Artykuł sponsorowany

Pojemniki półpodziemne – jak się z nimi obchodzić?

 Świat Pojemników  |  20.09.2018
Pojemniki podziemne – jak się z nimi obchodzić
Pojemniki podziemne – jak się z nimi obchodzić
Świat Pojemników Spółka z o.o.

W ostatnim czasie na językach zarządców i mieszkańców nieruchomości coraz częściej pojawia się temat pojemników półpodziemnych na odpady, jako funkcjonalnej ozdoby osiedli i przestrzeni miejskiej. Pojemnik półpodziemny na odpady, udekorowany obramowaniem w różnych wariantach, łamie dotychczasowy pogląd, że kosz na śmieci jedynie szpeci okolicę i jest tylko naprędce mijanym punktem na mapie każdego miasta czy wsi.

Równocześnie nasuwa się pytanie o to, jak długo zachowa się efekt wizualny, podziwiany w katalogach. O ile rozwiązania użyte w konstrukcji pojemnika są gwarantem trwałości i wieloletniej eksploatacji pojemników, o tyle sen z oczu zarządcy może spędzać jego wygląd zewnętrzny. Czy mieszkańcy będą dbać o pojemnik? Jak długo będzie on uatrakcyjniać otoczenie, zamiast przyprawiać o zawroty głowy? Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest właściwa i regularna konserwacja pojemnika półpodziemnego, o której kilka słów poniżej.

Pojemniki podziemne – jak się z nimi obchodzić

 

Pojemniki podziemne cieszą oko

Dla inwestora jest to swoista wisienka na torcie, podnosząca prestiż nie tylko nieruchomości, lecz także całej okolicy. Dla mieszkańca to spacer po okolicy bez grymasu na twarzy na widok cuchnących, przepełnionych kontenerów lub altan śmietnikowych, które nierzadko stają się pożywką dla nieproszonych gości. Dla obu jest to symbol nowoczesnej, proekologicznej gospodarki odpadami, który wyznacza przyszłe tory dla inwestycji tego typu. Aby jak najdłużej zachować ten wizualny efekt, należy regularnie przeprowadzić drobne prace konserwacyjne. O szczegółach poinformujemy Cię pod numerem 793 993 979.

Niemniej jedną z wielu wątpliwości, które nasuwają się podczas rozważania zakupu pojemnika półpodziemnego, jest to, czy konserwacja pojemników nie okaże się dla nich praco- i kapitałochłonna. Stąd podpowiadamy, jak dbać o pojemniki podziemne na odpady dla zapewnienia swobody i bezpieczeństwa podczas użytkowania. Dowiedz się więcej >>

Pojemniki podziemne

Do mycia, gotowi, start! Prosto i przyjemnie

Składowymi elementami każdego pojemnika półpodziemnego jest korpus (zbiornik główny) oraz klapa i zintegrowany z nią worek na odpady. Każdy z elementów wymaga kilku bardzo prostych zabiegów konserwacyjnych, które należy przeprowadzać zgodnie z harmonogramem dostosowanym do potrzeb użytkowników lub kiedy zachodzi taka potrzeba. Konserwacja powinna być poprzedzona myciem pojemnika.

Do mycia korpusu głównego oraz klap z zewnątrz najlepiej użyć myjki ciśnieniowej z dodatkiem detergentu. Woda pod ciśnieniem pomoże pozbyć się większych zabrudzeń z powierzchni pojemnika oraz usunie kurz i brud z powierzchni klapy. Od czasu do czasu, ze względów higienicznych, warto przeprowadzić czyszczenie worka oraz pojemnika półpodziemnego wewnątrz. Zabieg taki najlepiej skoordynować z terminem odbioru odpadów. Do mycia worka i wnętrza pojemnika również używa się myjki ciśnieniowej, rozpoczynając od worka podniesionego nad pojemnik.

Po zakończonym płukaniu należy zwolnić zabezpieczenie dna worka, aby woda mogła spłynąć do wnętrza korpusu. Nadmiar wody należy z pojemnika odessać.

 

Pojemniki podziemne – jak się z nimi obchodzić

Akcja konserwacja

Kiedy główne elementy pojemnika są już wyczyszczone, można przejść do właściwej konserwacji. Nie wymaga ona dużego nakładu pracy i kosztów, a przeprowadzenie kilku prostych czynności zagwarantuje łatwe i wygodne użytkowanie pojemnika półpodziemnego.

Przystępując do konserwacji pojemnika, najlepiej zacząć od obramowania. Pojemniki półpodziemne mogą być obramowane sosnowym drewnem impregnowanym, drewnem kompozytowym lub występować bez obramowania. W przypadku braku obramowania, część naziemną pojemnika, którą stanowi korpus w kolorze ciemnego polietylenu, wystarczy nabłyszczyć preparatem do nabłyszczania tworzyw sztucznych oraz wypolerować miękką, suchą szmatką. Świetnie nadaje się do tego spray do kokpitów samochodowych.

Drewno sosnowe jest przemysłowo zabezpieczone przed wilgocią i biologiczną degradacją. Dla zachowania jego wyglądu i struktury należy raz do roku zabezpieczyć je olejem do drewna (olejowanie). Drewno kompozytowe jako połączenie drewna i PVC, wyglądem przypomina naturalny surowiec, jednocześnie zachowując odporność na wodę oraz działanie warunków atmosferycznych. Takie rozwiązanie, poza okresowym myciem, nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Drugim ważnym elementem, o który warto zadbać dla zachowania dobrego stanu i wyglądu pojemnika, jest klapa. Klapa ma delikatnie chropowatą strukturę tzw. sand blast effect, która pełni funkcję powłoki antygraffiti. Po każdym czyszczeniu warto zadbać o jej nabłyszczenie, podobnie jak w przypadku nieobramowanego korpusu, wspomnianym preparatem do nabłyszczania tworzyw sztucznych lub sprayem do kokpitów samochodowych. Zabieg taki poza zachęcającym wyglądem, dodatkowo zabezpieczy powierzchnię klapy oraz ukryje drobne rysy, które mogły powstać w trakcie eksploatacji. Czytaj więcej >>

Pojemniki podziemne – jak się z nimi obchodzić

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest zamek w klapie wrzutowej (jeżeli jest zamontowany). Zamek należy naoliwić dwa razy w roku przeznaczonym do tego preparatem, np. olejem wazelinowym lub w przypadku pojemników posadowionych w pobliżu dróg nieutwardzonych i w miejscach, gdzie bardzo się kurzy – smarem na bazie PTFE.

Istotne, by podczas wykonywania prac konserwacyjnych, a także przy każdym opróżnianiu, kontrolować pojemniki podziemne pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, uwzględniając przede wszystkim klapę i worek. Dbałość o te elementy zapewni wieloletnie i przede wszystkim bezawaryjne użytkowanie pojemników.

Preparat do zadań specjalnych Astickill

Podsumowując, spektrum dostępnych preparatów używanych podczas konserwacji jest duże i łatwo dostępne. W szczególnych przypadkach, na przykład podczas upałów lub kiedy z pojemników korzystają lokale gastronomiczne i występuje zwiększone prawdopodobieństwo powstawania nieprzyjemnych zapachów czy zagnieżdżenia się insektów, godnym polecenia jest preparat do zadań specjalnych Astickill. Środek zwalcza zapachy i larwy insektów, odznaczając się przy tym wysoką skutecznością, potwierdzoną przez zachodnich sąsiadów. Wyprodukowany jest na bazie naturalnych składników oraz pozostaje całkowicie bezpieczny dla środowiska. Dostępny w 5-litrowych kanistrach na zamówienie u dystrybutora, a koszt pojedynczej aplikacji nie przekracza 3,13 zł.

Awaria – co robić?

Oczywiście, nie sposób całkowicie uniknąć sytuacji awaryjnych, spowodowanych np. aktem wandalizmu czy uszkodzeniem powstałym na skutek niewłaściwego opróżniania pojemnika. W takich okolicznościach warto skontaktować się z dystrybutorem pojemników półpodziemnych, który świadczy serwis door to door, możliwy do przeprowadzenia nawet po upływie okresu gwarancji. Dobrą wiadomością jest również to, że wielu drobnych napraw, np. wymiany klapy wrzutowej lub worka, można dokonać samodzielnie na podstawie dostarczonej instrukcji. Gdyby jednak potrzebna okazała się pomoc, udzielimy jej pod numerem telefonu 793 993 979.

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83, 
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

 

 

[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,altany śmietnikowe,aranżacja przestrzeni,pojemniki na odpady,pojemniki na śmieci]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
3/2019

Aktualny numer:

Administrator 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zaskarżanie uchwał
  • - RODO w mieszkalnictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10018|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl