Artykuł sponsorowany

Iniekcje uszczelniające w garażach podziemnych

 Podsiadlik Tomasz  |  25.09.2018
Iniekcje uszczelniające w garażach podziemnych
Iniekcje uszczelniające w garażach podziemnych
TP Podsiadlik Tomasz

Coraz ściślejsza zabudowa oraz efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni powodują, że nasze osiedla pną się nie tylko w górę, lecz także w dół. I z tym ostatnim nierzadko są problemy. Głębsze posadowienie budynków powoduje narażenie części podziemnej na przenikanie wód gruntowych i opadowych do środka pomieszczeń. Jak sobie radzić, gdy woda kapie na samochody stojące w garażu lub gdy woda zalewa stację trafo, a budynku nie da się odkopać?

Można zastosować stosunkowo prostą i mniej kosztowną iniekcję uszczelniającą. Przeważnie polega ona na wywierceniu otworów, przez które podana zostanie odpowiednia żywica. Żywica ta ma za zadanie uszczelnić przeciekającą przerwę roboczą, rysę, otwór technologiczny lub dylatację.

Iniekcje uszczelniające garaży

Przeważnie używa się żywic poliuretanowych, które zwalczają aktywne przecieki wody. Spienialnych żywic poliuretanowych używa się do tamowania mocnych przecieków występujących np. w żelbetach o dużym stopniu degradacji, gdzie ubytki spowodowane korozją lub zwykłe rakowatości są obszerne.

Coraz częściej spotyka się piany uszczelniające, które nie wymagają dogęszczania ich inną żywicą poliuretanową. Żywice poliuretanowe o niższej lepkości zwykle niespienialne lub w ograniczonym stopniu wykorzystywane są podczas uszczelniania rys skurczowych (powstają w okresie twardnienia mieszanki betonowej) lub konstrukcyjnych o rozwartości dziesiątych części milimetra. Do odtworzenia izolacji pionowej budynku (bez odkopywania) oraz do uszczelnienia pracujących dylatacji konstrukcyjnych używa się żywic akrylowych, które świetnie się do tego nadają. Dowiedz się więcej >>

Iniekcje garaży podziemnych

Jedynym utrudnieniem są ujemne temperatury, panujące np. w garażu przy bramie wjazdowej. Jeśli w tym miejscu przebiega np. dylatacja, którą trzeba doszczelnić żelem akrylowym, wówczas warto zastosować kabel grzewczy, który załączy się automatycznie przy temp. np. -2 st. Celsjusza. Ważne jest, by żel akrylowy był stosowany bez dodatku wody, gdyż wykazuje on wtedy małą stabilność w suchym środowisku (okresy suszy). Zamiast wody należy stosować specjalne emulsje akrylowe. Najbardziej profesjonalne żywice do uszczelnień konstrukcji budowlanych mają firmy WEBAC sp. z o.o. oraz IMPERVIUS sp. z o.o.

Jeśli mają Państwo problemy z przeciekami wody, prosimy o kontakt:

tel.: 504 080 573

e-mail:

Firma TP PODSIADLIK TOMASZ - specjaliści od iniekcji

Nasza firma TP PODSIADLIK TOMASZ powstała w 2003 r. i przez cały ten czas rozwiązaliśmy wiele „wodnych problemów”. Do największych naszych sukcesów należą uszczelnienia garaży podziemnych na osiedlach:

  • TIVOLI, ul. Malborska w Warszawie na zlecenie UNIBEP S.A.
  • HEWELIUSZA, ul. Heweliusza w Poznaniu na zlecenie UNIBEP S.A.
  • ul. Mozarta w Warszawie na zlecenie Przedsiębiorstwa TYNKBUD-1 sp. z o.o.

Na co dzień wykonujemy mniejsze prace dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz różnych firm, np. STRABAG sp. z o.o., Hydrobudowa–STUMP sp. o.o., MINIEKT sp. z o.o., RD Bud sp. z o.o., POLAQUA sp. z o.o., ROBYG Constructin sp. z o.o., Dom Developmeny S.A., SGI S.A. i wiele innych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

TP Podsiadlik Tomasz,
ul. Smardzewska 8c/17,
04-742 Warszawa,

Tel. +48 504 080 573

 
www.tpodsiadlik.eu

 

[podsiadlik,podsiadlik tomasz,iniekcje uszczelniające,iniekcje uszczelniające garaży,garaże podziemne,garaże,izolacje]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:

Produkty i technologie

11/2018

Aktualny numer:

Administrator 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - VAT we wspólnocie
  • - Rynek wyprzedza legislację
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 15661|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl