Artykuł sponsorowany

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

 DeRowerk F.H.U.  |  29.05.2018  |  1
Wełna celulozowa isofloc F
Wełna celulozowa isofloc F
DeRowerk F.H.U.

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

Nie każdy materiał izolacyjny nadaje się do stosowania w przestrzeni stropodachów w blokach mieszkalnych i wieżowcach. Względy bezpieczeństwa pożarowego wykluczają użycie wielu materiałów – dlatego trzeba uważnie czytać zapisy w aprobatach dotyczących klasy reakcji na ogień.

Podstawowym wymogiem dla konstrukcji jest zapis § 216 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych (Dz.U. 2017 r. Poz. 2285 ). Wymaga się, aby dla kategorii budynku ZLIV (czyli dla budynków mieszkalnych), elementy budynku takie jak strop lub przekrycie dachu, były nierozprzestrzeniające ognia.

Bezpieczna celuloza isofloc F

Wełna celulozowa isofloc F o klasie reakcji na ogień Bs2-d0 zachowuje tę klasę również w trudnych przestrzeniach stropodachów, gdyż właściwości ogniochronne tego materiału nie ulegają pogorszeniu w przegrodach ze szczeliną powietrzną. Warunkiem spełnienia tej klasyfikacji jest zastosowanie minimum grubości 10 cm izolacji, zgodnie z klasyfikacją w Europejskiej Aprobacie Technicznej materiału. Jako materiał nierozprzestrzeniający ognia, celuloza isofloc F pomaga chronić konstrukcję budynku i jest bezpiecznym wyborem dla ocieplenia stropodachów.

Celuloza Isofloc F

Dlaczego jeszcze warto zastosować celulozę isofloc F do ocieplania stropodachów wentylowanych?

Warto zastosować isofloc F do ocieplenia stropodachów wentylowanych, ponieważ jest to materiał izolacyjny o doskonałym współczynnik przewodzenia ciepła lambda λd = 0,037 W/(m*K) oraz wyjątkowej minimalnej trwałości użytkowej 50 lat.

Montaż bezspoinowy przy użyciu maszyn do wdmuchiwania firmy X-FLOC, gwarantuje optymalne zagęszczenie granulatu isofloc F i maksymalną efektywność cieplną. Dowiedz się więcej >>

 

Dodatkowe zalety wełny celulozowej isofloc F to:  

Isofloc F - certyfikat

  • wysokie ciepło właściwe c = 2,15 kJ/(kg·K)
  • niska wartość osiadania i niska gęstość zasypowa, dzięki którym jest to bardzo wydajny, ekonomiczny materiał izolacyjny
  • czasowa higroskopijność, która nie zmienia parametrów izolacyjnych materiału, a pozwala na utrzymanie zdrowego mikroklimatu wnętrz
  • wysokie parametry izolacji akustycznej, zapewniające efekt „2 w 1”, czyli ocieplenie z wyciszeniem
  • ekologiczny charakter materiału i bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska, potwierdzone prestiżowymi certyfikatami NaturePlus, FSC i Deklaracją Środowiskową Produktu EPD
  • komplet atestów i certyfikatów, gwarantujących właściwości użytkowe, jakość produktu i produkcji, a także bezpieczeństwo stosowania.

Masz pytania dotyczące termomodernizacji osiedlowych stropodachów?

Zadzwoń od razu: +48 603 910 589 lub napisz:

Derowerk F.H.U.
Zbigniew Białas

94-029 Łódź
ul. Wileńska 10

tel.: +48 42 636 12 54
fax: +48 42 630 62 84

derowerk@derowerk.pl
www.derowerk.pl

Przeczytaj również:

Termomodernizacja stropów piwnicznych - jak uniknąć problemów?

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

 

[derowerk f.h.u.,docieplenia budynków,docieplanie dachów,docieplanie stropów,stropodachy,wełna celulozowa isofloc F, artykuł sponsorowany, bezpieczeństwo pożarowe]

Komentarze

(1)
Robert Zaorski | 04.10.2018, 13:22
Stosowanie izolacji z celulozy jako ocieplenia sprawia, że podnosi się bezpieczeństwo pożarowe budynku. Chociaż klasyfikowana jako materiał trudnopalny (niezapalny), w razie pożaru, celuloza spala się powoli, tolerując dużo wyższe temperatury niż materiały niepalne, które mają stosunkowo niską temperaturę topnienia. Co ważne, spalanie celulozy nie emituje trujących dymów, które zawierałyby cyjanki.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

11/2018

Aktualny numer:

Administrator 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - VAT we wspólnocie
  • - Rynek wyprzedza legislację
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl