Artykuł sponsorowany

Jakie grzejniki wybrać przy termomodernizacji?

 BIMs PLUS  |  11.03.2019  |  4
Jakie grzejniki wybrać przy termomodernizacji?
Jakie grzejniki wybrać przy termomodernizacji?
VOGEL&NOOT

Wiele się mówi ostatnio o termomodernizacji. Unia Europejska przekazuje środki na termomodernizację, producenci z branż budowlanej i instalacyjnej proponują coraz więcej rozwiązań z zakresu termomodernizacji budynków. A rząd wykorzystuje termomodernizację do walki ze smogiem. O czym właściwie mowa? O takich rozwiązaniach, które zabezpieczają budynek przed utratą ciepła, jednocześnie zmniejszają zapotrzebowanie na energię oraz jej zużycie.

Sposobem na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w domu, a w konsekwencji obniżenie kosztów jego ogrzewania jest termomodernizacja budynku. Obejmuje ona zmiany w systemach ogrzewania i wentylacji w strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. W artykule tym zaprezentowano rozwiązanie z zakresu zmian w systemach ogrzewania.

Odpowiedzią na postawione w tytule pytanie są grzejniki modernizacyjne. Grzejniki te to istotny krok w kierunku termomodernizacji.

Stare wyrzucamy, nowe zakładamy

W milionach gospodarstw domowych ciepło rozprowadzane jest mało wydajnymi grzejnikami – to po pierwsze. Po drugie – grzejniki te zwykle nie spełniają obowiązujących wymogów. Stąd marka COSMO przygotowała kompletny program modernizacji – stare członowe grzejniki wyrzucamy, w ich miejsce zakładamy nowe.

Grzejniki modernizacyjne COSMO spełniają liczne uznane międzynarodowe standardy jakościowe, przy czym procesy produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych są certyfikowane ISO. Poza tym dane jakościowe i wydajnościowe grzejników COSMO badane są permanentnie i potwierdzane przez uznane instytuty europejskie.

Wymiana tych starych grzejników członowych na grzejniki modernizacyjne COSMO zapewnia oszczędność energii oraz redukcję kosztów. Co więcej, niższy jest także poziom emisji CO2.

Przy niskich temperaturach instalacji, przy których nadal możliwa jest wydajna praca grzejników modernizacyjnych COSMO, dochodzi do niewielkich strat na akumulacji i rozprowadzaniu ciepła.

Dlaczego warto? O korzyściach z zastosowania grzejników modernizacyjnych

Nowoczesne grzejniki modernizacyjne COSMO noszą znak ECO, a to oznacza:

Po pierwsze: kompatybilność

Przede wszystkim znak ECO wyraża kompatybilność ze wszystkimi odnawialnymi źródłami energii. Dzięki dużej rozpiętości temperatury początkowej możliwa jest kompatybilność ze wszystkimi źródłami energii, np.: pompą cieplną, kolektorami słonecznymi, biomasą/drewnem, siecią ciepłowniczą czy lokalną kotłownią, olejem czy gazem. Zawsze perfekcyjnie osiągnięte są równomierne oddawanie ciepła oraz komfort użytkowania.

Po drugie: ECOnomiczny = oszczędność

Znak ECO to także świadectwo oszczędności. Dzięki niskiej temperaturze instalacji, w której możliwa jest wydajna praca, dochodzi do niewielkich strat w akumulacji i rozprowadzaniu ciepła – wyraża się to w potencjale oszczędności do 15%!

Po trzecie: ECOlogiczny = redukcja emisji CO2

Przez kompatybilność ze źródłami ciepła i zmniejszonym zużyciem energii grzejniki modernizacyjne wymuszają znaczącą redukcję emisji CO2 i przyczyniają się tym samym do ochrony klimatu.

To nie koniec korzyści w związku z zastosowaniem grzejników modernizacyjnych.

Po czwarte: łatwa wymiana i montaż

Ze względu na ten sam odstęp pomiędzy zasilaniem a powrotem wymiana 1:1 starego grzejnika członowego na nowy modernizacyjny COSMO nie stanowi problemu. Dodatkowe prace adaptacyjne czy malarskie nie są potrzebne. Wspomnieć należy również, że wszystkie grzejniki COSMO z wbudowanym fabrycznie zaworem są dostarczane z konkretną nastawą kv – w zależności od mocy grzejnika. Oznacza to, że regulacja instalacji jest zasadniczo zbędna, a montaż, dzięki dolnemu podłączeniu, w istotny sposób uproszczony.

Po piąte: design

Nowe grzejniki modernizacyjne znacznie lepiej prezentują się niż stare żeliwne. W konsekwencji podnoszą standard pomieszczenia. Co zresztą jest bardzo ważne, bo wielu klientów obok funkcjonalności zwraca uwagę na wygląd.

Zatem grzejniki modernizacyjne to prosta, bezproblemowa oraz szybka wymiana starego grzejnika żeliwnego – z jednej strony; z drugiej – doskonała odpowiedź na nieefektywną pracę oraz nieciekawe wzornictwo starych grzejników. Ponadto, niewątpliwą zaletą jest również duży wybór modeli oraz dopasowanie 1:1 do istniejącej instalacji.

Vogel und Noot

Grzejniki Cosmo

Grzejniki Cosmo >>

Kontakt do działu technicznego >>

Dystrybucja >>

 

BIMs PLUS FHH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością WARSZAWA Sp.k.
03-017 Warszawa
ul. Cieślewskich 44

 

Osoba odpowiedzialna za kontakt ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi, Zarządcami Nieruchomości i Wspólnotami Mieszkaniowymi:

Emilia Siedlecka
Koordynator Projektów Inwestycyjnych
tel. kom. +48 510 221 811
Emilia.Siedlecka@bimsplus.com.pl

 

[Raccorderie Metalliche S.p.A. (RM),bims plus,system steelpres,systemy instalacyjne,łączenia rur,technika łączenia,systemy zaciskowe]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11064|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10646|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl