Artykuł sponsorowany

Grzejniki płytowe PERFEKT

Grzejniki stalowe płytowe PERFEKT firmy Perfexim są przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych o normalnej wilgotności powietrza, w których nie występuje oddziaływanie środków korozyjnych. Grzejniki powinny być stosowane w niskotemperaturowych instalacjach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, zabezpieczonych naczyniami wzbiorczymi przeponowymi, zgodnie z wymaganiami normy PN-B-02414/1999. Mogą być także stosowane w instalacjach systemu otwartego, a stykające się z wodą materiały powinny być zgodne z wymaganiami normy PN-C-04607/1993.

Źródłem ciepła dla instalacji powinien być wymiennikowy węzeł cieplny, kotłownia lokalna lub kocioł indywidualny. Grzejniki nie mogą być stosowane w instalacjach połączonych z wysokotemperaturową siecią cieplną przez węzeł zmieszania pompowego lub hydroelewator.

W ofercie firmy Perfexim znaleźć można również grzejniki higieniczne przeznaczone do miejsc o zaostrzonych wymogach sanitarnych (głównie szpitali, aptek, laboratoriów itp.). Ich budowa różni się tym, że nie posiadają one ozdobnych kratek górnych oraz ożebrowania konwekcyjnego montowanego między płytami. Dzięki takiej konstrukcji grzejnik nie zbiera kurzu i łatwo go wyczyścić, a powłoka wierzchnia grzejnika – farba poliestrowa – swoją gładkością w znaczny sposób zapobiega przyczepianiu się pyłów.

Grzejniki w ofercie

 • GRZEJNIKI KOMPAKTOWE TYP C – wyposażone w cztery przyłącza rurowe boczne z gwintem wewnętrznym G½.
 • GRZEJNIKI ZAWOROWE (TYP V) – wyposażone we wkładkę zaworową z 7-stopniową regulacją. Dzięki wyposażeniu w 6 przyłączy (4 boczne, 2 dolne) grzejniki te mogą być używane jako grzejniki kompaktowe. W takim zastosowaniu należy wykręcić wkładkę zaworową, a nieużywane przyłącza zaopatrzyć w zaślepki i odpowietrzniki.
 • GRZEJNIKI RENOWACYJNE O WYSOKOŚCI 555 – wyposażone w 4 przyłącza rurowe boczne z gwintem wewnętrznym G½ o rozstawie przyłączy 500 mm, umożliwiające bezpieczny montaż w instalacjach starego typu (występuje jako TYP C22).
 • GRZEJNIKI ZAWOROWE (TYP V) – wyposażone w 2 listwy boczne i listwę górną ozdobną, jeden odpowietrznik, 2 korki metalowe, wkładkę zaworową, konsolę do zawieszania („szelki”), wkładkę zaworową 013G7390. Grzejniki 11 typ V, ze względu na swoją budowę, posiadają typ mocowań taki, jak dla grzejnika typu „C”.
 • GRZEJNIKI KOMPAKTOWE (TYP C) oraz GRZEJNIKI RENOWACYJNE (H=555) – wyposażone w 2 listwy boczne i listwę górną ozdobną oraz jeden odpowietrznik, jeden korek metalowy, zestaw montażowy lub mocujący. Sprawdź >>

Optymalna moc i wytrzymałość

 • większa liczba kanałów wodnych zwiększa moc cieplną grzejnika, wzrasta również jego wytrzymałość na działanie ciśnienia,
 • radiator konwekcyjny na całej wysokości grzejnika,
 • kanały rozstawione co 33,3 mm na całej powierzchni grzejnika.

Grzejniki białe przez wiele lat

 • zastosowanie automatyki w procesie malowania farbą poliestrową zapewnia jednorodną powłokę o trwałych parametrach,
 • nie występuje efekt żółknięcia farby,
 • 10 lat gwarancji.

Ścisła kontrola jakości

 • na bieżąco kontrolowana jest wysoka jakość wykonania grzejników,
 • każdy grzejnik przechodzi rygorystyczne badania szczelności pod ciśnieniem 13 bar.

Grzejniki PERFEKT to produkt polski. Produkowane są w fabryce w Starogardzie Gdańskim.

 

Parametry grzejników Perfexim

 • maksymalne wartości ciśnienia i temperatury w instalacji centralnego ogrzewania powinny spełniać warunki: temperatura wody: ≤ 110, ciśnienie wody na poziomie dolnej krawędzi grzejnika: ≤ 10 bar;
 • materiały: stal niskowęglowa, walcowana na zimno DC01, o grubości zgodnej z normą PN-EN 442;
 • obróbka wstępna: mycie, płukanie wodą DEMI, (nanoceramika) konwersja cyrkonowa;
 • malowanie ostateczne: elektrostatyczne powlekanie farbą poliestrową;
 • kolor: biały z półpołyskiem wg RAL 9003 (możliwość wykonania grzejnika w kolorze z dostępnej palety RAL – na specjalne życzenie Klienta).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą grzejników Perfexim >>

P. P. U. H. PERFEXIM LTD Sp. z o.o. , Sp.k.

ul. Samotna 2, 61-441 Poznań

tel: 61 830 20 17

biuro@perfexim.com.pl

www.perfexim.pl

 

[perfexim, grzejniki, grzejniki płytwoe perfekt,instalacje grzewcze,polskie grzejniki,grzejniki kompaktowe,grzejniki zaworowe]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

12/2018

Aktualny numer:

Administrator 12/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Rozstanie z wieczystym użytkowaniem
 • - Termomodernizacja a smog
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 9536|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl