Artykuł sponsorowany

Targi RE-energy zakończone sukcesem

 RE-energy  |  23.10.2018
Targi RE-energy zakończone sukcesem
Targi RE-energy zakończone sukcesem
Re-energy

W dniach 11-13 października 2018 Warszawa była miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy zgromadziły w Warszawskim Centrum EXPO XXI wystawców, odwiedzających i uczestników konferencji z Polski i zagranicy.

„Tak duże zainteresowanie tematem OZE świadczy o potrzebie tego typu wydarzenia w Warszawie” mówi Project Manager RE-Energy Małgorzata Bartkowski.

W istocie organizatorowi udało się stworzyć międzynarodową platformę spotkań dla branży OZE. Targi  z jednej strony zaprezentowały potencjał energii odnawialnej i jej możliwości rozwoju w Polsce i poza granicami kraju. A z drugiej – ułatwiły zagranicznym firmom nawiązanie cennych kontaktów biznesowych na polskim rynku. Dodatkowo, dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących, Targi Re-Energy stały się  cennym źródłem specjalistycznej wiedzy i umożliwiły podjęcie dyskusji na istotne dla branży tematy.

Pierwszy dzień Targów stał pod znakiem debat.  Rano rozpoczęła się debata „Dokąd zmierza polska fotowoltaika?”, w trakcie której uczestnicy rozmawiali o przyszłości polskiej fotowoltaiki. Nie udało się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, ale uczestnicy byli zgodni co do tego, że branża fotowoltaiczna odegra w przyszłych latach dużą rolę w polskiej energetyce.

Uczestnicy drugiej debaty „Scenariusz cen energii elektrycznej do 2030 roku”, zorganizowanej przez Instytut Energetyki Odnawialnej, rozmawiali na temat, który dotyczy każdego z nas, ponieważ prognozowane wzrosty cen energii dotkną wszystkich bez wyjątku. Środkiem na uniknięcie takiej sytuacji mogłyby być większe inwestycje w OZE. Moderatorem obu debat był Pan Piotr Pająk, redaktor portalu gramwzielone.pl.           
III Kongres Magazynowania Energii w Polsce organizowany we współpracy z ADM Poland był miejsce nie tylko wyjątkowo ciekawych prezentacji  ale i dyskusji. Kongres otworzył wykład prof. Jana Popczyka o Programie Energetyka 2050. Mówiono o polskim rynku mocy i o szansach wynikających z ustawy o rynku mocy dla jego uczestników. O zastosowaniu i powszechności magazynów energii mówił Maciej Gajda z BMZ Poland.  Magazyny energii to temat przyszłości nie tylko ze względu na postępującą elektryfikację transportu, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo energetyczne.

Targi RE-energy zakończone sukcesem

Efektem współpracy z Sekcją Tematyczną Centrum Zastosowań Pomp Ciepła, Polskiego Towarzystwa Energetyki Słonecznej było seminarium Odnawialne Źródła Energii - klasyfikacja. Pompy ciepła, magazynowanie ciepła. Korzyści zastosowania OZE dla gospodarki, które zgromadziło wielu inwestorów zainteresowanych inwestycjami w pompy ciepła.
  
W przerwie wydarzeń towarzyszących pierwszego dnia miała miejsce Oficjalna Ceremonia Otwarcia Targów RE-energy.  Otwarcie targów swoimi przemówieniami uświetnili Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski,  Małgorzata Haller Prezes Fundacji Festiwal Elektromobilności, Krzysztof Janeczko Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Ze strony organizatora przemawiali Prezes IBC Investments i EXPO XXI Grzegorz Słyszyk oraz Małgorzata Bartkowski Project Manager Targów RE-energy.

Pierwszy dzień zakończyła Gala Wieczorna, w trakcie której Organizator wręczył kilka wyróżnień. Statuetkę w kategorii stoisko targowe odebrał polski producent paneli fotowoltaicznych firma Bruk Bet Solar. Innowacyjnym produktem został produkt firmy Soluxtec. Natomiast w kategorii osobowość branży wyróżniono dwie osoby: Barbarę Adamską Przewodniczącą Kongresu Magazynowania Energii, założycielkę ADM Poland oraz dr Stanisława Pietruszko Prezesa Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Po rozdaniu nagród, nagodzeni, wystawcy, organizatorzy i goście spędzili czas w miłej atmosferze.

Targi RE-energy zakończone sukcesem

Drugi dzień targów był również bogaty w wydarzenia towarzyszące. VII Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce przyciągnęła gości z Polski i zagranicy. Przedstawiono perspektywy rozwoju tej branży w Polsce i na świecie. Skoncentrowano się przede wszystkim na dużych instalacjach jednak nie pominięto również prosumentów. Bardzo ważnym tematem było Bezpieczeństwo pracy systemów fotowoltaicznych. Dużo miejsca poświecono zabezpieczaniu instalacji PV przed przepięciami i zwarciami, instalacjom odgromowym jak również wytycznym dla uzgadniania projektów budowlanych z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej.
     
Filmowa Strefa Kariery Teraz Środowisko zgromadziła wielu uczniów i studentów zainteresowanych karierą w branży OZE. Strefa ta była również miejscem, można było zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami i porozmawiać z ekspertami. 

Seminarium EE-METAL: Pokonywanie barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego zgromadziło wielu słuchaczy zainteresowanych wdrożeniem w swoich przedsiębiorstwach rozwiązań efektywnych energetycznie.

Dodatkowo, pierwszego i drugiego dnia targów odbyły się Samorządowe dni elektromobilności podczas których można było się dowiedzieć: Jak wybrać samochód elektryczny na potrzeby samorządowe? Jak przeprowadzić inwestycje związane z budową infrastruktury doładowania oraz Jak zorganizować specjalne strefy czystego powietrza, by wyborcy chcieli to zaakceptować? To tylko  niektóre zagadnienia, o których można było się dowiedzieć w czasie naszych konsultacji w formacie World Cafe. Ekspertami w strefie były osoby z sektora prawnego, metod finansowania, oraz infrastruktury stacji ładowania.

Na zwiedzających oraz wystawców czekała dodatkowa atrakcja. Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” zaprezentowały w pełni obrandowany samochód elektryczny. Uzupełnieniem całej strefy były jazdy testowe autami elektrycznymi typu plug-in. Przedstawiciele Samorządów  otrzymali fachową wiedzę na temat procesu realizacji ustawy o elektromobilności. Zwieńczeniem wydarzenia były podpisane długofalowe umowy z dostawcami infrastruktury oraz pojazdów elektrycznych.

Targi RE-energy zakończone sukcesem                

Targi ReEnergy to również Strefa Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji TermoEXPO, w ramach której, zaprezentowały swoje rozwiązania firmy proponujące ekologiczne kotły gazowe, kotły na pellet, kolektory słoneczne i nowości z zakresu termomodernizacji.

Uzupełnieniem oferty wystawców Strefy TermoEXPO było Forum: Budynek energooszczędny w praktyce, odbywające się w drugim dniu targów. Poświęcone było one, najnowszym trendom w zakresie budownictwa pasywnego i energooszczędnego, które przybliżył uczestnikom forum Pan Tadeusz Pawlaczyk, reprezentujący Polski Instytut  Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego. Efektywność energetyczna oraz zalety budynków zeroemisyjnych były tematem wystąpienia  pana Szymon Pyc z firmy NEOEnergetyka. W ramach forum przedstawiciele firm Rockwool i Skamol zaprezentowali nowe techniki izolacji termicznej, a dopełnieniem całości było omówienie aspektów prawnych pozyskiwania środków na termomodernizację przez radcę prawnego Łukasza Ostrowskiego.

Trzeci dzień był przeznaczony dla osób prywatnych, które na Forum: Fotowoltaika dla każdego mogli dowiedzieć się o zaletach fotowoltaiki dla prosumentów. Kwestie zainicjowane na Forum były często kontynuowane na stoiskach wystawców.     

Dobrą okazją do tworzenia sieci kontaktów biznesowych była możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniach kooperacyjnych” zaplanowanych pierwszego i drugiego dnia targów. W spotkaniach wzięli udział  przedsiębiorcy poszukujący fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających  w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. „Spotkania kooperacyjne” w szybki i łatwy sposób połączyły strony, które siebie szukały, umożliwiając nawiązanie cennych kontaktów.

Małgorzata Bartkowski Project Manager targów już teraz zaprasza do udziału w przyszłorocznej edycji.

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
4/2020

Aktualny numer:

Administrator 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Umowa najmu a tarcza antykryzysowa
  • - Rozliczanie kosztów ciepła po sezonie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18916|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12056|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11517|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl