Artykuł sponsorowany

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Izolacja akustyczna stropodachu. Celuloza isofloc F do wyciszenia stropodachu
 DeRowerk F.H.U.  |  26.07.2018  |  2
Celuloza isofloc F do wyciszenia stropodachu
Celuloza isofloc F do wyciszenia stropodachu
Derowerk F.H.U.

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Niezaizolowane lub źle izolowane dachy bloków mieszkalnych to wiele problemów: uciążliwy hałas, chłód i przewiewy w lokalach na górnych kondygnacjach oraz zawyżone rachunki za ogrzewanie. Te problemy można błyskawicznie zniwelować. Jak? Poprzez odpowiednią izolację termo-akustyczną.

Wdmuchiwana izolacja z ekologicznej wełny celulozowej isofloc F pozwala na osiągnięcie efektu „dwa w jednym” – cichego i ciepłego zarazem stropodachu.

Włókna celulozy isofloc F mają bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej. Dla przykładu – warstwa grubości 10 cm (o gęstości zasypowej 30-55 kg/m3), wdmuchnięta w ściankę z płyt gipsowych, zmniejsza natężenie hałasu nawet o 51 dB. W praktyce oznacza to, że np. dźwięk gry na pianinie (70 dB), można zredukować do poziomu szeptu.

W jaki sposób celuloza tłumi dźwięki?

Energia fal dźwiękowych, które rozchodzą się w powietrzu, wytracana jest przez tarcie, gdy napotyka miękką, elastyczną włókninę izolacji celulozowej.

Współczynnik izolacyjności akustycznej zależy od długości fal dźwiękowych; jego wartość powinna mieścić się pomiędzy 5 a 10 kPa•s/m². Dla celulozy wartość współczynnika izolacyjności akustycznej uzależniona jest od gęstości wdmuchanego materiału i zawsze mieści się w tym optymalnym zakresie.

Wdmuchiwanie sypkiego materiału izolacyjnego isofloc f, gwarantuje wytłumienie dźwięków dzięki nieprzerwanemu, bezspoinowemu wypełnieniu przegrody.

Porównanie działania celulozy i izolatorów w postaci płyt oraz mat.

Powyższa ilustracja poglądowo przedstawia porównanie działania celulozy i izolatorów w postaci płyt oraz mat.

Warstwa celulozy o odpowiedniej wysokości, nadmuchanej maszynowo na stropodach, skutecznie odcina mieszkańców najwyższych kondygnacji od nadmiaru miejskiego zgiełku – odgłosów  ruchu samochodowego i tramwajowego, dźwięków płynących z zakładów przemysłowych czy huku silników samolotowych.

Na izolacyjność akustyczną celulozy isofloc F wpływa jej miękka, elastyczna i włóknista struktura, która zatrzymuje w sobie powietrze. Struktura ta gwarantuje również doskonałą izolacyjność termiczną – isofloc F ma współczynnik lambda 0,037 W/m*K. Dzięki tym parametrom i bezinwazyjnej, bezspoinowej metodzie nadmuchu pneumatycznego, można szybko wyciszyć i ocieplić stropodach.

Ocieplenie wełną celulozową pozwala też spełnić wymagania norm izolacyjności cieplnej stropodachów. Dla przypomnienia: obecnie dla wszystkich budynków obowiązuje współczynnik przenikania ciepła U=0,18 W/m2*K – wartość ta zmieni się od 1 stycznia 2019 r. na U=0,15 W/m2*K dla budynków publicznych, a od 1 stycznia 2021 r. również dla wszystkich.

Dlaczego jeszcze warto wybrać celulozę isofloc F jako izolator stropodachów osiedli mieszkaniowych?

  • Materiał posiada Europejską Ocenę Techniczną, wydany dla niej certyfikat CE oraz Deklarację Właściwości Użytkowych. Jest uznanej klasy produktem izolacyjnym o znakomitych parametrach.
  • Celuloza isofloc F ma 50 lat minimalnej trwałości użytkowej, co gwarantuje długoterminowość rozwiązania termo-akustycznego.
  • Włókna isofloc F chronią przed chłodem zimą i upałem latem dzięki doskonałemu współczynnikowi izolacyjności cieplnej lambda 0,037 W/m*K i wysokiej wartości ciepła właściwego c = 2,15 kJ/(kg·K).
  • Wełna celulozowa isofloc F jest pełnoprawnym produktem do ociepleń, certyfikowanym przez uznane międzynarodowe instytuty badawcze.

Celuloza isofloc F jest materiałem przyjaznym środowisku, produkowanym w procesie recyklingu. Jej ekologiczny charakter potwierdzają międzynarodowe certyfikaty NaturePluscertyfikat FSC.

Derowerk F.H.U.
Zbigniew Białas

94-029 Łódź
ul. Wileńska 10

tel.: +48 42 636 12 54
fax: +48 42 630 62 84


www.derowerk.pl

Przeczytaj również:

Termomodernizacja stropów piwnicznych - jak uniknąć problemów? >>

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?>>

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych >>

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu? >>

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? >>

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? >>

[derowerk f.h.u.,docieplenia budynków,docieplanie dachów,docieplanie stropów,stropodachy,wełna celulozowa isofloc F, izolacje przciwpożarowe, izolacje akustyczne]

Komentarze

(2)
Remi | 17.08.2018, 13:09
Publikacja bardzo ciekawa. zastanawiam się jak bardzo wzrosną koszty budowy przy zastosowaniu takiego rozwiązania?
Robert Zaorski | 04.10.2018, 12:26
Dziękujemy za zapytanie. W przypadku isofloc F, materiał zastępuje inne materiały izolacyjne, więc koszt jest porównywalny. Pomagamy w doborze odpowiedniej grubości warstwy, żeby było to ekologicznie i ekonomicznie uzasadnione. Zapraszam do kontaktu: derowerk.pl; 603914083
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 15503|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl