Artykuł sponsorowany

Korzyści ze zdalnego odczytu

 PIAS-KAN SP. Z O.O.  |  09.06.2018
PIAS-KAN

Apator Powogaz opierając się na swoich wieloletnich doświadczeniach, jako producent i dostawca wodomierzy, zarówno dla przedsiębiorstw wodociągowych, jak i dla indywidualnych użytkowników, opracował kompleksowy system radiowy, którego celem jest spełnienie oczekiwań, różnorodnych klientów. Można go użyć do odczytu wskazań ciepłomierzy, wodomierzy i podzielników kosztów ciepła, zamontowanych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, bądź przemysłowych.

 

 

A co to właściwie jest?

Zdalny odczyt (ang. Automatic Meter Reading – AMR) to technologia polegająca na automatycznym pobieraniu danych za pomocą fal radiowych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników ciepła i przesyłaniu ich do bazy danych administratora, w celu analizy i dokonania rozliczeń. Zastosowanie najnowszej technologii gwarantuje niski pobór mocy, a tym samym długoletnią i bezobsługową pracę urządzeń.

Najważniejsze zalety systemu AMR:

Z punktu widzenia administracji:

1. Znaczna redukcja kosztów: System minimalizuje liczbę inkasentów oraz ogranicza możliwość wystąpienia pomyłek związanych z czynnikiem ludzkim, powstających na etapie manualnego spisywania stanów liczników, jak i przy wprowadzaniu danych do systemu komputerowego. Tym samym zastosowanie Systemu Inkasenckiego obniża koszty odczytów i tworzenia baz danych.

2. Bezpieczeństwo: Optyczny odczyt przepływu z mechanizmów zliczających wodomierzy jest całkowicie odporny na działanie zewnętrznego pola magnetycznego. Dzięki możliwości ustawienia alarmów takich jak np.: zdjęcie nakładki z wodomierza, brak przepływu, przepływ wsteczny, przyłożenie magnesu itp. zarządcy są informowani o nieprawidłowościach w eksploatacji urządzenia pomiarowego, co gwarantuje zabezpieczenie przed nadużyciami.

3. Pełna kontrola: System umożliwia dokładny monitoring i kontrolę wielkości wskazań oraz terminów legalizacji urządzeń zamontowanych w lokalach mieszkalnych oraz odczytów wodomierzy i ciepłomierzy głównych, lokalnego dostawcy wody i ciepła. Urządzenia pomiarowe Apator Powogaz konstrukcyjnie przystosowane są do montażu nakładek bądź modułów radiowych bez naruszenia ich cech legalizacyjnych.

4. Oszczędność czasu: Do tej pory odczytywanie stanu liczników było niezwykle czasochłonne. Bezprzewodowy system odczytu AMR gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych, odczyt odbywa się automatycznie i wystarcza kilka godzin, by ze średniej wielkości osiedla pobrać dane o stanie liczników i wprowadzić je do komputera. Można zapomnieć o sytuacji, kiedy to inkasent starał się wielokrotnie i bezskutecznie dostać do czyjegoś mieszkania w celu odczytu urządzeń pomiarowych.

5. Odczyt trudno dostępnych urządzeń: Dzięki zastosowaniu transmisji radiowej i braku konieczności fizycznego dostępu do urządzenia możliwe jest dokonanie odczytu urządzeń w lokalizacjach z utrudnionym dostępem np. studzienki wodomierzowe zalewane wodą gruntowa lub opadową czy pustostany.

6. System modułowy: System Inkasencki można łatwo rozbudować w trakcie eksploatacji, według potrzeb i możliwości zarządcy. Dodanie urządzeń transmisji danych (retransmiterów, koncentratorów danych, serwera i stosownego oprogramowania) pozwala na przekształcenie systemu inkasenckiego w system stacjonarnego odczytu. Dowiedz się więcej na temat systemu >>

System zdalnego odczytu AMR

Z punktu widzenia odbiorców wody:

1. Bezpieczeństwo: Lokatorzy nie są narażeni na zagrożenia związane z wpuszczaniem niepowołanej, obcej osoby do swojego domu, co jest bardzo istotne w przypadku osób starszych.

2. Obniżenie dopłat do wody: Niemalże równoczesny odczyt radiowy wodomierza głównego i wodomierzy mieszkaniowych oraz odpowiedni stan tych urządzeń, ich rodzaj i sposób montażu, a także terminowa legalizacja mają bardzo duży wpływ na znaczące zmniejszenie różnicy w bilansie wskazań wodomierzy a tym samym obniżenie opłat dodatkowych doliczanych do faktury.

3. Rzeczywiste rozliczenia: Automatyczne pozyskiwanie danych odczytowych umożliwia naliczanie opłaty za media na podstawie faktycznego zużycia a nie na obliczeniach szacunkowych.

4. Większa prywatność: System zdalnego odczytu eliminuje konieczność fizycznego dostępu do urządzeń pomiarowych w celu spisania stanów liczydła. Lokatorzy nie muszą już oczekiwać na przybycie pracownika Spółdzielni, dostosowywać swoich planów do terminu wizyty. Sprawdź >>

Apator Powogaz dzięki zaufaniu tysięcy zadowolonych klientów jest liderem w liczbie zamontowanych urządzeń radiowych. Proponowane rozwiązania oparte są na nowoczesnej technologii transmisji radiowej w której wszystkie komponenty doskonale ze sobą współpracują, gwarantując przy tym bezpieczeństwo danych, prędkość transmisji oraz zasięg i komfort odczytu.

PIAS-KAN Sp. z o.o.
Al. Prymasa Tysiąclecia 78 D

01-424 Warszawa
tel./fax 22 877 00 21, 837 40 60, 836 91 99

www.piaskan.pl

 

[pias-kan sp z o.o.inteligentne opomiarowanie,zdalny odczyt mediów, zdalny odczyt ciepłomierzy]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2018

Aktualny numer:

Administrator 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Gdzie po dotacje na zielone inwestycje?
  • - Czas na modernizację
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl