieszkańców. Działania w oparciu o potrzeby remontowe i modernizacyjne (...) Czytam więcej »


Dwa nowe kierunki studiów podyplomowych od października - inwestycje i nieruchomości »
Ogrzewanie za niewielkie pieniądze »
Studia podyplomowe nieruchomości Niższe koszty ciepła
Katedra Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza od października na dwa kierunki studiów podyplomowych... czytam dalej» Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne? czytaj dalej »

Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »

Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomoś

Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed (...) czytam dalej »


Jak zmniejszyć koszty ogrzewania wody?
Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »
Jak zmniejszyć rachunki za ciepło Kotły do budynków mieszkalnych
Wiele instalacji c.w.u. w budynkach mieszkalnych nie spełnia technicznych, użytkowych oraz ekonomicznych wytycznych polskiego prawa budowlanego. Najpoważniejszym problemem jest brak (...) czytaj dalej » Kotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o ... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl