CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

 DeRowerk F.H.U.  |  29.08.2018  |  1
Jak ocieplić stropodach betonowy?
Jak ocieplić stropodach betonowy?
Derowerk F.H.U.

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić największe korzyści w kolejnych latach?

Kiedy powstawały bloki i wieżowce z wielkiej płyty, nie myślano o tym, jak będą chronić mieszkańców i budynek przed chłodem zimą i upałem latem – bardziej liczyło się tempo, w jakim można było przekazać klucze.

Teraz, wobec zmieniających się przepisów budowalnych i rosnących cen energii, trwa wyścig o oszczędności i spełnienie wymogów prawnych.

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci?

Warto rozważyć metodę maszynowego wdmuchiwania materiałów izolacyjnych. Dlaczego?

  • Maszynowe wdmuchiwanie materiału izolacyjnego pozwala dotrzeć w najtrudniejsze, najciaśniejsze miejsca stropodachów. W przypadku najtrwalszych materiałów izolacyjnych (np. celuloza isofloc F o współczynniku  lambda 0,037 W/(m·K)), raz zamontowany materiał izolacyjny może służyć mieszkańcom 50 lat >>
  • Metoda wdmuchiwania pozwala na błyskawiczny przebieg termomodernizacji stropodachu.
  • Prace dociepleniowe na dachu przebiegają w sposób nieuciążliwy dla mieszkańców – materiał izolacyjny dystrybuowany jest na górę pneumatycznie (nie ma potrzeby wykorzystywania windy czy schodów i nie ma bałaganu). 
  • Montaż materiału izolacyjnego (np. wełny celulozowej isofloc F) przy pomocy maszyn do wdmuchiwania nie narusza konstrukcji budynku.

Warto również wybrać materiał izolacyjny, który zagwarantuje jak najlepsze parametry izolacyjności cieplnej, ciepła właściwego i izolacyjności akustycznej – rekomendujemy wełnę celulozową isofloc F, ponieważ:

  • Parametr lambda wdmuchiwanej wełny celulozowej isofloc F (λ=0,037 W/mK), gwarantuje doskonałe parametry U dla przegrody.
  • Wysokie ciepło właściwe izolatora isofloc F (udokumentowany parametr c = 2,15 kJ/(kg·K), zapewnia komfort termiczny latem i zimą dzięki tzw. przesunięciu fazowemu.

Przejdź na stronę i zadaj nam pytanie >>

Konstrukcja typowego stropodachu wentylowanego wygląda tak:

Stropodach wentylowany 
Warstwa izolacji układana swobodnie na stropie
Strop żelbetowy
Przekrycie płytami korytkowymi i papą

Budowa stropodachu

1. Papa bitumiczna
2. Płyty korytkowe
3. Wdmuchiwana izolacja celulozowa isofloc F
4. Strop żelbetowy
5. Tynk cementowo-wapienny
6. Otwór wentylacyjny

 

Jak dobrać grubość warstwy izolacji dla stropodachu wentylowanego?

Zalecane grubości wdmuchiwanej warstwy izolacji podaje tabela.

Tabela:
Współczynniki przenikania ciepła przegrody (stropodach) i odpowiadające im grubości warstwy izolacji isofloc F

Współczynnik przenikania ciepła U

Grubość warstwy izolacji isofloc F

0,18 W/m²·K

wartość obowiązująca dla wszystkich typów budynków od 1 stycznia 2017 r.

20 cm

0,15 W/m²·K

ta wartość będzie obowiązywać dla budynków użyteczności publicznej od 1 stycznia 2019 r.

oraz dla wszystkich budynków od 1 stycznia 2021 r.

23 cm

0,10 W/m²·K

35 cm

Zaleca się zachowanie słabo lub dobrze wentylowanej przestrzeni pomiędzy warstwą izolacji a poszyciem stropodachu. Do obliczeń przyjęto dobrze wentylowaną przestrzeń według normy PN-EN ISO 6946 pkt. 5.3.4.

Wartości współczynnika przenikania ciepła U zostały obliczone zgodnie z normą PN-EN ISO 6946. Do obliczenia wartości U zastosowano λobl=0,037 W/mK. Zgodnie z normą PN-EN ISO 10456 obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła celulozy – λobl jest równy deklarowanemu współczynnikowi przewodzenia ciepła λD.

Wejdź na stronę i zadaj nam pytanie. Na pewno odpowiemy! >>

Im szybciej tym korzystniej

Konstrukcje budynków z wielkiej płyty są trwałe i długo jeszcze będą służyć mieszkańcom –  dlatego warto zadbać o ich skuteczne i długotrwałe ocieplenie – najlepiej od razu w standardzie, który będzie obowiązywał wszystkie budynki od 1 stycznia 2021 r. (p. tabela).

Nieocieplone dachy budynków są odpowiedzialne za ogromne straty energii, zużywanej niepotrzebnie na ogrzewanie. Skuteczne ocieplenie natychmiast może zniwelować te straty o 20-40%, co oczywiście natychmiast przełoży się na znaczące oszczędności. Nie ma więc sensu zwlekać.

Jak termomodernizacja przebiega w praktyce? Można zobaczyć na filmie:

Zamów bezpłatną wycenę ocieplenia stropodachu: . Zapytaj o wykonawców i szczegóły realizacji na terenie całej Polski: 42/636 12 54, 603 910 589.

Derowerk F.H.U.
Zbigniew Białas

94-029 Łódź
ul. Wileńska 10

tel.: +48 42 636 12 54
fax: +48 42 630 62 84


www.derowerk.pl

Przeczytaj również:

Termomodernizacja stropów piwnicznych - jak uniknąć problemów? >>

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?>>

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych >>

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu? >>

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? >>

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? >>

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? >>

[derowerk f.h.u.,docieplenia budynków,docieplanie dachów,docieplanie stropów,stropodachy,wełna celulozowa isofloc F, izolacje przciwpożarowe, izolacje akustyczne]

Komentarze

(1)
Robert Zaorski | 04.10.2018, 12:56
Czy warto ocieplać stropodachy grubszą warstwą izolacji isofloc F?

1. Przepisy ulegają zaostrzeniu. Jednorazowo wykonując ocieplenie warstwą np.: 30 cm (U=ca 0,12 W/m2*K), ponosimy jeden koszt technologiczny i zapewniamy zgodność budynku z przepisami na wiele lat wprzód.

2. Każdy cm izolacji isofloc F więcej to mniejszy koszt ekologiczny dla środowiska i wyraz troski o jakość powietrza, zmniejszenie zanieczyszczeń oraz większy komfort życia lokatorów.

3. Inwestycja w ocieplenie stropodachu zwraca się w bardzo krótkim czasie. Wykonanie warstwy ocieplenia o grubości wyższej niż wariant o najkrótszej SPBT to wciąż zwrot wydatków w ciągu 2 - 3 lat.

W Derowerk pomagamy Spółdzielniom i Wspólnotom Mieszkaniowym w analizach i obliczeniach grubości izolacji isofloc F dla ocieplenia dachów i stropodachów budynków.
http://https://www.derowerk.pl
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16707|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10355|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl