Firma SZOTT specjalizuje się w renowacji rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Polega ona na nakładaniu wewnątrz oczyszczonej i wysuszonej rury, nowej, trwałej powłoki polimerowej, która zastygając tworzy tzw. rurę w rurze. Metoda natryskowa jest z powodzeniem stosowana od wielu lat w Europie zachodniej, gdzie stała się wiodącą metodą naprawy rur kanalizacyjnych w budynkach usługowych i mieszkalnych. Jej znakomitą przewagą nad tradycyjną wymianą systemu kanalizacyjnego jest to, że nie wymaga ingerencji w ściany budynku, kucia oraz prowadzenia remontu. Do uszkodzonej bądź wymagającej renowacji rury można się dostać przez rewizję lub poprzez demontaż wc. Z tych miejsc prowadzone są wszystkie prace, a więc czyszczenie, suszenie i nakładanie materiału. Dowiedz się więcej >>
Właściwości nakładanej powłoki:
- Wszechstronność - stosowany materiał nadaje się do renowacji rur o średnicach DN50 – DN200 wykonanych z żeliwa, kamionki, plastiku, miedzi oraz betonu. Może być stosowany do rur kanalizacyjnych, rur spustowych oraz kanałów wentylacyjnych.
- Ekologia - materiał jest ekologiczny i przyjazny dla użytkownika - nie zawiera rozpuszczalników oraz substancji rakotwórczych.
- Elastyczność – nakładany materiał nie kruszy się i nie pęka, dzięki czemu jest odporny na zmiany temperatur.
- Niski współczynnik tarcia – nowa powłoka jest gładka i śliska, dzięki czemu utrudnione jest przyczepianie się brudu. Zwiększa się także przepustowość rewitalizowanej rury.
- Trwałość – materiał jest odporny na ciśnienie oraz substancje chemiczne. Wg rygorystycznych testów VTT jego żywotność wynosi 25 lat.
- Szybkość – materiał schnie i utwardza się w ciągu 150 sekund, co oznacza, że czas pracy jest ograniczony do minimum.
Metoda natryskowa jest stworzona z myślą o budynkach, w których toczy się życie, a więc mieszkalnych i usługowych. Jest mało uciążliwa, szybka, a cenowo porównywalna do wymiany tradycyjnej. Czytaj więcej o metodzie >>
Poniżej prezentujemy przykładowe naprawy wykonane przez firmę SZOTT z zastosowaniem metody natryskowej:
Warszawa, ul. Pirenejska - usunięcie zatoru, wycięcie wysuniętej z kielicha uszczelki, uszczelnienie połączenia metodą natryskową. 3 godziny pracy, bez kucia ścian, bez remontu.
![]() |
![]() |
![]() |
Warszawa, ul. Myśliwiecka - naprawa punktowa pionu kanalizacyjnego w budynku jednorodzinnym.
Łódź - Renowacja 12 pionów kanalizacyjnych dla Wspólnoty Mieszkaniowej. Czas trwania prac: 12 dni.
Bytom - renowacja pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym z lat '60-tych.
![]() |
![]() |
Warszawa, ul. Andersena - uszczelnienie pionu kanalizacyjnego w budynku mieszkalnym. Prace wykonane na zlecenie Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Józefów - uszczelnienie rury kanalizacyjnej DN150 na odcinku 3 metrów w budynku Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji
![]() |
![]() |
SZOTT tel. 22 122-88-59
|
Przeczytaj również:
Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>
Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>
Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>
Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>
Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>
Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>
Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>
Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>
Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>
[uszczelnianie pionu kanalizacyjnego, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur, szott, awaria kanalizacji]