Artykuł sponsorowany

Jak obniżyć rachunek za ciepło, nie wyziębiając mieszkania?

 Egain Polska Sp. z o.o.  |  14.08.2018
Czy można osiągnąć taki wynik bez narażania się na skargi mieszkańców na niskie temperatury?
Czy można osiągnąć taki wynik bez narażania się na skargi mieszkańców na niskie temperatury?
Egain Polska

Najprostszym sposobem na obniżenie rachunków za ciepło jest obniżenie temperatury w mieszkaniu. Tę metodę zna każdy i nie wymaga ona żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu ciepłownictwa, funkcjonowania układów grzewczych czy konstrukcji budynku.

Badania pokazują, że obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1°C powoduje oszczędności na poziomie 6-8%. Jednak czy można osiągnąć taki wynik bez narażania się na skargi mieszkańców na niskie temperatury?

Odpowiedzią na to pytanie jest system Egain, który pozwala zachować istniejący komfort cieplny, a jednocześnie powoduje zmniejszenie na zapotrzebowanie na energię cieplną o około 10%.

- Nasi klienci w zależności od ilości budynków objętych systemem Egain oszczędzają od kilkunastu, nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie. Wszystko zależy od tego jakie są zużycia przed instalacją systemu. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędności rzędu kilkuset złotych na mieszkanie. W dobie rosnących cen energii cieplnej taki system wydaje się niezbędny – mówi ekspert energetyczny Egain, zajmujący się optymalizacją budynków.

 

System Egain

Jak działa system Egain?

Różnica polega na znacznie bardziej precyzyjnym dopasowaniu parametrów pracy węzła cieplnego do warunków atmosferycznych i poszczególnych budynków.

Do sterowania pracą węzła cieplnego system Egain używa 14 parametrów, a nie tak jak w chwili obecnej jedynie temperatury zmierzonej. To powoduje, że budynek otrzymuje tylko tyle ciepła, ile rzeczywiście w danym momencie potrzebuje.

Najważniejszym elementem są dane pochodzące z prognozy pogody. Wiemy, jaka będzie prognoza pogody na wąskim obszarze, na którym zlokalizowany jest budynek lub osiedle i z wyprzedzeniem wysyłamy te informacje do regulatora znajdującego się w węźle. Dzięki temu, kiedy ta zmiana pogodowa nastąpi budynek jest już na nią gotowy.

Zadzwoń pod numer 506 536 232 i dowiedz się więcej o działaniu systemu:
506 536 232

 

Dodatkowo, co również jest nowością, w wybranych mieszkaniach montujemy niewielkie czujniki temperatury i wilgotności, dzięki którym zarządca widzi jak budynek reaguje na zmiany. Może kontrolować także temperatury i wilgotność w mieszkaniach i zyskuje argumenty do rozmów z mieszkańcami.

System utrzymuje stabilny komfort, temperatura w pomieszczeniach nie spada. Dowiedz się więcej >>

Inwestycja zwraca się do 24 miesięcy. Obecnie jest to jedyna taka inwestycja termomodernizacyjna zapewniająca taką stopą zwrotu.

 

OBNIŻAMY KOSZTY OGRZEWANIA

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń: 506 536 232

Egain Egain Polska Sp. z o.o.
ul. Bernarda Milskiego 1/37
80-820 Gdansk
tel: 506 536 232

Polska

 

(egain, ogrzewanie, ciepło, koszty ciepła, efektywność energetyczna budynków, obniżenie kosztów ogrzewania, inteligentny szwedzki system Egain EdgeTM)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jakie przygotowanie zawodowe powinien mieć zarządca?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

9/2018

Aktualny numer:

Administrator 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w opodatkowaniu na rynku nieruchomości
  • - Jak (nie) rozliczać kosztów?
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl