CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10732,styropian-austrotherm-10-powodow-dlaczego-warto
Oszczędności, szybki zwrot z inwestycji, wysoki komfort cieplny, trwały i odporny produkt – to tylko jedne z wielu korzyści...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, system etics, docieplanie budynków, styropian elewacyjny, ETICS, ocieplanie budynku styropianem, styropian lambda, styropian na elewację

Jaki jest sposób na szybką instalację centralnego ogrzewania i wewnętrzną instalację hydrantową?

 BIMs PLUS  |  28.06.2018
Raccorderie Metalliche S.p.A. (RM)

Rury odgrywają ważną rolę zarówno w instalacji centralnego ogrzewania, jak i wewnętrznej instalacji hydrantowej. Ogromne znaczenie ma też sposób i jakość połączeń. Wpływa to na stabilność całej konstrukcji oraz bezpieczeństwo pracy instalacji. Zatem sposobem na szybką i skuteczną instalację jest stosowanie systemów zaciskowych marki steelPRES.

Szybkie wykonanie trwałych połączeń rur

Armaturę do prasowania wtłaczanego wykonaną ze stali i miedzi opracowano w Szwecji pod koniec lat pięćdziesiątych. Począwszy od wczesnych lat 80., wyroby te cieszą się uznaniem i zdobywają coraz większy udział w rynku europejskim. Technikę łączenia uznaje się wciąż za nowatorską, ponieważ prosta, sprawdzona i ciesząca się zaufaniem technika montażu „na zimno” bez konieczności używania skomplikowanych narzędzi umożliwia szybkie wykonanie trwałych połączeń rur – szczególnie w domowych instalacjach wodnych, gazowych i grzewczych. Jest to obecnie podstawowa technika łączenia w remontowanych i nowych budynkach europejskich. 

Firma Raccorderie Metalliche S.p.A. (RM), do której należy marka steelPRES,  opracowała wysokiej jakości systemy instalacyjne składające się z rur i złączek zaprasowywanych ze stali węglowej. Ich montaż jest szybki, łatwy i skuteczny dzięki modyfikacji pierścienia uszczelniającego i złącza zaprasowywanego wtłaczaniem. W tych systemach zwiększona została powierzchnia uszczelnienia – powstał pierścień uszczelniający ograniczający do minimum ryzyko nieprawidłowego zaprasowania.

Systemy zaciskowe

Mówiąc: systemy zaciskowe, mamy na myśli kompleksowe rozwiązania składające się z kształtek, rur i narzędzi. Wykorzystuje się je przede wszystkim w instalacji systemów hydrantowych oraz centralnego ogrzewania i ciepłej wody w budownictwie jednorodzinnym i wielomieszkaniowym. 

Omawiane systemy zaciskowe nadają się do montażu naściennego oraz wewnątrz ścian (z zastosowaniem odpowiedniego zabezpieczenia przewodów i kształtek). W przypadku przyłączy do grzejników z podłoża należy zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed korozją i fachowe zespolenie spoin. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wnikania wilgoci z tynku, która może powodować korozję. Na zewnątrz budynków zaleca się stosowanie rur ocynkowanych.

Narzędzia do zaciskania to z reguły zaciskarki hydrauliczne z zasilaniem akumulatorowym z wymiennymi kompletami szczęk (cęg) i łańcuchów  zaciskowych. Wiele szczęk stosować można w połączeniu z zaciskarką jednego producenta. Zaciski szczęk w narzędziach różnych producentów są ponadto znormalizowane, co zapewnia w wielu przypadkach kompatybilność sprzętu. W przypadku systemu SteelPres używamy szczęk i łańcuchów o profilu „M”.

Zalety systemów steelPRES

Kluczową zaletą omawianych systemów – obok szybkiego montażu – jest bezpieczeństwo i gwarancja szczelności połączeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, np. spawania, nie ma otwartego ognia, a więc nie występuje podczas remontu czy budowy ryzyko pożaru.

Systemy zaciskowe steelPRES powstały przede wszystkim z myślą o instalatorach. Rozwiązania te znacznie ułatwiają i przyśpieszają ich pracę oraz gwarantują najwyższa jakość połączeń. A skoro czas instalacji jest krótszy, to zmniejszają się również koszty.

Kolejną przesłanką, która przesądza, że systemy zaciskowe marki steelPRES są odpowiednim sposobem na szybki montaż instalacji c.o., c.w.u. czy hydrantowej, jest estetyka wykonania. Ponadto w czasie remontów i wymiany instalacji zredukowana jest ingerencja otoczenia instalacji. W przypadku metod tradycyjnych zwykle konieczne są dodatkowe prace w postaci malowania czy uzupełniania powstałych ubytków w przegrodach, tynkach itd. Nie da się uniknąć śladów, brudu czy zarysowań podczas tradycyjnych montaży i łączenia przy pomocy skręcania lub spawania.

Zatem wśród podstawowych zalet systemów zaciskowych steelPRES wymienia się: łatwość i szybkość instalacji (nawet 2-3-krotnie krótszy czas montażu niż tradycyjny), pewność i trwałość systemów, większe bezpieczeństwo pracy, kompatybilność (połączenia rur metalowych z systemem rur wielowarstwowych, miedzianych wykonywane za pomocą złączki przejściowej, co minimalizuje ryzyko korozji).

Etapy montażu:

I. Cięcie rur

Etapy montażu systemu SteelPRES

II. Gradowanie wewnętrzne i zewnętrzne rury
 Systemy instalacyjne steelPRES
III. Zaznaczenie głębokości do jakiej ma wejść rura w złączkę
Etapy montażu systemu SteelPRES
IV. Kontrola wizualna O-ringu
Etapy montażu systemu SteelPRES
V. Wykonanie połączenia
Etapy montażu systemu SteelPRES
VI. Końcowe badanie wizualne

Etapy montażu systemu SteelPRES


Dla poprawnego przebiegu całego procesu istotne są transport i przechowywanie. Komponenty systemu steelPRES należy chronić przed zabrudzeniem i uszkodzeniem podczas transportu i składowania. Końce rur są fabrycznie zabezpieczone w zaślepki zapobiegające zabrudzeniu. Wiązki rur powinny być przechowywane na półkach malowanych lub pokrytych tworzywem sztucznym, tak aby rury nie były w kontakcie z innymi materiałami. Ponadto, rury i kształtki muszą być przechowywane w zadaszonych przed wilgocią pomieszczeniach, aby zapobiec wystąpieniu korozji lub przebarwienia.

WSPARCIE TECHNICZNE NA TERENIE CAŁEGO KRAJU:

dolnośląskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
lubelskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
lubuskie Łukasz Idziak 510010559 idziak@grupa-hbh.pl
małopolskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
mazowieckie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
opolskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
podkarpackie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
podlaskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
śląskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
świętokrzyskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
wielkopolskie Łukasz Idziak 510010559 idziak@grupa-hbh.pl
zachodnio-pomorskie Łukasz Idziak 510010559  idziak@grupa-hbh.pl

 

 

Osoba odpowiedzialna za kontakt ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi, Zarządcami Nieruchomości i Wspólnotami Mieszkaniowymi, Warszawa:

Emilia Siedlecka
Koordynator Projektów Inwestycyjnych
tel. kom. +48 510 221 811
Emilia.Siedlecka@bimsplus.com.pl

BIMs PLUS FHH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością WARSZAWA Sp.k.
03-017 Warszawa
ul. Cieślewskich 44

 

[Raccorderie Metalliche S.p.A. (RM),bims plus,system steelpres,systemy instalacyjne,łączenia rur,technika łączenia,systemy zaciskowe]

dolnośląskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
lubelskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
lubuskie Łukasz Idziak 510010559 idziak@grupa-hbh.pl
małopolskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
mazowieckie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
opolskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
podkarpackie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
podlaskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
śląskie Patrycjusz Szczepan 510204722 pszczepan@grupa-hbh.pl
świętokrzyskie Robert Wróblewski 603093881 robert.wroblewski@gmail.com
wielkopolskie Łukasz Idziak 510010559 idziak@grupa-hbh.pl
zachodniopomorskie Łukasz Idziak 510010559

Komentarze

(0)

Wybrane dla CiebieJak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Pojemniki na śmiecie nie muszą być brzydkie i "cuchnące" »

Brzydkie śmietnikiNowe rozwiązanie na polskim rynku przypadło do gustu również deweloperom budującym nowe osiedla mieszkaniowe, którzy coraz chętniej decydują się na... zobacz więcej »


Windy - szybki poradnik dla zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych»
Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów obowiązujących od lipca 2018»
Winda bepieczeńśtwo Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów
Czy można mieć dostęp do bieżących informacji na temat stanu windy ? Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i reagować z wyprzedzeniem na... czytam więcej» Szybko i dokładnie wykonana mapa rozkładu temperatury na elewacjach wysokich budynków mieszkalnych tak przed jak i po termomodernizacji to gwarancja szybkiej reakcji zgłoszenia... czytam dalej »

Ocieplenie budynku styropianem – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac »

Ocieplenie domu styropianemOcieplenie domu to inwestycja, która dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Inwestycja z założenia ma przynosić korzyści... czytam więcej »


Hydroizolacje - jak zabezpieczyć budynek przed szkodliwym wpływem wilgoci?
Zarządco zabezpiecz dach budynku !
Ochrona budynku przed wilgocią Uszczelnianie dachu nieruchomości
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed wilgocią może w przyszłości oszczędzić właścicielowi domu zarówno nerwów, jak i pieniędzy... czytam więcej» Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych (...) czytam dalej »

Jak niedrogo oczyścić elewację budynku z brudu, kurzu lub nalotu »

Czyszczenie elewacji budynku

Przed spółdzielnią czy zarządcą są zawsze nowe wyzwania stawiane przez ustawodawców i mieszkańców. Działania w oparciu o potrzeby remontowe i modernizacyjne (...) Czytam więcej »


Iniekcje uszczelniające w garażach podziemnych »
Ogrzewanie za niewielkie pieniądze »
Iniekcje garażowe jak się ich pozbyć Niższe koszty ciepła
Coraz ściślejsza zabudowa oraz efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni powodują, że nasze osiedla pną się nie tylko w górę, lecz także w dół... czytam dalej» Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne? czytaj dalej »

Komunikat dla zarządców. Czym i gdzie warto docieplić budynek?

Czym docieplić nieruchomość

Na rynku dostępne są różne materiały izolacyjne. Różnią się one parametrami, wytrzymałością i miejscem zastosowania. W zależności czy do docieplenia budynku wybierzemy (...) czytam dalej »


Jak zmniejszyć koszty ogrzewania wody?
Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »
Jak zmniejszyć rachunki za ciepło Kotły do budynków mieszkalnych
Wiele instalacji c.w.u. w budynkach mieszkalnych nie spełnia technicznych, użytkowych oraz ekonomicznych wytycznych polskiego prawa budowlanego. Najpoważniejszym problemem jest brak (...) czytaj dalej »

Kotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o ... czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj

na bieżąco informacje

o nowościach

naszego portalu,

a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

10/2018

Aktualny numer:

Administrator 10/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Co zagraża bezpieczeństwu hipoteki
  • - Liderzy 2018
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl