Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie LPG w bloku. Modernizacja kotłowni olejowej na gaz płynny – to się opłaca

 Gaspol S.A.  |  18.05.2018  |  1
Ogrzewanie LPG w bloku.
Ogrzewanie LPG w bloku.
Gaspol

Jedną z alternatyw dla budynków wielorodzinnych z kotłowniami olejowymi jest ogrzewanie gazem płynnym (LPG), szczególnie na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego. Instalacja grzewcza zasilana LPG jest całkowicie bezobsługowa, a przede wszystkim tańsza w eksploatacji od instalacji na lekki olej opałowy.

Korzyści finansowe ze zmiany na LPG

Przykład wspólnoty mieszkaniowej z województwa kujawsko-pomorskiego pokazuje, że zmiana na LPG się opłaca. Wspólnota zdecydowała się na wymianę instalacji olejowej na gaz płynny za pośrednictwem firmy GASPOL. Inwestor miał do wyboru 2 opcje wykonania instalacji LPG: centralną kotłownię lub indywidualne ogrzewanie dla każdego mieszkania. Wybrany został wariant nr 2. Dzięki temu, każde mieszkanie jest rozliczane za gaz oddzielnie na podstawie zdalnego odczytu gazomierza. Za wystawianie faktur i windykację należności odpowiedzialny jest GASPOL – rozliczenie następuje bezpośrednio z odbiorcą końcowym, bez zaangażowania zarządcy nieruchomości.

Korzyści ze zmainy na LPG

Oczywiście każdą inwestycję należy rozpatrywać indywidualnie. GASPOL każdorazowo przed rozpoczęciem modernizacji czy budowy instalacji gazowej w nowym budynku przedstawia inwestorowi bezpłatną kalkulację kosztów.

LPG tańsze niż olej opałowy

Obecnie olej opałowy, zaraz po energii elektrycznej, jest najdroższym nośnikiem energii. Od kilku lat ceny oleju (nawet po uwzględnieniu różnej wartości opałowej) są znacznie wyższe w stosunku do cen LPG.

Porównanie cen oleju i LPG (cena w zł netto za litr paliwa w latach 2012-2017)

Porównanie cen oleju i LPG

*Średnie  roczne ceny 1 litra (zł netto) lekkiego oleju opałowego i gazu płynnego wyliczone na podstawie notowań z e-petrol.pl i orlen.pl.

**Porównując ceny oleju i gazu należy wziąć pod uwagę różną wartość opałową obu paliw (przelicznik opałowy: 1 l LOO=1,5 l LPG).

Chcesz poznać więcej szczegółów? Poproś o bezpłatną wycenę eksperta GASPOLU - zadzwoń 606 800 400 lub wyślij formularz z naszej strony >>

GASPOL S.A.

00-175 Warszawa
al. Jana Pawła II 80
Infolinia: 606 800 400


www.gaspol.pl

 

[gaspol,gaz płynny,ochrona środowiska,paliwo gazowe,lpg,miasto bez smogu, pionowe sieci gazowe, poziome sieci gazowe, artykuł sponsorowany,koszty lpg]

Komentarze

(1)
Polak | 17.08.2018, 01:22
Jeżeli zbiornik nie jest własnością Gaspolu i nie jest w dzierzawie to OK.
W innym przypadku Gaspol rżnie jak może. Przy dzierżawie cena gazu( po rabacie) jest o 65 % wyższa niż u dostawcy z wyboru na wolnym rynku. Jeżeli jest dzierżawa to dodatkowo trzeba doliczyć koszt dzierżawy za zbiornik i urządzenie telemetryczne. W końcowym rachunku wychodzi że taniej jest grzać prądem.
   1 / 1   

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

11/2018

Aktualny numer:

Administrator 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - VAT we wspólnocie
  • - Rynek wyprzedza legislację
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl