Artykuł sponsorowany

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

 HONTER Company Polska  |  06.09.2018
Izolacja poddasza
Izolacja poddasza
HONTER Company Polska

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową na amerykańskiej licencji. Od niedawna piana Honter produkowana jest na terenie Niemiec, co pozwoliło zaoferować klientom z Europy niższą cenę, zachowując najwyższą jakość oraz spełniając wszystkie obowiązujące standardy i normy.

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową na amerykańskiej licencji. Od niedawna piana Honter produkowana jest na terenie Niemiec co pozwoliło zmniejszyć koszty dla Europejskiego klienta, nie ryzykując przy tym utraty najwyższej dostępnej na świecie jakości i zapewniając spełnienie standardów i norm, które w Niemczech wyznaczane są dla całej Europy.

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową na amerykańskiej licencji. Od niedawna piana Honter produkowana jest na terenie Niemiec co pozwoliło zmniejszyć koszty dla Europejskiego klienta, nie ryzykując przy tym utraty najwyższej dostępnej na świecie jakości i zapewniając spełnienie standardów i norm, które w Niemczech wyznaczane są dla całej Europy.

Dlaczego piana?

Pianka natryskowa jako materiał izolacyjny ma wiele właściwości sprawiających, że jest wyborem przyszłości w zapewnianiu najwyższej wydajności cieplnej budynku. Przyczynia sie do tego, że styropiany czy wełna mineralna odchodzą stopniowo do lamusa. Wyższość izolacji natryskowej nad innymi materiałami budowlanymi stosowanymi do izolacji kryje się w jednorodności i ciągłości izolacji – całość natryśniętego materiału posiada identyczne właściwości. Dzięki metodzie nanoszenia materiału, czyli natryskowi, wypełnione zostają dokładnie wszystkie trudno dostępne miejsca, eliminując tym samym problem mostków termicznych. Jednocześnie natrysk sprawia, że pomiędzy izolacją a izolowaną powierzchnią nie pozostaje miejsce, w którym mogłaby gromadzić się wilgoć.

Honter izolacja poddaszaBadanie lambdy – gwarancja jakości w czasie

Jednym z podstawowych zmartwień podczas budowy domu jest jego trwałość, wszyscy chcemy, aby nasze domy były budowane na długie lata. Dlatego producent pianki natryskowej Honter zainwestował spore środki w przeprowadzenie czasochłonnych badań, tzw. lambdy starzeniowej (lambdy po 175 dniach). Wynik badania dowiódł, że pianka natryskowa jest obecnie najlepszym systemem izolacji natryskowej dostępnym na rynku europejskim.

Badanie lambdy – powtarzalność parametrów

Przeprowadzenie badania lambdy starzeniowej wymaga dostarczenia licznych próbek z wykonanej izolacji natryskowej z różnych partii materiału i różnych okresów. Efektem takiego badania jest raport przekrojowy parametrów fizycznych w czasie: przenikalności cieplnej oraz gęstości. W przypadku pianki natryskowej Honter raport wskazał na stabilność oraz powtarzalność wyników w czasie. Dzięki certyfikowanemu zapewnieniu o takich właściwościach producent pianki Honter udziela gwarancji, czego nie robią rodzimi producenci, co więcej, udzielona gwarancja obejmuje okres 40 lat.

Najkorzystniejsze właściwości przy izolowaniu poddaszy

Exy FOAM 09Oprócz minimalnego współczynnika lambdy starzeniowej również parametr gęstości pianki otwartokomorowej firmy Honter jest znacznie korzystniejszy niż w innych systemach dostępnych na polskim rynku. Mianowicie gęstość pianki w systemie EXY Spray 09 wynosi około 10 kg/m3, przy przeciętnej w okolicach  14-15 kg/m3. Izolacja natryskowa wykonana z takiej pianki posiada znacznie większą elastyczność, a tym samym jest nieporównywalnie bardziej odporna na oderwanie od elementów konstrukcyjnych np. krokwi w przypadku poddasza.

Pianka natryskowa o mniejszej gęstości ma także mniej zamkniętych komórek, co powoduje, że jest bardziej paroprzepuszczalna. Mówiąc ogólnie: wykonana z niej izolacja natryskowa „oddycha”, nie więzi wilgoci wewnątrz zaizolowanej przestrzeni, tym samym zapobiega gromadzeniu się alergenów, a jej struktura fizyczna eliminuje powstawanie pleśni.

Jakość i profesjonalizm

Izolacja natryskowa - pianka

Nie jest prawdą, że proces wykonywania izolacji natryskowej każdą pianką przebiega identycznie, w rzeczywistości każdy materiał posiada swoje specyficzne właściwości. Dlatego izolacje natryskowe pianką firmy Honter wykonywane są wyłącznie przez autoryzowanych wykonawców, wyspecjalizowanych w tym konkretnym systemie oraz przy użyciu specjalnie zaprojektowanego sprzętu natryskowego. Wyszkolony zespół natryskiwaczy jest w stanie dziennie zaizolować aż do 300 m2 powierzchni dziennie.

Szybki zwrot inwestycji na długie lata

Systemy pianek natryskowych firmy Honter przeznaczone są dla wymagających klientów, patrzących zarówno w niedaleką, jak i odległą przyszłość. Po pierwsze, wysoka jakość izolacji systemem EXY Spray obniża koszty czy to klimatyzacji, czy ogrzewania domu o około 60%, a więc inwestycja zwraca się w stosunkowo krótkim czasie. Nawet pomimo tego, że cena uzyskania tak wysokiej jakości izolacji jest nieco wyższa, choć nadal porównywalna z innymi systemami dostępnymi na polskim rynku.

Po drugie, komfort termiczny w domu izolowanym pianką firmy Honter pozostaje taki sam przez lata, więc nie dość, że wspomniany poziom oszczędności zostaje zachowany przez bardzo długi czas, to w przypadku wykonania izolacji natryskowej EXY Spray przez profesjonalistów unikamy kosztownych remontów.

Exy FOAM 09

HONTER Logo

HONTER Company Polska 

Ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

OBSŁUGA KLIENTA
Tel.: +48 793 581 581
info@honter.pl
www.honter.pl

Biuro handlowe:
61-441 Poznań
ul. 28 Czerwca 1956 r nr 406

[ izolacja poddasza, izolacja dachu, pianka natryskowa, izolacja natryskowa, wydajność cieplna budynku, Honter, Exy spray 09 ]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19241|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12612|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11740|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl