Artykuł sponsorowany

Czyszczenie rur kanalizacyjnych – kiedy, jak i po co?

SZOTT

Napływająca woda oraz niesione przez nią nieczystości osadzają się na wewnętrznych ścianach rur kanalizacyjnych z czasem zmniejszając ich średnicę i nierzadko powodując powstawanie zatorów. Aby temu przeciwdziałać oraz utrzymać ciągłość eksploatacyjną sieci kanalizacyjnej zaleca się regularne jej czyszczenie ze złogów i zanieczyszczeń.

Najczęściej stosowanymi metodami czyszczenia instalacji kanalizacyjnej są metoda ciśnieniowa oraz metoda mechaniczna. Ta pierwsza sprawdza się przede wszystkim w kanalizacji miejskiej, do rur o wielkich średnicach, o małej ilości kolan.

Z kolei druga zalecana jest do stosowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, do rur o mniejszych średnicach i trudniejszym dostępie oraz do rur w złym stanie technicznym.

Więcej o nas na www.szott.pl >>

Na czym polega mechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych?

Jest to praca za pomocą specjalnych urządzeń oraz odpowiednio do nich dobranych spirali, głowic i końcówek czyszczących o różnych średnicach w zależności od tego, z jaką rurą mamy do czynienia, jak bardzo jest zanieczyszczona i czy pojawił się w niej zator.

Duża prędkość obrotowa głowic pozwala nie tylko na dokładne wyczyszczenie rury, ale także na rozbicie ewentualnego zatoru i usunięcie przeszkód. Głowice te są wprowadzane do przewodów kanalizacyjnych poprzez rewizję lub demontaż wc. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponuje firma, zasięg urządzeń czyszczących może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych

Metoda ta równie dobrze sprawdza się do czyszczenia rur kanalizacji deszczowej.

SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych
SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnychZa pomocą specjalistycznego sprzętu usuwa się z wnętrza rur nieczystości, osady z kamienia, rdzy, a także tłuszczów. Na każdym etapie prac wykorzystuje się kamerę inspekcyjną, aby ocenić czy stopień wyczyszczenia jest zadowalający.

SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych
SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych SZOTT - Czyszczenie rur kanalizacyjnych

 

Jak często powinno się wykonywać czyszczenie kanalizacji?

Częstotliwość, z jaką powinno się przeprowadzać czyszczenie instalacji sanitarnej w budynku, zależy od wielu czynników. W głównej mierze jest ona uzależniona od tego, czy są zachowane prawidłowe spadki, dzięki którym woda wraz z zanieczyszczeniami swobodnie przepływa.

Jeśli spadki są zbyt małe, może się zdarzyć, że na fragmentach rur zaczną się tworzyć „kałuże”, w nich osiadać zanieczyszczenia, co może skutkować powstawaniem w tych miejscach zatorów.

 

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem jest prawidłowe korzystanie z instalacji sanitarnej – nie wrzucanie do niej rzeczy, które nie powinny się w niej znaleźć. Trzecim, istotnym elementem, jest odpowiednie dopasowanie średnicy rur do wielkości budynku i liczby osób korzystających z instalacji.

Jeśli choć jeden z tych elementów budzi nasze wątpliwości powinniśmy dbać o regularne przeglądy naszej instalacji sanitarnej. Łatwiej i taniej jest przeprowadzać okresowe czyszczenie kanalizacji, niż narazić użytkowników budynku na awarię, która zwykle wiąże się nie tylko z kosztowną naprawą, ale także czasowym wyłączeniem instalacji z użytkowania.

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

 

[czyszczenie rur kanalizacyjnych, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur, szott, awaria kanalizacji]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
10/2020

Aktualny numer:

Administrator 10/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Będę prezydentem wszystkich
  • - Zmiany w Warunkach Technicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17276|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12217|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl