Artykuł sponsorowany

Jak ograniczyć koszty ciepła bez drogich inwestycji termomodernizacyjnych?

 Egain Polska Sp. z o.o.  |  23.04.2018
Egain

Według szacunków i prognoz przygotowanych przez doradców działających na rynku energii, ceny energii cieplnej w kolejnych 8 latach wzrosną średnio o około 25%. Ponieważ opłaty za energię cieplną stanowią największy wydatek w portfelu statystycznego Polaka, na takie podwyżki musimy się dobrze przygotować.

Efekt ten można osiągnąć poprzez działania termomodernizacyjne. Te jednak są bardzo drogie, a inwestycje spłacają się przez wiele lat.

Koszt docieplenia budynku wielorodzinnego to kilkaset tysięcy złotych, często finansowany z kredytu spłacanego później przez kilkanaście lat.  Docieplenie stropodachów lub piwnic - to również droga inwestycja, a do tego czasochłonna i wymagająca zaangażowania mieszkańców i udostępnienia piwnic. Z kolei na wymianę okien nie wszystkich stać.

Efektem, który uzyskamy po wykonaniu powyższych działań jest poprawa efektywności energetycznej budynków i zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale efekt podobny możemy także uzyskać decydując się na inwestycje, które są kilkadziesiąt razy tańsze. Dowiedz się więcej >>

Odpowiedzią na rosnące ceny energii cieplnej i wysokokosztowe inwestycje termomodernizacyjne w budynkach mieszkalnych mogą funkcjonować zaawansowane systemy sterowania węzłami cieplnymi, które pozwalają zaoszczędzić około 10% kosztów zmiennych już w pierwszym roku po instalacji.

Dowiedz się w jaki sposób system Egain obniża koszty ogrzewania. Zadzwoń i porozmawiaj z naszym doradcą:
 
506 536 232


Przykładem takiego rozwiązania jest inteligentny szwedzki system Egain EdgeTM, który steruje pracą węzła cieplnego m.in. w oparciu o prognozę pogody, a nie o temperaturę zmierzoną. Znając prognozę pogody dla danego obszaru (5x5km), system z wyprzedzeniem planuje ogrzewanie budynku, zapewniające komfort cieplny mieszkańcom.

Egain

System nie tylko uwzględnia zmieniające się warunki atmosferyczne, ale także analizuje akumulacyjność i bezwładność budynku, jego usytuowanie wobec stron świata i stan techniczny. Świetnie sprawdza się więc w okresach przejściowych - wiosną i jesienią, gdzie amplitudy wahań temperatury w ciągu doby są znaczne i dochodzą nawet do kilkunastu stopni.

Jak to działa? Zarządca otrzymuje dostęp do narzędzi i podglądu on-line, gdzie znajdują się informacje dotyczące przebiegu pracy węzła cieplnego (kontrola dostawcy) w zakresie monitoringu 4 kluczowych parametrów: wysoki parametr, temperatura ciepłej wody użytkowej, temperatura wejścia czynnika grzewczego na budynek oraz powrót. Dodatkowo użytkownik ma podgląd temperatury i wilgotności w wybranych lokalach mieszkalnych.Egain

Taki pełen obraz sytuacji na nieruchomości pozwala kontrolować cały budynek i stanowi wiedzę niezbędną do podejmowania dalszych decyzji inwestycyjnych, a także jest ważnym argumentem do rozmowy z mieszkańcami i dostawcą ciepła.

Bardzo ważnym powodem przemawiającym za instalacją naszego rozwiązania jest to, że taki system wcale nie musi być drogi. Inwestycja zwraca się w 12-24 miesiące, a koszt utrzymania i dostępu do wszystkich narządzi kontrolnych i monitorujących jest kilkadziesiąt razy niższy niż inne inwestycje termomodernizacyjne.

System sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy obniżyć koszty ogrzewania przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego. Jest to także rozwiązanie, które wpływa pozytywnie na środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji C02 do atmosfery.

Zadzwoń pod numer 506 536 232 i dowiedz się więcej o działaniu systemu:
506 536 232


System pozwala oszczędza około 10% kosztów zmiennych
, ale tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile budynki dzisiaj pobierają energii cieplej. Mamy klientów, gdzie udało się ograniczyć zużycia nawet o 25-30% i koszt inwestycji zwrócił się w ciągu 8 miesięcy. W związku z tym, że do ogrzania budynku potrzebujemy mniej energii, już po 2 sezonach grzewczych można obniżyć także moc zamówioną i krzywą grzania.

Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy bezpłatną analizę budynku pod kątem zastosowania systemu Egain Edge i przygotujemy indywidualną ofertę >>

Firma Egain działa w 11 krajach europejskich i swój system zamontowała na 4 tys. węzłów cieplnych indywidualnych i grupowych. W Polsce Egain działa od 2010 roku i obecnie obsługuje ponad 50 klientów na terenie całego kraju.

 

Egain Egain Polska Sp. z o.o.
ul. Bernarda Milskiego 1/37
80-820 Gdansk
tel: 506 536 232

Polska

 

(egain, ogrzewanie, ciepło, koszty ciepła, efektywność energetyczna budynków, obniżenie kosztów ogrzewania, inteligentny szwedzki system Egain EdgeTM)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl