Artykuł sponsorowany

Brak sieci gazowej – jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom?

 Gaspol S.A.  |  01.10.2020  |  4
Jak zapewnić ogrzewanie w budynku bez dostępu do sieci gazowej.
Jak zapewnić ogrzewanie w budynku bez dostępu do sieci gazowej.
GASPOL S.A.

Podczas budowy nowego budynku wielolokalowego zarówno projektanci, jak zarządcy stają przed zadaniem, jakim jest zapewnienie ogrzewania mieszkańcom. Zadanie niby nie jest trudne – najczęściej stosuje się ciepło systemowe bądź gaz ziemny. Sprawa komplikuje się, kiedy w miejscu nowego osiedla nie ma dostępu do żadnego z tych źródeł. Co wtedy?

Osiedla, na których nie można zastosować gazu ziemnego, wcale nie są w gorszej pozycji. Alternatywą dla nich jest sieć gazowa zasilana LPG. Sieć ta może stanowić rozwiązanie zastępcze lub tymczasowe w sytuacji, gdy budowa sieci gazu ziemnego jest niemożliwa lub opóźnia się.

Rozwiązanie znajduje zastosowanie zarówno w budynkach wielorodzinnych (każdy lokal jest rozliczany według faktycznego zużycia paliwa na podstawie zdalnych odczytów gazomierza), jak i na osiedlach jednorodzinnych. Dowiedz się więcej >> 

Gaz płynny zapewnia analogiczny komfort i bezobsługowe użytkowanie jak gaz ziemny. Infrastrukturę grzewczą tworzą: instalacja i kocioł.

Sieć gazowa LPG

O korzyściach sieci gazowej LPG:

  • Po pierwsze: Gaspol obok instalacji i dostaw gazu pomaga w realizacji formalności związanych z budową instalacji, m.in. w zakresie stworzenia projektu i uzgodnienia sieci gazowej wraz z przyłączami i wewnętrzną instalacją gazową, a także w zakresie uzyskania prawomocnej decyzji administracyjnej na budowę sieci gazowej.
  • Po drugie: ogrzewanie lokalu, o którym była dotychczas mowa, to tylko jedna z potrzeb, która zostanie zaspokojona. Sieć gazowa zasilana gazem płynnym to źródło energii zaspakajające także dwie pozostałe potrzeby energetyczne mieszkańców – przygotowanie ciepłej wody oraz gaz do kuchenki.
  • Po trzecie: użytkownik samodzielnie włącza ogrzewanie i ustawia temperaturę. Nie ma potrzeby organizowania rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego. Instalacja jest całkowicie bezobsługowa i w ciągłej gotowości do działania.
  • Po czwarte: użytkownik nie musi monitorować dostępności paliwa, Gaspol powiadamia zarządcę o konieczności uzupełnienia paliwa i uzgadnia termin dostawy gazu. Wypełnij formularz by dowiedzieć się więcej >>
  • Po piąte: Gaspol zdejmuje obowiązek rozliczania i ew. ewidencji należności z zarządców nieruchomości. W każdym lokalu montowany jest gazomierz, który wskazuje zużycie gazu. Na tej podstawie co miesiąc dla każdego lokalu jest wystawiany odrębny rachunek.
  • Po szóste: lokalizacja zbiornika poza budynkiem pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Nie ma konieczności przeznaczania odrębnego pomieszczenia. Oprócz zbiorników naziemnych są stosowane zbiorniki podziemne.
  • Po siódme: instalacja wykonana przez Gaspol spełnia standardy także dla gazu ziemnego. A to oznacza, że po uzyskaniu możliwości podpięcia się do gazu ziemnego nie ma konieczności zmiany instalacji. Właściciel czy zarządca nie musi się martwić przestojami w dostawie energii. Ponadto po zmianie instalacji Gaspol zabierze zbiorniki LPG.
  • Po ósme: instalacje są w pełni bezpieczne – spełniają wymogi prawa oraz najwyższe normy bezpieczeństwa. Ponadto serwis działa w wymiarze całodobowym. Dowiedz się dlaczego taka instalacja jest bezpieczna >>

Sieć gazowa LPG

Zatem odpowiedzią na tytułowe pytanie jest właśnie system grzewczy oparty na sieciach gazowych zasilanych gazem płynnym (LPG). Jest to rozwiązanie, które przyniesie korzyść zarówno mieszkańcom, gdyż zaspokoi ich potrzeby energetyczne oraz ekonomiczne, jak i zarządcom nieruchomości, gdyż zminimalizuje ich zaangażowanie w należyte utrzymanie nieruchomości oraz zadowolenie mieszkańców.

GASPOL S.A.

00-175 Warszawa
al. Jana Pawła II 80
Infolinia: 606 800 400


www.gaspol.pl

 

[gaspol,gaz płynny,ochrona środowiska,paliwo gazowe,lpg,miasto bez smogu, pionowe sieci gazowe, poziome sieci gazowe, artykuł sponsorowany, sieć gazowa lpg]

Komentarze

(2)
anitaxx | 22.10.2018, 14:55
grunt to dobrze wybrać dostawcę, żeby w przyszłości uniknąć dużych kosztów takiego rozwiązania
Witold Rak | 14.11.2018, 10:28
@anitaxx, a na co szczególnie zwrócić uwagę?
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20616|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 19903|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12628|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl