Artykuł sponsorowany

Co zrobić, by nie wymieniać rur?

 AGENCJA HANDLOWA "JAK"  |  27.05.2020  |  4
Co zrobić, by nie wymieniać rur?
Co zrobić, by nie wymieniać rur?

Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama: kamień, który zarósł większą część przekroju rury i rdza. Administratorzy przeprowadzają więc poważny i kosztowny remont, a mieszkańcy muszą przygotować się na hałas, nieporządek i czasowy brak wody w kranach.

Technologia VULCAN-IMPULS stworzona przez niemiecką firmę Christiani WasserTechnik (CWT) to wydajna, bezpieczna i w pełni ekologiczna metoda ochrony rur wodnych przed zarastaniem tzw. kamieniem kotłowym.

Jest to jedna z najlepszych metod uzdatniania twardej wody. Zyskujemy dzięki niej dużo więcej niż tylko czyste rury.

Co zrobić by nie wymieniać rur?

Wodę mamy coraz lepszą. W tej z kranu nie czuć już chloru, jest ona biologicznie bezpieczna, zawiera potrzebne makroelementy (wapń, magnez) i w większości przypadków można ją spokojnie pić nieprzegotowaną.

Coraz lepsze są także materiały, z których wykonywane są instalacje dostarczające do mieszkań ciepłą i zimną wodę. Rury z różnych tworzyw mają czasami nawet 50 lat gwarancji.

Dowiedz się w jaki sposób uniknąć wymiany rur. Zadzwoń: 502 070 277 i porozmawiaj z naszym doradcą.

Niestety nie oznacza to, że nie czekają nas kosztowne niespodzianki związane z tymi instalacjami.

Naturalna woda zawiera w sobie związki wapnia i magnezu, które mają tendencję do wytrącania się w rurociągach. To tzw. kamień kotłowy, który powoli i niepostrzeżenie narasta na ściankach rur. Nieważne, jak nowe są to rury i jaka jest ich jakość.

Po kilkunastu latach odłoży się w nich tyle kamienia, że zaczniemy zauważać zbyt niskie ciśnienie wody na wyższych kondygnacjach, a kiedy zdarzy się awaria wodociągowa, po wznowieniu dopływu wody znajdziemy w swoich bateriach, zaworach i umywalkach obluzowany osad. To kamień kotłowy z rur.

W pewnym momencie nie będzie innego wyjścia jak wymiana rur. Warto więc wcześniej zainwestować w system elektronicznego stymulowania osadów węglanowych VULCAN.

Volcan - ochrona rur

Technologia Vulcan-Impuls

Twarda woda niszczy nasze instalacje. W pierwszym odruchu wydaje nam się, że trzeba coś z tym zrobić. Najlepiej zmiękczyć wodę. Ale jak?

Przecież instalacja na skalę bloku wielorodzinnego to olbrzymie zapotrzebowanie na wodę. Zmiękczanie wody na taką skalę byłoby bardzo kosztowne. Ponadto ciągły nadzór i serwis, uzupełnianie złoża soli, i świadomość, że jednocześnie usuwamy z wody pożyteczne makroelementy: wapń i magnez.

W rezultacie otrzymujemy wodę technologicznie przydatną, ale bez smaku i wartości, a do tego z nadmierną zawartością sodu. Co to oznacza, wiedzą najlepiej osoby chorujące na nadciśnienie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ
AGENCJA HANDLOWA JAK
ul.Wolność 3A
01-018 Warszawa
POLSKA

tel: (+48) 22 621 10 45
tel mobile: +48 502 070 277 

Z tym problemem mniej więcej 30 lat temu zmierzyli się niemieccy inżynierowie z firmy CWT. Wyszli z odmiennych założeń.

Nie trzeba wody zmiękczać, a jedynie sprawić, by węglan wapnia przestał osadzać się w rurach.

Okazuje się, że CaCO3 – węglan wapnia – może krystalizować na dwa odmienne sposoby. Pierwszy, powszechnie występujący daje osad krystaliczny, mocno przylegający do powierzchni i trudny do usunięcia. Drugi rodzaj krystalizacji daje osad, który nie przyczepia się do niczego i łatwo unosi się z wodą aż do opuszczenia naszego układu kanalizacją.

Pierwszy typ krystalizacji CaCO3 zachodzi samorzutnie, drugi sposób trzeba wymusić. I właśnie na metodach wymuszania pożądanej krystalizacji węglanu wapnia skupili się niemieccy specjaliści. Owocem ich badań jest technologia VULCAN-IMPULS, którą z sukcesem sprzedają od ćwierć wieku.

Najlepszym sposobem na kamień w rurach jest elektroniczna kontrola krystalizacji CaCO3 przez urządzenie VULCAN, które emituje do wody odpowiednio modulowane impulsy elektryczne.

Dzięki temu w rurach nic się nie osadza, krystalizacja przebiega w stronę  mikrokryształków igło-kształtnych , które nie mają  zdolności do przyczepiania się do powierzchni , a uwolniony CO2 może w dalszych odcinkach rur rozpuszczać już istniejące osady wapienne.

Nie wymieniaj rur, jeśli nie ma takiej konieczności. Zadzwoń: 502 070 277 i porozmawiaj z naszym doradcą.

W wyniku zastosowania tej metody rury stają się czyste, a nawet więcej – rury metalowe pokryją się wewnątrz cieniutką warstewką węglanową, która zabezpieczy trwale nasze rury przed korozją.

Dodatkowo, woda zyska nowe właściwości. Na stalowych zlewach czy chromowanych armaturach zmniejszy się warstwa białoszarego osadu; łatwiej też będzie zrobić codzienne porządki w kuchni czy łazience.

Osoby o wrażliwej skórze czy delikatnych włosach także odczują poprawę jakości wody. Będzie po prostu zawierała mniej jonów wapnia, które bardzo wysuszają skórę i wiążą się z mydłem czy proszkami do prania. Lepsze powinny być rezultaty prania w mniejszej ilości proszku. Metoda jest oczywiście całkowicie nieszkodliwa dla konsumentów.

Czy trudno wdrożyć tę metodę?

Na szczęscie metoda ta jest bardzo skuteczna, a jednocześnie relatywnie tania i prosta. Wystarczy kupić i zainstalować na głównej rurze wejściowej do obiektu odpowiednie urządzenie VULCAN.

Jego montaż nie wymaga specjalistycznego sprzętu i nie jest pracochłonny. Przeróbki instalacji także nie są konieczne. W odpowiednim miejscu nawijamy na rurę okładziny elektryczne. 15 minut i gotowe. Twarda woda nie jest już dla nas groźna.

3 podstawowe efekty metody VULCAN-IMPULS wewnątrz układu:

 • brak osadów w rurach
 • łagodne odkamienienie układu jeśli nie był on nowy
 • antykorozyjne zabezpieczenie rur metalowych warstewką węglanową

oraz na zewnątrz:

 • widoczna redukcja osadów,
 • osady, które mimo wszystko powstają, są łatwiejsze do usunięcia,
 • zużywanie do prania mniej środków piorących,
 • pralki i zmywarki nie psują się przez osadzanie się kamienia,
 • lepsza kondycja skóry i włosów u osób wrażliwych

Metoda VULCAN-IMPULS jest w pełni ekologiczna. Nie zmienia składu i smaku wody. Nie wymaga chemii, soli ani jakichkolwiek dodatków. Potrzebne nam mikroelementy pozostają w wodzie. Maleje też zapotrzebowanie na chemiczne środki czyszczące i piorące.

Dowiedz się więcej o metodzie VULCAN-IMPULS. Zadzwoń: 502 070 277 i porozmawiaj z naszym doradcą.

 

Przykłady zastosowań:

1. Ostatnio jedna z restauracji sieciowych zastanawiała się na zakupem systemu VULCAN do swoich obiektów w całej Polsce. Dość szybko można było sprawdzić przydatność systemu.

W jednym z nowych obiektów wodę ciepłą przygotowywano w 400-litrowym elektrycznym ogrzewaczu wody. Już po tygodniu wystąpiła awaria urządzenia. Twarda woda sprawiła, że grzałka (fot.1) zarosła kamieniem i odmówiła współpracy. Zwrócono się do nas z prośbą o przetestowanie skuteczności systemu VULCAN w tych konkretnych warunkach.

Vulcan-ratunek dla rur Vulcan-ratunek dla rur


Wyniki testu:

 • zainstalowano urządzenie VULCAN 3000 (do rur o średnico do 40 mm; fot. 2);
 • po 3 miesiącach od instalacji systemu VULCAN, w obecności przedstawiciela producenta ogrzewacza, opróżniono bojler i wykręcono grzałkę (fot.3). Grzałka była czysta;
 • po 6 miesiącach ponownie poddano kontroli grzałkę (fot.4 ), na której nie było śladów kamienia;
 • ogrzewacz pracuje bezproblemowo już przeszło rok.
Vulcan-ratunek dla rur Vulcan-ratunek dla rur

Odtąd nasze urządzenia są obowiązkowym elementem instalacji sanitarnej w obiektach tej sieci.

2. W innej jadłodajni wlaściciel musiał codziennie kilka razy uruchamiać zmywarkę do naczyń. Przez twardą wodę (powyżej 20°n) każdego dnia pojawiał się osad. Zmiękczacz wody pomógł, ale generował poważne koszty oraz wymagał ciągłej uwagi i cyklicznych czynności serwisowych (płukanie wsteczne, uzupełnianie złoża soli pastylkowanej).

Po jakimś czasie przedsiębiorca zdecydował się na urządzenie VULCAN 5000. W zmywarce nie pojawia się już kamień.

Vulcan-ratunek dla rur

Kryształy CaCO3: naturalne (z prawej) i po wymuszonej przez VULCAN krystalizacji

Vulcan-ratunek dla rur

Rury niechronione i chronione technologią VULCAN-IMPULS

 

Dowiedz się więcej:

U polskiego dystrybutora: 

www.vulcan.info.pl

 

[artykuł sponsorowany,vulcan,Technologia Vulcan-Impuls,naprawa rur kanalizacyjnych,ochrona rur wodnych, odkamienianie rur]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Sąsiedzkie spory
 • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19747|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 17044|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12081|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl