Artykuł sponsorowany

Jak zostać pośrednikiem lub zarządcą nieruchomości po deregulacji?

 SEDPOL sp. z o.o.  |  16.04.2018
Pixabay

Ponad cztery lata temu miała miejsce deregulacja zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, której efektem była likwidacja państwowych licencji. Jednym z jej założeń było zwiększenie dostępu do zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomościami. Skutkiem ubocznym tego działania okazał się wzrost liczby nieuczciwych firm i osób, które świadczą swoje usługi bez licencji zawodowej i odpowiedniego przygotowania. To wszystko prowadzi do degradacji zawodu i spadku zaufania klientów.

Pośrednicy i zarządcy, którzy nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego ich przygotowanie do wykonywania zawodu mogą mieć trudności z wejściem na rynek. Rozwiązaniem tego problemu są licencje wydawane przez organizacje branżowe, na wzór licencji państwowych. Jedną z nich jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości, która funkcjonuje na rynku od roku 1995. W chwili obecnej jest jedną z największych organizacji zrzeszających specjalistów rynku nieruchomości w Polsce. PFRN oprócz wydawania licencji uruchomiła także Centralny Rejestr pośredników i zarządców, który jest jednym z elementów systemu potwierdzania kwalifikacji.

Jak zdobyć licencję pośrednika / zarządcy nieruchomości PFRN?

  • Osoby z państwową licencją  mogą uzyskać licencję PFRN zupełnie bezpłatnie. Wystarczy zarejestrować się na stronie Centralnego Rejestru PFRN i wypełnić wniosek.
  • Osoby kończące studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami lub zarządzania nieruchomościami, które rozpoczęły się nie wcześniej niż w 2008 roku i zaliczyły praktykę zawodową, również mogą uzyskać licencję bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wystarczy zgłosić się do jednego ze Stowarzyszeń zrzeszonych w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i przedstawić komplet dokumentów zaświadczających powyższe.
  • Osoby które ukończyły tylko studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami / zarządzania nieruchomościami lub inne studia spełniające ich minimum programowe, rozpoczęte nie wcześniej niż w 2008 roku, mogą uzyskać licencję poprzez przystąpienie do samego egzaminu organizowanego przez jedno ze Stowarzyszeń zrzeszonych w PFRN. Zapisz się na kurs >>

A co z nowymi osobami wchodzącymi do zawodu?

Polska Federacja Rynku Nieruchomości daje także możliwość zdobycia licencji osobom, które dopiero wchodzą do zawodu. Osoba taka musi posiadać co najmniej wykształcenie średnie oraz ukończyć zarejestrowany w PFRN Kurs Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami lub Kurs Zarządcy Nieruchomości realizowany w oparciu o zatwierdzone minimum programowe, a także zdać egzamin. Jednym ze Stowarzyszeń, które organizuje takie kursy i egzaminy jest Stowarzyszenie Specjalistów Rynku Nieruchomości POLONIA w Warszawie (www.ssrn-polonia.eu). Kursy organizowane przez SSRN POLONIA wspólnie z Korporacją SEDPOL Instytut Edukacji Europejskiej są przyjazne dla słuchaczy, część zajęć realizowana jest w formie e-learningu - bez wychodzenia z domu, a zajęcia stacjonarne prowadzone są w soboty i niedziele, co dwa tygodnie.

Program każdego z kursów, których organizatorem jest Stowarzyszenie Specjalistów Rynku Nieruchomości POLONIA wspólnie z Korporacją SEDPOL obejmuje łącznie  80 godzin edukacyjnych, czyli wykracza ponad minimum programowe zalecane przez PFRN np. o zagadnienia z zakresu Home Stagingu, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Uczestnicy kursów na licencję pośrednika i zarządcy nieruchomości zdobędą kompetencje potrzebne do tworzenia, utrzymywania i rozwoju relacji z klientem, opartych na skutecznej komunikacji i stosowaniu strategii zarządzania relacjami. Ponadto pozyska umiejętność interpretacji kluczowych przepisów prawnych dotyczących zagadnień nieruchomości. W ramach kursu kładziemy także nacisk na zagadnienia techniczne i ekonomiczne, których opanowanie pozwoli w sposób skuteczny i bezpieczny przeprowadzać transakcje na rynku nieruchomości. Każdy uczestnik kursu zostanie w sposób profesjonalny przygotowany do pracy w branży nieruchomości oraz do egzaminu umożliwiającego zdobycie licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami lub zarządcy nieruchomości PFRN. Dowiedz się więcej >>

Po zakończonym kursie i zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami lub Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, a ich dane wprowadzane są do Centralnego Rejestru PFRN.

Co daje posiadanie profilu w Centralnym Rejestrze PFRN?

• darmowa reklama pośrednika i zarządy z uwagi na wysokie pozycjonowanie strony,

• własne konto osobowe (indywidualny profil użytkownika) z automatycznymi przypomnieniami o wygasającym OC czy licencji,

• możliwość korzystania z logo PFRN na zasadach określonych w regulaminie,

• newsletter z najważniejszymi informacjami z rynku nieruchomości,

• informacje na temat comiesięcznych zmian prawa,

• rozpoznawalność i prestiż,

• niezbędnik (aktówka) z dokumentami, informacjami i gotowymi materiałami reklamowymi, dostępna TYLKO dla osób posiadających licencję.

Co można znaleźć w tzw. „aktówkach”?

• Gotowe reklamy do użycia przez osobę posiadającą licencję,

• Informatory na temat obowiązujących przepisów prawa czy zmian w prawie,

• Opinie prawne, wyjaśnienia, informacje,

• Przykładowe dokumenty, które można dostosować do własnych czy firmowych potrzeb,

• Linki do szczegółowych informacji na temat oferowanych i polecanych produktów,

• Zawartość „aktówek” jest uzupełniana na bieżąco, a osoby z aktywną licencję są o zmianach

powiadamiane w pierwszej kolejności.

 

Informacje i zapisy:

Korporacja SEDPOL Sp. z o.o., Oddział Instytut Edukacji Europejskiej w Warszawie, ul. Czapelska 38, 04-081 Warszawa, tel.: 22 331 76 33, 22 33 17 611, 22 331 76 00,

e-mail:

Zapisz się na kurs >>

 

INSTYTUT EDUKACJI EUROPEJSKIEJ
Korporacji SEDPOL sp. z o.o.

Ul. Czapelska 38 04-081 Warszawa

www.sedpol.com.pl

 

[Instytut Edukacji Europejskiej, artykuł sponsorowany,szkolenia,e-learning,zarządca ceniruchomościa,pfrn,licencje]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

4/2018

Aktualny numer:

Administrator 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O zawodzie zarządcy nieruchomości refleksji kilka
  • - Dojazd pożarowy do budynku zabytkowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl