Artykuł sponsorowany

Usprawnianie pracy: układy pomiarowe i moduły odcięcia instalacji bytowej

 Wilo Polska Sp. z o.o.  |  30.03.2018
Wilo Polska

W ramach usprawniania pracy pomp, zestawy hydroforowe Wilo mogą być wyposażone w układy pomiarowe i moduły odcięcia instalacji bytowej.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zaopatrzenia w wodę instalacji przeciwpożarowych opisanymi w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 24 lipca 2009 (DZ. Us. Nr 124) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych, określone zostały wymagania dotyczące pompowni oraz układów pompowych w nich pracujących. W rozdziale 5 ustanowiono:

§ 11. pkt 4 Pompy powinny być wyposażone w układ pomiarowy składający się z ciśnieniomierza, przepływomierza i zaworu regulacyjnego, pozwalający na okresową kontrolę parametrów pracy.

Respektując wymagania powyższego rozporządzenia jak również krajowe normy, Wilo Polska oferuje układ pomiarowy jako osprzęt dodatkowy do swoich zestawów hydroforowych, wyposażony w niezbędne elementy regulacyjno-pomiarowe.

Dobra praktyka

Dbając o komfort oraz bezpieczeństwo naszych Klientów, Wilo Polska jako jedyny producent zestawów hydroforowych oferuje układ pomiarowy zgodny z rozporządzeniem MSWiA,  gwarantujący poprawność odczytu parametrów pracy pomp pożarowych oraz najwyższą jakość i precyzję działania. Gotowy układ pomiarowy jest wyposażony w ciśnieniomierz o wysokiej klasie dokładności odczytu i zawór odcinający oraz wysokiej klasy zawór regulacyjny z nastawą wstępną w miejsce zasuw i przepustnic oraz przepływomierz elektromagnetyczny w miejsce wodomierza do precyzyjnej pracy układu pomiarowego.

Zachowane są wymagane odpowiednie odległości montażowe. Jako gotowy element, układ pomiarowy dostarczany jest wraz z deklaracją zgodności, atestem PZH, instrukcją obsługi i montażu, protokołem próby ciśnieniowej oraz potwierdzeniem dokładności pomiarowej dla manometru i przepływomierza elektromagnetycznego.

MOIB Moduł Odcięcia Instalacji Bytowej

Dla komfortu i automatyzmu pracy instalacji pożarowych, jako osprzęt dodatkowy do zestawów hydroforowych, Wilo Polska oferuje również Moduł Odcięcia Instalacji Bytowej wyposażony w:

  • elektrozawór typy NC z cewką 230V – Czujnik przepływu do montażu na instalacji hydrantowej,
  • automatykę pozwalającą na integrację systemu z nadrzędnym sterownikiem w instalacji wyposażonej w oddzielne zestawy hydroforowe do celów socjalno-bytowych oraz pożarowych.

Moduł MOIB gwarantuje odcięcie instalacji bytowej w czasie rzeczywistej akcji gaśniczej poprzez zastosowanie czujnika przepływu podającego sygnał do nadrzędnego sterownika zestawu hydroforowego tylko w czasie wystąpienia rzeczywistego przepływu o określonej wartości w instalacji hydrantowej. Ze względu na fakt, iż przepustnice narażone są bardziej na uderzenia hydrauliczne i mniej odporne na wysokie różnice ciśnień, Wilo Polska oferuje również wysokiej jakości elektrozawór z napędem elektrycznym.

Układy pomiarowe Wilo

Stacja Prób w serwisie Wilo w Lesznowoli

Nowa siedziba Wilo Polska w Lesznowoli jest wyposażona w specjalistyczną i wszechstronną stację pomiarowo-naprawczą pomp do wody zimnej, w tym pomp głębinowych i zestawów hydroforowych.

Stanowisko to składa się ze zbiornika o pojemności 12 m³, który umożliwia optymalny przepływ do testowania pracy podłączanych do niego pomp i zestawów pompowych o mocy do 22 kW. Pionowa cylindryczna nadbudowa zbiornika o średnicy DN600 umożliwia symulację pracy pompy głębinowej.

Stacja zapewnia możliwość podłączenia pomp o przyłączach od DN40 do DN100 o maksymalnym wydatku do 150m³/h. Układ pomiarowy zaś zapewnia możliwość sprawdzenia dowolnej ilości punktów pracy i sporządzenia charakterystyk pracy pompy lub układów pompowych. Pełna diagnostyka obejmuje również informacje nt. stopnia wyeksploatowania i możliwości usprawnienia pompy lub układu pompowego. Sprawdzeniu podlega również stan uzwojeń silników.

Dodatkowo serwis wyposażony jest w suwnicę, która umożliwia transport ciężkich urządzeń i wspomaga obsługę stacji prób oraz 2 stoły pantografowe o udźwigu do 2000 kg każdy, które ułatwiają naprawę szczególnie ciężkich pomp.

Stacja prób pracuje według najwyższych standardów ISO 9906. Posiadamy również system zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Międzynarodowa Norma ISO 9906 określa badania parametrów hydraulicznych służące do odbioru przez klientów pomp wirowych (odśrodkowych, diagonalnych i śmigłowych, zwanych dalej „pompami”). Niniejsza Norma Międzynarodowa jest przeznaczona do badań odbiorczych pomp na stanowiskach do badań pomp, takich jak stacje prób producentów lub laboratoria. Może być stosowana do pomp dowolnej wielkości i dowolnych pompowanych cieczy o własnościach takich, jak własności czystej, zimnej wody.

Niniejsza Norma Międzynarodowa określa trzy poziomy badań odbiorczych:

  • klasy dokładności 1B, 1E i 1U z zawężonymi tolerancjami;
  • klasy dokładności 2B i 2U z rozszerzonymi tolerancjami;
  • klasa dokładności 3B z równomiernie rozszerzonymi tolerancjami.

Niniejsza Norma Międzynarodowa stosuje się zarówno do samej pompy, bez jakiejkolwiek armatury, jak również do pompy z dołączonymi elementami armatury na jej wlocie i wylocie.

Serwis Wilo w Lesznowoli świadczy usługi poprzez 33 punkty serwisowe, które wykonują 4000 diagnoz rocznie i zapewniają dostępność do oryginalnych części zamiennych. Stacja prób spełnia najnowsze standardy normy ISO 9906 i działa zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Zadbaj o instalację z serwisem Wilo>>

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5, 05- 506 Lesznowola

tel.: 22 702 61 61
fax: 22 702 61 00
e-mail:

www.wilo.pl

[układy pomiarowe, moduły odcięcia instalacji bytowej, Wilo Polska, , artykuł sponsorowany, serwis Wilo]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 9659|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl