Artykuł sponsorowany

PERFEKT System – elementy systemu

Perfexim

Perfekt System firmy Perfexim Ltd Sp. z o.o. to nowoczesny, kompletny system przeznaczony do instalacji grzewczych (ogrzewania grzejnikowego i podłogowego) i wodociągowych (ciepłej i zimnej wody) obejmujący rury wielowarstwowe PeX/Al/Pe i bardzo szeroki asortyment złączek dostępnych w wersji do skręcania i zaprasowywania.

Elementy systemu

Rury wielowarstwowe

Wewnętrzną warstwę rury PEXb/AL./PE stanowi polietylen sieciowany (PEXb). Technologia sieciowania polega na wprowadzeniu dodatkowych poprzecznych wiązań między łańcuchami polimeru dla polepszenia właściwości wytrzymałościowych polietylenu.

Warstwa środkowa to aluminium o grubości 0,2 mm, łączone na zakładkę poprzez zgrzewanie. Warstwa aluminium blokuje dyfuzję tlenu do instalacji, a także niweluje niekorzystne właściwości polietylenu, tj. pamięć kształtu i wydłużenie termiczne. Zwiększenie wytrzymałości na ciśnienie, zmniejszenie.

Trzecia warstwa jest warstwą ochronną wykonaną z polietylenu (PE). Poszczególne warstwy spojone są ze sobą klejem dla polepszenia właściwości fizycznych rury.

 

Rury wielowarstwowe PERFEKT System posiadają właściwości materiału plastycznego oraz rury metalowej:

- całkowita szczelność na przenikanie tlenu do instalacji,

- daje się łatwo kształtować,

- zachowuje nadany kształt,

- nie ulega naprężeniom technicznym,

- ma małe opory przepływu (nie osadzają się na niej osady wapienne).

Rury PERFEKT System PEXb/AL./PE oferowane są w otulinie (6 mm) z pianki polietylenowej laminowanej na zewnątrz folią PE w kolorach czerwonym i niebieskim. Otulina stosowana jest jako warstwa izolacyjna do przewodów przesyłowych wody ciepłej  i zimnej w budownictwie, szczególnie podczas montażu podtynkowego.

Rury Perfekt System

W ofercie PERFEKT System znaleźć można jeszcze m.in. rury PERT-EVOH przeznaczone do ogrzewania płaszczyznowego. Rura jest produkowana z polietylenu o zwiększonej odporności na temperaturę typu II (PERT typ II), która gwarantuje doskonałe właściwości użytkowe i pracy przez wiele lat. Użycie wysokiej jakości surowców przy produkcji rury PERT-EVOH pozwala na jej zastosowanie również m.in. do podłączenia grzejników niskotemperaturowych. Dowiedz się więcej >>

 

Parametry rur wielowarstwowych:

  • maksymalna temperatura robocza: 90°C,
  • maksymalne ciśnienie robocze: 10 barów (1,0 MPa),
  • maksymalny promień gięcia r = 5×d (pięć średnic zewnętrznych rury),
  • współczynnik rozszerzalności liniowej k = 0,025 mm/(mK),
  • współczynnik przewodzenia ciepła = 0,45 W/(mK).

 

Złączki skręcane

Złączki skręcane wykonane są z wytrzymałego stopu mosiądzu – CW617N, który gwarantuje dużą wytrzymałość. Specjalnie dobrane pierścienie uszczelniające wykonane z NBR zapewniają długotrwałą pracę oraz szczelność złączki. W złączkach zastosowano podwójne zabezpieczenie pierścieniami uszczelniającymi oraz dodatkową podkładkę teflonową w miejscu styku warstwy aluminium z materiałem złączki, co zabezpiecza przed powstawaniem korozji elektrochemicznej. Konstrukcja króćca oraz wewnętrznej powierzchni pierścienia zaciskowego pozwala na pewne osadzenie rury i uniemożliwia jej wysunięcie podczas pracy. Montaż złączek nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Złączka skręcana Perfekt System

Złączki zaprasowywane

Złączki zaprasowywane PERFEKT System wykonane z wysokiej jakości mosiądzu CW617N to wyjątkowo łatwy i szybki montaż dla profesjonalistów. Złączki oferowane są w kilku wersjach i różnym szeregu wymiarowym, co pozwala na swobodne wykonanie całej instalacji lub jej modyfikację, skracając czas realizacji. Podwójne zabezpieczenie pierścieniami uszczelniającymi z NBR zapewnia długotrwała pracę złącza bez utraty szczelności, natomiast tulejka ze stali nierdzewnej gwarantuje trwałe połączenia.

Konstrukcja króćca oraz tuleja zaprasowywana z precyzyjnie wykonanym połączeniem typu U zapewnia szczelne i pewne osadzenie rury bez możliwości jej wysunięcia podczas użytkowania (możliwość obracania po zmontowaniu dla skorygowania).

Kurki kulowe HUZAR

Kurki kulowe HUZAR stosowane są jako armatura zaporowa w instalacjach: wodociągowych, centralnego ogrzewania, solarnych, węzłów cieplnych, sprężonego powietrza, oleju oraz do innych czynników nieagresywnych. Maksymalne ciśnienie robocze: 4,0 MPa (40 bar). Maksymalna temperatura robocza: 180°C.

W skład PERFEKT Systemu wchodzą również rozdzielacze >>

Zawory grzejnikowe

Zawory grzejnikowe PERFEKT System występują w dwóch wersjach: regulacyjne oraz odcinające. Zawory grzejnikowe zasilające posiadają płynną (bezstopniową) regulację. Dzięki zastosowaniu trzpienia, który nie jest trwale połączony z „grzybkiem zamykającym”, zawory zasilające można szybko przezbroić tak, aby uniemożliwić ingerencję w zadane ustawienia. Można je również przezbroić na zawory odcinające. Pokrętło zaworu zostało zaprojektowane z myślą o jak najlepszej ergonomii i stylistyce.

Zawory odcinające wyposażone są w grzybek zamykający sterowany za pomocą klucza imbusowego, zabezpieczający przed niepożądaną ingerencją.

Sprawdź bogatą ofertę grzejników płytowych PERFEKT >>

Automatyka ogrzewania

System sterowania ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym PERFEKT System to zaawansowane i elastyczne rozwiązanie. Stosowanie systemu zwiększa komfort użytkowania i  zapewnia dużą oszczędność kosztów energii oraz optymalizację kosztów ogrzewania i instalacji systemu.

Zapoznaj się z pełną ofertą systemu >>

Rozdzielacze mosiężne i stalowe PERFEKT SYSTEM do instalacji ogrzewania grzejnikowego, płaszczyznowego i wodRozdzielacz komplety użytkowej

Rozdzielacze mosiężne i stalowe systemu PERFEKT SYSTEM przeznaczone są do instalacji ogrzewania grzejnikowego, płaszczyznowego i wody użytkowej. Rozdzielacze mogą być stosowane w instalacjach, w których czynnikiem roboczym jest woda lub mieszanina wody z glikolem (do 50%). Wszystkie belki rozdzielaczy posiadają gwinty przyłączeniowe z obydwu stron, umożliwia to podłączenie źródła zasilania od strony dogodnej dla instalacji. Komplety rozdzielacza składają się z dwóch belek: zasilającej i powrotnej, zamocowanych na wspornikach montażowych stalowych za pomocą uchwytów. Belki wykonane są z kształtowników z mosiądzu CW617N lub ze stali odpornej na korozję gatunku 1.4301. Rozdzielacze umożliwiają podłączenie od 2 do 12 obwodów instalacji. W zależności od typu i przeznaczenia rozdzielacza, poszczególne belki wyposażone są w łączniki, korki, odpowietrzniki (ręczne lub automatyczne), trójniki, zawory spustowe, wkładki zaworów regulacyjnych i odcinających, zawory termostatyczne z głowicą i kurki kulowe, ramiona do pompy.

Dowiedz się wiecej o naszych rozdzielaczach >>

P. P. U. H. PERFEXIM LTD Sp. z o.o. , Sp.k.

ul. Samotna 2, 61-441 Poznań

tel: 61 830 20 17

biuro@perfexim.com.pl

www.perfexim.pl

 

[perfexim, grzejniki, grzejniki płytwoe perfekt,instalacje grzewcze,rury wielowarstwowe,zawory grzejnikowe, automatyka ogrzewania,kurki kulowe huzar,złączki]

Komentarze

(2)
Mary | 17.09.2018, 15:39
Dobre rozwiązanie z tym uniemożliwieniem ingerencji w zadane ustawienia.
FachMat | 05.11.2018, 15:15
Ogrzewanie podłogowe to teraz podstawa w nowym budownictwie, za kilka lat nie wyobrażam sobie grzejników przecież to strata energii ogrzewać mieszkanie w jednym miejscu i czekać aż się rozejdzie po całym
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16033|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 9659|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl