Artykuł sponsorowany

Korzyści ze zdalnego odczytu

 PIAS-KAN SP. Z O.O.  |  13.05.2019  |  1
PIAS-KAN

Kompleksowy system radiowy, będący w ofercie firmy Pias-Kan, to spełnienie oczekiwań różnorodnych klientów. Można go używać do odczytu wskazań ciepłomierzy, wodomierzy i podzielników kosztów ciepła w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, a nawet w przemysłowych.

A co to właściwie jest?

Zdalny odczyt (ang. Automatic Meter Reading – AMR) to technologia polegająca na automatycznym pobieraniu danych za pomocą fal radiowych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników ciepła i przesyłaniu ich do bazy danych administratora, w celu analizy i dokonania rozliczeń. Zastosowanie najnowszej technologii gwarantuje niski pobór mocy, a tym samym długoletnią i bezobsługową pracę urządzeń.

Najważniejsze zalety systemu AMR:

Z punktu widzenia administracji:

1. Znaczna redukcja kosztów: System minimalizuje liczbę inkasentów oraz ogranicza możliwość wystąpienia pomyłek związanych z czynnikiem ludzkim, powstających na etapie manualnego spisywania stanów liczników, jak i przy wprowadzaniu danych do systemu komputerowego. Tym samym zastosowanie Systemu Inkasenckiego obniża koszty odczytów i tworzenia baz danych.

2. Bezpieczeństwo: Optyczny odczyt przepływu z mechanizmów zliczających wodomierzy jest całkowicie odporny na działanie zewnętrznego pola magnetycznego. Dzięki możliwości ustawienia alarmów, takich jak np.: zdjęcie nakładki z wodomierza, brak przepływu, przepływ wsteczny, przyłożenie magnesu itp., zarządcy są informowani o nieprawidłowościach w eksploatacji urządzenia pomiarowego, co gwarantuje zabezpieczenie przed nadużyciami.

Chcesz wiedzieć czym nasza oferta wyróżnia się na rynku?
 

Nasz konsultant odpowie na Twoje pytania i pomoże w doborze urządzenia.
Zadzwoń lub napisz
 

606 323 946

 

3. Pełna kontrola: System umożliwia dokładny monitoring i kontrolę wielkości wskazań oraz terminów legalizacji urządzeń zamontowanych w lokalach mieszkalnych oraz odczytów wodomierzy i ciepłomierzy głównych, lokalnego dostawcy wody i ciepła. Omawiane urządzenia pomiarowe konstrukcyjnie przystosowane są do montażu nakładek bądź modułów radiowych bez naruszenia ich cech legalizacyjnych.

4. Oszczędność czasu: Do tej pory odczytywanie stanu liczników było niezwykle czasochłonne. Bezprzewodowy system odczytu AMR gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych, odczyt odbywa się automatycznie i wystarcza kilka godzin, by ze średniej wielkości osiedla pobrać dane o stanie liczników i wprowadzić je do komputera. Można zapomnieć o sytuacji, kiedy to inkasent starał się wielokrotnie i bezskutecznie dostać do czyjegoś mieszkania w celu odczytu urządzeń pomiarowych.

5. Odczyt trudno dostępnych urządzeń: Dzięki zastosowaniu transmisji radiowej i braku konieczności fizycznego dostępu do urządzenia możliwe jest dokonanie odczytu urządzeń w lokalizacjach z utrudnionym dostępem, np. studzienki wodomierzowe zalewane wodą gruntową lub opadową czy pustostany.

6. System modułowy: System Inkasencki można łatwo rozbudować w trakcie eksploatacji według potrzeb i możliwości zarządcy. Dodanie urządzeń transmisji danych (retransmiterów, koncentratorów danych, serwera i stosownego oprogramowania) pozwala na przekształcenie systemu inkasenckiego w system stacjonarnego odczytu. Dowiedz się więcej na temat systemu >>

System zdalnego odczytu AMR

Potrzebujesz pomocy związanej z opomiarowaniem wody i ścieków?
 

Nie zwlekaj, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym konsultatem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania
 

606 323 946

 

Z punktu widzenia odbiorców wody:

1. Bezpieczeństwo: Lokatorzy nie są narażeni na zagrożenia związane z wpuszczaniem niepowołanej, obcej osoby do swojego domu, co jest bardzo istotne w przypadku osób starszych.

2. Obniżenie dopłat do wody: Niemalże równoczesny odczyt radiowy wodomierza głównego i wodomierzy mieszkaniowych oraz odpowiedni stan tych urządzeń, ich rodzaj i sposób montażu, a także terminowa legalizacja mają bardzo duży wpływ na znaczące zmniejszenie różnicy w bilansie wskazań wodomierzy, a tym samym obniżenie opłat dodatkowych doliczanych do faktury.

3. Rzeczywiste rozliczenia: Automatyczne pozyskiwanie danych odczytowych umożliwia naliczanie opłaty za media na podstawie faktycznego zużycia, nie natomiast na podstawie obliczeń szacunkowych.

4. Większa prywatność: System zdalnego odczytu eliminuje konieczność fizycznego dostępu do urządzeń pomiarowych w celu spisania stanów liczydła. Lokatorzy nie muszą już oczekiwać na przybycie pracownika spółdzielni, dostosowywać swoich planów do terminu wizyty. Sprawdź >>

Rozwiązania proponowane przez firmę Pias-Kan oparte są na nowoczesnej technologii transmisji radiowej, w której wszystkie komponenty doskonale ze sobą współpracują, gwarantując przy tym bezpieczeństwo danych, prędkość transmisji oraz zasięg i komfort odczytu.

PIAS-KAN Sp. z o.o.
Al. Prymasa Tysiąclecia 78 D

01-424 Warszawa
tel./fax 22 877 00 21, 837 40 60, 836 91 99

www.piaskan.pl

 

[pias-kan sp z o.o.inteligentne opomiarowanie,zdalny odczyt mediów, zdalny odczyt ciepłomierzy]

Komentarze

(1)
Jacek Czerski | 30.08.2018, 12:56
Nieprawda, że elektroniczny system rozliczania jest finansowo bezpieczny! administratorzy systemów zdalnych dopiero wtedy mają okazję do wykazywania nadliczbowych ilości zużywania wody lub ciepłej wody!Są poza wszelką kontrolą użytkowników zakładanych użytkownikom aparatów. Tylko, gdy pracownik przychodzi i spisuje stany zużycia z podpisem pracownika i użytkownika na odpisie, który pozostaje u użytkownika jest możliwość reklamacji rachunków lub faktur vat i właściwego przeliczenia należności!!!
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 16608|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11873|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl