CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10732,styropian-austrotherm-10-powodow-dlaczego-warto
Oszczędności, szybki zwrot z inwestycji, wysoki komfort cieplny, trwały i odporny produkt – to tylko jedne z wielu korzyści...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, system etics, docieplanie budynków, styropian elewacyjny, ETICS, ocieplanie budynku styropianem, styropian lambda, styropian na elewację

MSPON strzeliło 25 lat

Redakcja Administratora  |  09.03.2018
MSPON

Najstarsze Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza na jubileusz 25-lecia działalności.

W 2018 roku mija 25 lat działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, najstarszego Stowarzyszenia zrzeszającego Pośredników oraz Zarządców w Polsce - członka Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Stowarzyszenia, które od pierwszych lat swojej działalności dba o wysoki poziom obsługi podmiotów w obrocie nieruchomościami i zarządzania oraz o wysoki poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej i wiarygodności pośrednika i zarządcy nieruchomości wśród zrzeszonych członków. Celem MSPON było i jest zrzeszanie profesjonalistów, ciągłe kształcenie jego członków poprzez organizowanie kursów, szkoleń, konferencji naukowych, kongresów oraz integrowanie środowiska w celu współpracy i właściwego poziomu obsługi. Uważamy, że z profesjonalizmem związana jest nie tylko wiedza, ale i etyka zawodowa, co propagujemy jako najważniejsze elementy naszych zawodów.

Ostatnie 5 lat zapisało się w pamięci jako burzliwy okres na rynku nieruchomości. Po spokojnym czasie stabilizacji regulowanej ustawą o gospodarce nieruchomościami, w którym status pośrednika i zarządcy odpowiadał niemalże osobie zaufania publicznego, 1 stycznia 2014 roku wprowadzona została ustawa deregulacyjna, na podstawie której do dnia dzisiejszego czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania mogą wykonywać osoby wcześniej nie związane z zawodem, bez jakiegokolwiek przygotowania, uprawnień, czy wiedzy. Nasze środowisko, jako Stowarzyszenie, zdecydowanie sprzeciwiało się wprowadzeniu deregulacji, widząc w niej zagrożenia dla samego klienta i bezpieczeństwa jego transakcji wskutek obsługiwania przez pośredników i zarządców nie mających przygotowania do wykonywania zawodu. Do dziś, w biurze Stowarzyszenia przy ul. Lea w Krakowie prowadzimy kursy pozwalające uzyskać licencję pośrednika oraz zarządcy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Małopolskie Stowarzyszenie rozwija się w niezwykłym tempie, czego namacalnym dowodem jest ciągle wzrastająca liczba członków. Z roku na rok stajemy się coraz większą organizacją, stawia sobie kolejne wyzwania i realizuje nowe cele. Idziemy z duchem czasu, rozwijając się oraz modyfikując swoje zasady oraz zwyczaje, by to, co możemy zaoferować dla osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu mogło być przez nich wykorzystane i w sposób namacalny przekładało się na ich wyniki finansowe. By ich sieci kontaktów, które dzięki nam tworzą pomagały w sprawnym wykonywaniu swoich obowiązków.

18 maja br. w stolicy Małopolski,zazielenionej i pełnej życia po zimowym uśpieniu, pośrednicy, zarządcy oraz sympatycy MSPON z całego województwa, wraz z zaproszonymi gości z kraju i zza granicy, spotkają się na uroczystych obchodach organizowanych przez stowarzyszenie. Jako gospodarze chcemy uczcić po krakowsku ten wspaniały jubileusz. Gościć m.in. będziemy przedstawicieli partnerskich organizacji Mainstreet of REALTORS oraz NAR (NationalAssociation of REALTORS) z Chicago. Spodziewamy się również przedstawicieli wojewody, władz miasta oraz krakowskich uczelni wyższych. Cieszymy się ze współpracy z firmami sponsorskimi takimi jak: Wanta, Platforma Mieszkaniowa, Agencja Bracia Sadurscy czy też patronami medialnymi: portalem Magiczny Kraków, dwutygodnikiem Krakowski Rynek Nieruchomości, miesięcznikiem i portalem "Administrator", na łamach którego właśnie czytają Państwo tę wiadomość oraz czasopismem "Wspólnota Mieszkaniowa".

Wszystkich zainteresowanych obchodami XXV-lecia MSPON bądź naszym stowarzyszeniem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.mspon.pl oraz śledzenia profilu MSPON w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/mspon.krakow

Ewelina Wacławik, dyrektor Biura MSPON

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »

Księgowość we wspólnocieNie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) czytam więcej »


Czujniki czadu i dymu dla wspólnot mieszkaniowych. Jak wybrać?
6 kroków do ciepłego stropodachu w bloku »
Mimo że istnieje wiele różnych czujników, to kryteria ich rozróżnienia są dość ograniczone. Wybierz czujnik, który zapewni spokój i bezpieczeństwo lokatorów... czytaj dalej »

Jeśli ocieplimy stropodachy bloków mieszkalnych, straty możemy natychmiast przekuć na oszczędności. I to wcale niebagatelne – bo możemy zaoszczędzić od...czytam dalej »Jak sprawdzają się kompleksowe usługi na zarządzanie nieruchomościami w fazie początkowej i właścicielskiej »

Zadbaj o nieruchomośćAnaliza zasadności inwestycji, niebezpieczeństwa związane z zakupem i sposoby ich minimalizacji oraz pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, takich jak rejestracja w urzędzie skarbowym czy statystycznym to tylko (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Pojemniki na śmiecie nie muszą być brzydkie i "cuchnące"»

Brzydkie śmietnikiNowe rozwiązanie na polskim rynku przypadło do gustu również deweloperom budującym nowe osiedla mieszkaniowe, którzy coraz chętniej decydują się na... zobacz więcej »


Szybki poradnik dla zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych ► WINDY»
Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów obowiązujących od lipca 2018»
Winda bepieczeńśtwo Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów
Czy można mieć dostęp do bieżących informacji na temat stanu windy ? Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i reagować z wyprzedzeniem na... czytam więcej» Szybko i dokładnie wykonana mapa rozkładu temperatury na elewacjach wysokich budynków mieszkalnych tak przed jak i po termomodernizacji to gwarancja szybkiej reakcji zgłoszenia... czytam dalej »

10 powodów, dlaczego warto ocieplić budynek stryopianem »

10powodów dla których warto ocieplić dom styropianemOcieplenie budynku to inwestycja, która dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Inwestycja z założenia ma przynosić korzyści... czytam więcej »


Hydroizolacje - jak zabezpieczyć budynek przed szkodliwym wpływem wilgoci?
Brak sieci gazowej – jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom? !
Ochrona budynku przed wilgocią Brak ogrzewania w budynku
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed wilgocią może w przyszłości oszczędzić właścicielowi domu zarówno nerwów, jak i pieniędzy... czytam więcej» Podczas budowy nowego budynku wielolokalowego zarówno projektanci, jak zarządcy stają przed zadaniem, jakim jest zapewnienie ogrzewania mieszkańcom. Zadanie niby nie jest (...) czytam dalej »

Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? »

Ogrzewanie pompą

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak tani może być gaz w Twoich budynkach?
Ogrzewanie za niewielkie pieniądze »
Tańszy gaz w mieszkaniach Niższe koszty ciepła
Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi? Szukasz właściwej oferty na media? Zastanawiasz się nad możliwością obniżenia kosztów gazu? czytam dalej» Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne? czytaj dalej »

Komunikat dla zarządców. Łatwiejsze, szybsze i tańsze ocieplenie budynku »

Czym docieplić nieruchomość

Na rynku dostępne są różne materiały izolacyjne. Różnią się one parametrami, wytrzymałością i miejscem zastosowania. W zależności czy do docieplenia budynku wybierzemy (...) czytam dalej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Kotły do budynków mieszkalnych
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Kotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o ... czytam dalej »


Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

11/2018

Aktualny numer:

Administrator 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - VAT we wspólnocie
  • - Rynek wyprzedza legislację
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl