Artykuł sponsorowany

Energia – źródło oszczędności dla firm

 EWE  |  27.09.2018
Użytkownicy nie mogą zmieniać dostawcy energii, ale mogą swobodnie zmieniać jej sprzedawcę
Użytkownicy nie mogą zmieniać dostawcy energii, ale mogą swobodnie zmieniać jej sprzedawcę
fot. EWE

Poszukiwanie oszczędności to nieodzowny element działania każdej dobrze prosperującej firmy. Bo oszczędności to wcale nie wynik – jak się wielu wydaje – złej sytuacji finansowej, ale zapowiedź wzrostu i rozwoju.

Pod latarnią najciemniej

Gdzie zatem szukać oszczędności? Prawdopodobnie tam, gdzie się ich zupełnie nie spodziewamy. Koszty stałe już samą swoją nazwą odwracają naszą uwagę od ewentualnej próby zmiany stanu rzeczy. Wynagrodzenia, czynsz, wywóz śmieci, sprzątanie… – przecież na każdy z tych wydatków mamy realny wpływ. Tak samo jest z opłatami za energię.

Przeczytaj również: Inwestycja uzasadniona ekonomicznie na przykładzie kompleksowej modernizacji przeprowadzonej w budynku mieszkalnym warszawskiej WM przy ul. Bernardyńskiej 20

Źródło oszczędności

Wprowadzona kilka lat temu w Polsce zasada TPA (z ang. third-party access) umożliwiła wszystkim odbiorcom nieograniczony handel energią elektryczną i gazem, a tym samym ich zakup od dowolnego sprzedawcy. W praktyce oznacza to, że choć nie możemy zmienić dostawcy energii, możemy swobodnie zmienić jej sprzedawcę. A zatem dokładnie tak, jak w przypadku wszystkich innych dóbr, mamy możliwość wyboru ulubionego „sklepu”, który da nam oczekiwaną jakość obsługi i oczywiście cenę. A co w tym wszystkim ważne – nasz wybór nie wpływa na jakość otrzymanego surowca – to jest wciąż ten sam gaz i ten sam prąd.

Gdy nie widać różnicy, to po co przepłacać?

No właśnie. Coraz więcej odbiorców decyduje się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej czy gazu. Dane Urzędu Regulacji Energetyki wskazują na systematyczny wzrost liczby osób, które podjęły takie kroki, a w stosunku do roku poprzedniego mówimy o skoku o ponad 20%. Nadal jednak wydaje się, że chętnych na zmianę jest relatywnie mało. Fakt ten zastanawia jeszcze bardziej, kiedy uzmysłowimy sobie, że miesięczne kwoty oszczędności z tytułu zmiany sprzedawcy energii mogą mieć więcej niż trzy zera.

Skąd zatem obawy?

Pierwszą barierą są po prostu przyzwyczajenia i strach przed zmianą, a drugą, być może nawet trudniejszą do pokonania – procedury, kojarzone z pasmem niekończących się formalności. EWE, firma obecna w Polsce od prawie dwudziestu lat, a 85 lat na rynku europejskim zdążyła już bardzo dobrze poznać obawy przedsiębiorców. Wiedząc, że cena i finansowe oszczędności nie są wystarczającą motywacją do zmiany sprzedawcy, EWE wyróżnia się na rynku najwyższymi standardami obsługi, dostępnością i indywidualnym podejściem do klienta, co sprawia, że Klienci cenią sobie EWE jako partnera biznesowego. Dodatkowo firma zapewnia bezpieczeństwo i niezmienność cen w okresie trwania umowy.

Zobacz także: Planowanie zrównoważonych miast, czyli jakich?

Dyrektor Sprzedaży Sławomir Majdański EWE

Sławomir Majdański,
Dyrektor Sprzedaży EWE

Powitaj nową energię

„Trzeba korzystać z możliwości, jakie daje nam rynek. Szukajmy alternatywnych sprzedawców, ale weryfikujmy firmę, z którą prowadzimy rozmowy pod kilkoma względami, np. stabilność – od ilu lat funkcjonuje i jakie ma zaplecze kapitałowe, wybór produktów, przejrzystość zapisów umownych czy opinie innych klientów. Sprawdźmy, czy zapewni nam niezmienną cenę przez okres trwania umowy. To kluczowe elementy do podjęcia słusznej decyzji. Oczywiście poziom ceny też jest ważny, ale musi być dodatkowym i atrakcyjnym składnikiem całości”  – mówi Sławomir Majdański, dyrektor Działu Sprzedaży EWE.

Małe udogodnienia – największe korzyści

W EWE każdy przedsiębiorca, niezależnie od skali działalności, może liczyć na pełne wsparcie. Dzięki temu zmiana sprzedawcy jest naprawdę prosta. „Każdy Klient otrzymuje od nas swojego, indywidualnego doradcę, z którym w każdym czasie i miejscu może merytorycznie porozmawiać na tematy, które nas łączą. Zmiana sprzedawcy to praktycznie tylko kilka kroków – wylicza Sławomir Majdański – wybór oferty zgodnej ze specyfikacją prowadzonej działalności klienta, podpisanie umowy i pełnomocnictwa, które upoważnią nas do przeprowadzenia całej procedury w imieniu klienta i na wcześniej omówionych zasadach. Z punktu widzenia finalnego odbiorcy zmiana odbywa się niemal niezauważalnie. Odczuwane są jedynie korzyści”.

Czas to też pieniądz

Profesjonalne wsparcie, fachowe doradztwo i wreszcie obniżenie kosztów – to wszystko razem przynosi zysk, a ten widoczny jest nie tylko na comiesięcznym rachunku.

„Zdajemy sobie sprawę, jak wiele czasu pochłania prowadzenie biznesu, dlatego robimy wszystko, aby maksymalnie odciążyć naszych klientów. Zaoszczędzony w ten sposób czas to wartość, którą oni bardzo doceniają” – podkreśla dyrektor Działu Sprzedaży EWE.

Decyzję, która przynosi same korzyści, na pewno warto podjąć, a na początek przynajmniej rozważyć. W końcu… to nic nie kosztuje.

Źródło: www.ewe.pl

[energia, oszczędności, dostawcy energii, sprzedawcy energii, energia elektryczna]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 9664|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl