Artykuł sponsorowany

Tania pożyczka na ocieplenie wielorodzinnych budynków mieszkalnych

 Alior Bank  |  25.06.2018
Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii
Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku
Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku
Alior Bank

Dobra wiadomość dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego. Alior Bank udziela korzystnych pożyczek na tzw. termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Bez żadnych prowizji i opłat.

Fundusze unijne, które kojarzą się z pieniędzmi na budowę dróg ekspresowych czy unowocześnienie linii kolejowych, teraz mogą być wykorzystane do poprawy efektywności energetycznej budynków – chodzi o tzw. termomodernizację, czyli m.in. ocieplenie. Środki te udostępnia Alior Bank w formie specjalnej pożyczki na wyjątkowo korzystnych warunkach. Jej koszty są znacznie niższe od kosztów kredytu komercyjnego, ponieważ jest finansowana w części z pieniędzy unijnych, a wczęście ze środków własnych banku.

Korzystna oferta

Dzięki wykorzystaniu środków unijnych Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku jest obecnie najkorzystniejszą – poza dotacjami – formą finansowania modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Przewagami naszej oferty są: długi okres spłaty, niski wkład własny inwestora oraz brak jakichkolwiek opłat i prowizji z tytułu udzielenia finansowania. Najważniejszą jednak zaletą pożyczki jest jej bardzo preferencyjne oprocentowanie – nawet 0,5 proc. w skali roku. Trzeba podkreślić, że tak niskie oprocentowanie dotyczy całego okresu spłaty – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.

Oferta takiej preferencyjnej pożyczki jest już dostępna w wojwództwie łódzkim, a od lipca także w dolnośląskim i podlaskim.

Inwestorzy z terenu województwa łódzkiego mogą otrzymać ok. 3,5 mln zł pożyczki na 15 lat. Możliwa jest również karencja w spłacie kapitału pożyczki – do 18 miesięcy. Podstawowe oprocentowanie pożyczki, w przypadku projektów mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynku od 25 do 40 proc., wynosi 0,5 proc. w skali roku. Oprocentowanie jest stałe i obowiązuje przez cały okres spłaty pożyczki. Bank nie pobiera opłat i prowizji z tytułu udzielenia pożyczki. Dowiedz się więcej na temat pożyczki >>

Dla kogo pożyczka?

O Pożyczkę Termomodernizacyjną mogą się ubiegać wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, a w województwie łódzkim także jednostki samorządu terytorialnego, a także inne jednostki sektora finansów publicznych. Pożyczki udzielane są głównie na inwestycje z zakresu głębokiej modernizacji energetycznej wraz z wymianą wyposażenia na energooszczędne – chodzi więc m.in. o:

• ocieplenie elewacji,

• wymianę instalacji centralnego ogrzewania,

• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

• zmianę oświetlenia w częściach wspólnych budynków,

• przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

Warunkiem uzyskania pożyczki w Alior Banku jest przygotowanie audytu energetycznego budynku, czyli dokumentu przedstawiającego analizę istniejącego zużycia energii oraz określającego optymalne rozwiązania technologiczne prowadzące do oszczędności energetycznych na poziomie co najmniej 25 proc. Obowiązujący wzór formularza audytu energetycznego można znaleźć na stronie internetowej Alior Banku pod adresem www.aliorbank.pl.

Coraz więcej chętnych na kredyt

Nasze pierwsze kontakty z potencjalnymi inwestorami wskazują, że nowa oferta spotka się z dużym zainteresowaniem. Warto zatem już teraz skontaktować się z bankierami Alior Banku, pożyczki będą bowiem udzielane do momentu wykorzystania powierzonych nam środków UE dla danego regionu – dodaje Aleksandra Podobińska-Durka z Alior Banku.

Więcej informacji o pożyczce Alior Banku na termomodernizację można uzyskać na stronie internerowej banku pod adresem www.aliorbank.pl lub w oddziałach banku zlokalizowanych na terenie województw łódzkiego, a wkrótce dolnośląskiego i podlaskiego.

 

 

[alior bank,pożyczki,finansowanie termomodernizacji,termomodernizacja budynków,audyt energetyczny budynku, artykuł sponsorowany]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl