CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak dbać o posadzkę i schody w budynku? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10413,wlasciwa-pielegnacja-posadzki-i-schodow-z-lastryko
Każdy rodzaj posadzki wymaga odpowiedniej konserwacji, nie inaczej jest z posadzkami z lastryko. Utarło się, że najlepszym sposobem na okresową pielęgnację jest...
Kategorie: lastryko, posadzki, schody, czyszczenie lastryko, czyszczenie posadzek, pielęgnacja posadzek

MSPON strzeliło 25 lat

Redakcja Administratora  |  09.03.2018
MSPON

Najstarsze Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na jubileusz 25-lecia działalności.

W 2018 roku mija 25 lat działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, najstarszego Stowarzyszenia zrzeszającego Pośredników oraz Zarządców w Polsce - członka Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Stowarzyszenia, które od pierwszych lat swojej działalności dba o wysoki poziom obsługi podmiotów w obrocie nieruchomościami i zarządzania oraz o wysoki poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej i wiarygodności pośrednika i zarządcy nieruchomości wśród zrzeszonych członków. Celem MSPON było i jest zrzeszanie profesjonalistów, ciągłe kształcenie jego członków poprzez organizowanie kursów, szkoleń, konferencji naukowych, kongresów oraz integrowanie środowiska w celu współpracy i właściwego poziomu obsługi. Uważamy, że z profesjonalizmem związana jest nie tylko wiedza, ale i etyka zawodowa, co propagujemy jako najważniejsze elementy naszych zawodów.

Ostatnie 5 lat zapisało się w pamięci jako burzliwy okres na rynku nieruchomości. Po spokojnym czasie stabilizacji regulowanej ustawą o gospodarce nieruchomościami, w którym status pośrednika i zarządcy odpowiadał niemalże osobie zaufania publicznego, 1 stycznia 2014 roku wprowadzona została ustawa deregulacyjna, na podstawie której do dnia dzisiejszego czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania mogą wykonywać osoby wcześniej nie związane z zawodem, bez jakiegokolwiek przygotowania, uprawnień, czy wiedzy. Nasze środowisko, jako Stowarzyszenie, zdecydowanie sprzeciwiało się wprowadzeniu deregulacji, widząc w niej zagrożenia dla samego klienta i bezpieczeństwa jego transakcji wskutek obsługiwania przez pośredników i zarządców nie mających przygotowania do wykonywania zawodu. Do dziś, w biurze Stowarzyszenia przy ul. Lea w Krakowie prowadzimy kursy pozwalające uzyskać licencję pośrednika oraz zarządcy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Małopolskie Stowarzyszenie rozwija się w niezwykłym tempie, czego namacalnym dowodem jest ciągle wzrastająca liczba członków. Z roku na rok stajemy się coraz większą organizacją, stawia sobie kolejne wyzwania i realizuje nowe cele. Idziemy z duchem czasu, rozwijając się oraz modyfikując swoje zasady oraz zwyczaje, by to, co możemy zaoferować dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu mogło być przez nich wykorzystane i w sposób namacalny przekładało się na ich wyniki finansowe. By ich sieci kontaktów, które dzięki nam tworzą pomagały w sprawnym wykonywaniu swoich obowiązków.

18 maja br. w stolicy Małopolski,zazielenionej i pełnej życia po zimowym uśpieniu, pośrednicy, zarządcy oraz sympatycy MSPON z całego województwa, wraz z zaproszonymi gości z kraju i zza granicy, spotkają się na uroczystych obchodach organizowanych przez stowarzyszenie. Jako gospodarze chcemy uczcić po krakowsku ten wspaniały jubileusz. Gościć m.in. będziemy przedstawicieli partnerskich organizacji Mainstreet of REALTORS oraz NAR (NationalAssociation of REALTORS) z Chicago. Spodziewamy się również przedstawicieli wojewody, władz miasta oraz krakowskich uczelni wyższych. Cieszymy się ze współpracy z firmami sponsorskimi takimi jak: Wanta, Platforma Mieszkaniowa, Agencja Bracia Sadurscy czy też patronami medialnymi: portalem Magiczny Kraków, dwutygodnikiem Krakowski Rynek Nieruchomości, miesięcznikiem i portalem "Administrator", na łamach którego właśnie czytają Państwo tę wiadomość oraz czasopismem "Wspólnota Mieszkaniowa".

Wszystkich zainteresowanych obchodami XXV-lecia MSPON bądź naszym stowarzyszeniem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.mspon.pl oraz śledzenia profilu MSPON w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/mspon.krakow

Ewelina Wacławik, dyrektor Biura MSPON

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Spółdzielnia, która powstała w odpowiedzi na zmiany w ramach transformacji ustrojowej »

Powołana została do życia w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi restrukturyzowanych kopalń jako organizacja mająca na celu zabezpieczenie właściwego zarządzania nieruchomościami... czytam dalej »


Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli?

ocieplanie dachu w budynku na osiedlu

Decyzja o wyborze metody i materiału do ocieplenia stropodachu jest niełatwa – trzeba wziąć pod uwagę efektywność rozwiązania... czytam dalej »


Jak niskim kosztem wyremontować posadzki w budynku?
Zaparowane okna w domu - jak temu zapobiec?
Remont posadzki w budynku Niższe koszty ciepła
Przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację... czytam dalej» Długotrwale zaparowane okna są sygnałem alarmującym – zdrowie mieszkańców może być zagrożone (...) czytaj dalej »

Zgłoś Przegląd Zestawów Hydroforowych  i Skorzystaj z Promocji do 16.7.2018 »

Przegląd zestawów hydroforowych

Wilo serwisuje zestawy hydroforowe wszystkich producentów, nie tylko firmy Wilo.  Zgłaszając serwis swoich urządzeń do 16.7.2018 zyskujesz 6 miesięcy opieki serwisowej GRATIS. Aby skorzystać z promocji, wypełnij formularz lub zadzwoń 22 702 61 61 (...) wykonaj przegląd promocyjny »


Jak łatwo odświeżyć wygląd klatki schodowej? Zamów wykonawce lastryko »
Jak łatwo naprawić dach pokryty papą »
Wykonawca lastryko renowacja i naprawa Naprawa dachu pokrytego papą
Dzięki swojej budowie posadzka klatki schodowej wykonana z lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, co uważa się za jej wielki atut (...) czytaj dalej » Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania..… czytam dalej »

Spółdzielnia, która dba o komfort mieszkańców » Zarządzanie nieruchomościami - zobacz jak to robią inni
SM Metalowiec Spółdzielnia dba o komfort mieszkańców Zarządzanie nieruchomościami
Ważna jest nie tylko wygoda zamieszkiwania w budynkach, ale też zaplecze kulturalne, sportowe i oświatowe (...) Czytam dalej » Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard.… czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

5/2018

Aktualny numer:

Administrator 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Ochrona danych po nowemu
  • - Udziały a wysokość zaliczki na koszty zarządu
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl