CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym

Konrad Wielądek  |  17.05.2018  |  1
Nowe regulacje prawne wymuszają na nas postrzeganie wody jako zasobu niezwykle cennego i kosztownego.
Nowe regulacje prawne wymuszają na nas postrzeganie wody jako zasobu niezwykle cennego i kosztownego.
fot.archiwum

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach uruchomionego projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarzadzaniem budynkami”, zaprasza przedstawicieli samorządu, deweloperów i zarządców nieruchomości na warsztat i debatę on-line pt. „Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym”. Warsztat ma charakter otwarty i jest bezpłatny.

Projekt Eko-lokator został uruchomiony z myślą o szeroko pojętej edukacji zarządców nieruchomości, których zadaniem jest nie tylko gospodarowanie podległymi im budynkami, ale również budowanie świadomości wśród mieszkańców zarządzanej przez nich nieruchomości.

Dlaczego WODA?

Woda to dobro, którego ubywa i które drożeje. Obecnie na wodę w budynku spojrzeć musimy z różnych perspektyw: nowego prawa wodnego, nowych regulacji dotyczących użytkowania wody, odprowadzania deszczówki. Te wszystkie zagadnienia zmuszają do ponownego przemyślenia, jak zoptymalizować używanie wody w budynku wielorodzinnym – z jednej strony oszczędzania jej, z drugiej zaś minimalizowania kosztów poboru wody i kosztów ścieków i deszczówki.

Nowe regulacje prawne, które nieustannie ewoluują, wymuszają na nas dostosowanie się do nowych zasad postrzegania wody, nie tylko jako czegoś oczywistego, ale też zasobu który staje się niezwykle cenny oraz kosztowny. Wymusza to na zarządcach oraz mieszkańcach konieczność obserwowania zużycia wody, nie tylko poprzez pomiar licznika, ale przede wszystkim konieczności zastanowienia się czy ilość wody którą zużywamy, zużywamy rozsądnie a ile jej marnujemy poprzez lekkomyślne podejście do zagadnienia. Czy naprawdę poświęcimy uwagę tematowi dopiero gdy po odkręceniu kranu usłyszymy tylko dźwięk powietrza?

Polska nie dysponuje dużymi zasobami wody nadającej się do picia, są one jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu (!) – szacuje się że od 2050 roku mogą się zacząć nasze problemy z dostępem do niej.

Zapisz się na bezpłatne szkolenie »

Mieszkańcy i zużycie wody

Odpowiedzią na te wyzwania jest projekt Eko-lokator i planowane w jego ramach warsztaty oraz debaty on-line. Warsztat pt. „Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym”, który odbędzie się 28 czerwca 2018 r. w Warszawie, ma służyć zbudowaniu platformy życia budynku, która zrzeszać będzie samorządy, deweloperów i zarządców w celu wypracowania wspólnych narzędzi do komunikowania się z mieszkańcami oraz potencjalnymi nabywcami nowych mieszkań. Warsztat służyć ma zdobyciu wiedzy na temat dostępnych najnowszych metod oszczędzania, zbierania i ponownego wykorzystania wody, a także źródeł finansowania i aspektów technologicznych instalowania nowych technologii w budynkach. Wydarzenie służyć będzie nie tylko wiedzą merytoryczną, ale będzie miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Warsztat ma na celu zbudowanie platformy networkingowej, która uściśli współpracę pomiędzy samorządem, firmami prywatnymi, a zarządcami nieruchomości. Liczymy, że w ramach wydarzenia pojawią się pierwsze perspektywy współpracy i nawiążą znajomości które zaowocują zmianą podejścia do myślenia o zmieniającym się klimacie.

Warsztat będzie składał się z trzech sesji tematycznych:

  1.  Woda głównym problemem współczesnego miasta?: zmiany klimatu i inne problemy gospodarki wodnej.
  2.  Woda w wielkim mieście – jak, gdzie i kto?
  3.  Gospodarka wodą w mieszkalnictwie – czy warto oszczędzać wodę?

Każda z trzech sesji, w oparciu o przykłady zebrane z całej Polski, poruszy inny aspekt patrzenia na wodę w mieście. Za pomocą warsztatu chcemy nie tylko uświadomić i szerzyć wiedzę na temat wody, ale pokazać jak poprzez wspólną pracę i wysiłek przygotować się na zachodzące zmiany oraz coraz mniejszą ilość zasobów wody słodkiej. 

Debata on-line

Druga debata on-line w projekcie również będzie poświęcona problemowi wody. Debata odbędzie się 20 czerwca i transmitowana będzie jednocześnie na portalu chronmyklimat.pl, profilu projektu Eko-lokator na Facebooku i ChrońmyKlimat.pl. W debacie wezmą udział eksperci zajmujący się na co dzień tematyką wodną, projektanci oraz deweloperzy.

Debata w przeciwieństwie do warsztatu skupi się na przyszłych trendach i kierunkach, które obejmie polityka mieszkaniowa czy ekologiczna dotycząca wody. Jak zmienią się warunki, prawo, oraz dostęp do wody pitnej. Podczas debaty omówione zostaną również ekonomiczne aspekty wodne: co będzie się opłacać, dlaczego, w co warto zainwestować już dziś, by w przyszłości mniej odczuć skutki deficytu wody pitnej.

W ramach projektu Eko-lokator planujemy organizację jeszcze jednego warsztatu i debaty on-line – w lutym 2019 r. Oba wydarzenia poruszą temat „Roślinność na, wokół i w budynku” – zielone dachy, ściany. Warsztat i debata zostaną poprzedzone cyklem szkoleń dotyczących ww. tematu. Dokładne terminy oraz zagadnienia debaty i warsztatu będą na bieżąco podawane na: www.facebook.pl/ekolokator.

Projekt „Eko-lokator – edukacja i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami” odpowiada na palące problemy z którymi spotykają się wszyscy zarządcy nieruchomości. Zmiany klimatu są nieuchronne i aby je zminimalizować lub lepiej się na nie przygotować potrzebujemy wiedzy i metod.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, warsztaty i debaty on-line.

Konrad Wielądek

Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju

www.facebook.pl/ekolokator

www.chronmyklimat.pl/projekty/ekolokator


KONTAKT

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju

ul. Nabielaka 15 lok. 1

00-743 Warszawa


Szkolenie Ekolokator

[ ekolokator, fundacja instytut na rzecz eko-rozwoju, gospodarowanie wodą, budynek wielorodzinny ]

Wybrane dla Ciebie


Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Szkolenie dla wspólnot i spółdzielniPrzekazanie wiedzy i praktycznych wskazówek, jak przygotować budynek i lokale do indywidualnych rozliczeń: podstawowe wymagania zawarte w przepisach prawa, kontrole zużycia w budynku...
Chcę zobaczyć program szkolenia »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Jaki grill ogrodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę? »

mieszkańcy spółdzielni Jaki grill ogrodowy
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Wspólne spotkania z rodziną i znajomymi przy grillu są bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu ... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę pilotem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi, poprzez wysłanie... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11451|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11020|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl