Artykuł sponsorowany

Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

 API-Link  |  14.08.2018
Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?
Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?
API-Link

Odpowiadając na tytułowe pytanie: prawdopodobnie tak, ale... Administrator gromadzi różne dane, które następnie przetwarza i wykorzystuje do określonych celów – to oczywiste. Zatem czy administrator potrzebuje programu informatycznego do administrowania powierzonymi zasobami? I tak, i nie. Właściwie wszystko rozgrywa się o liczby – ile tych danych jest. O ile w przypadku kilku mieszkań sprawa nie jest skomplikowana i można sobie poradzić z różnymi rozliczeniami bez programów do tego przeznaczonych, o tyle przy większej liczbie lokali kwestie rozliczeń są bardziej złożone i wówczas program informatyczny może być jedynym rozwiązaniem zapewniającym efektywne administrowanie nieruchomością.

Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

Oczywiście, w końcu to tylko arytmetyka.  Zakładamy skoroszyt, gdzie każda strona odpowiada konkretnemu lokalowi i uzupełniamy rodzaje obciążeń oraz ich wysokość.

Kolejny skoroszyt to następny miesiąc itd.  Załóżmy, że jeden regał wystarczy na skoroszyty z trzech lat. Ale jak uzyskać dane sumaryczne? Tutaj sprawa się komplikuje.

Zatem może jednak arkusz kalkulacyjny? Na przykład taki:

Program dla administratorów od API-Link

W następnym miesiącu kopiujemy, wklejamy, ew. modyfikujemy. Ale nadal pozostaje problem danych sumarycznych – jak je uzyskać? Bardziej zaawansowane programy pozwolą nam stworzyć szczegółową kartotekę obciążeń każdego lokalu.

Program dla administratorów od API-Link

Po wprowadzeniu danych program oblicza szczegółowe obciążenie poszczególnych lokali.

Program dla administratorów od API-Link

Powstałe obciążenie jest zapisywane we właściwym miesiącu, a ponadto sumowane z obciążeniami z poprzednich miesięcy. Od razu też widać wszelkie zobowiązania danego lokalu.

Program dla administratorów od API-Link

Korzystanie z programu podczas rozliczeń lokali to efektywna praca administratora – z jednej strony, z drugiej – niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia pomyłki. Ponadto łatwy i przejrzysty dostęp do danych dotyczących poszczególnych lokali.

Program, który ma stanowić realne wsparcie w procesie rozliczeń lokali, musi odznaczać się:

  • elastycznością informacyjną wraz z historią zmian,
  • elastycznością naliczeń i rozliczeń wraz z historią ich zmian,
  • bieżącą i rzetelną informacją dla zarządcy oraz mieszkańców,
  • sprawną windykacją,
  • aktualną informacją na temat stanu technicznego nieruchomości.

Programem, który rozwiązuje problemy administratora w zakresie zarządzania nieruchomością oraz posiada wyżej wymienione funkcjonalności, jest program firmy API-Link.

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca systemu do zarządzania danymi lokali. Mianowicie koszty wdrożenia oraz utrzymania. Chodzi o stosunek korzyści wynikających z zastosowania programu do kosztów korzystania z niego. Bezpłatne programy zwykle mają znacząco okrojone funkcjonalności, co też nie oznacza, że należy sięgnąć po produkt z najwyższej półki. Wysoka cena nie jest gwarancją dobrego oprogramowania. Należy indywidualnie wyważyć, czego dokładnie potrzebujemy, a następnie sprawdzić, jak poniesione wydatki mają się do uzyskanych korzyści.

Sprawdź, jak się to przedstawia w przypadku systemu firmy API-Link

 

[program dla administratora,program dla wspólnot,api-link,sułtan,narzędzia dla administratora,arkusze kalkulacyjne,ułatwienia dla administratorów,administrowanie nieruchomościami]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12161|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11548|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl