Artykuł sponsorowany

Jak dobrać zestaw hydroforowy?

 Wilo Polska Sp. z o.o.  |  16.11.2020
Jak dobrać zestaw hydroforowy?
Jak dobrać zestaw hydroforowy?
Wilo Polska

Zestaw hydroforowy to urządzenie służące do podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach i sieciach. Zestawy te różnią się między sobą parametrami, co wpływa na ich wydajność pracy. Zatem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby urządzenie spełniło swoją funkcję.

Zanim wybierzesz, zwróć uwagę na:

  • wartość maksymalnego zapotrzebowania na wodę,
  • minimalną wartość wymaganej wysokości ciśnienia na wyjściu z hydroforni.

Dobór ułatwiają specjalne karty doboru. Znając wartość zapotrzebowania na wodę w obiekcie Qmaks (równą wydajności projektowanego zestawu Qp), minimalną wymaganą wysokość ciśnienia wody na wyjściu z hydroforni Hmin oraz dane charakteryzujące źródło zasilania obiektu w wodę, można wyznaczyć wymaganą wysokość podnoszenia Hp zestawu hydroforowego.

W przypadku budownictwa mieszkaniowego czy usługowego przepływ obliczeniowy Qmax wyznacza się na podstawie liczby punktów czerpalnych oraz po uwzględnieniu współczynników niejednoczesności poboru wody dla różnych rodzajów odbiorców, wychodząc z założenia, iż prawdopodobieństwo otwarcia wszystkich zaworów czerpalnych jest tym mniejsze, im bardziej rozległa jest instalacja.

Wartość wysokości ciśnienia Hmin na wyjściu z hydroforni przy wydajności zestawu hydroforowego równej maksymalnemu zapotrzebowaniu na wodę określa się na podstawie wzoru:

Hmin = Htłgeom + Δhtł + Hwym

gdzie:

Hmin min. wymagana wysokość ciśnienia na wyjściu z hydroforni

Htłgeomróżnica wysokości geometryczne między osią rurociągu tłocznego zestawu a najbardziej niekorzystnie usytuowanym pod względem hydraulicznym punktem poboru wody

Δhtł – to suma strat hydraulicznych na odcinku instalacji od urządzenia hydroforowego do najniekorzystniej usytuowanego punktu poboru wody

Hwymmin. wymagana wysokość ciśnienia wody przed najniekorzystniej usytuowanym punktem czerpalnym w budynku.

Posiadając zwymiarowane wartości wydajności Qp oraz wysokości podnoszenia Hp, określające wymagany punkt pracy zestawu hydroforowego, możemy dobrać odpowiednie urządzenie z uwzględnieniem wymaganej ilości pomp oraz zastosowanego sterowania, determinującego sposób regulacji wydajności pomp w trakcie pracy w systemie. Dowiedz się więcej >>

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5, 05- 506 Lesznowola

tel.: 22 702 61 61
fax: 22 702 61 00
e-mail:

www.wilo.pl

 

[wilo polska,zestawy hydroforowe,przegląd zestawów hydroforowych, wybór zestawu hydroforowego]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
10/2020

Aktualny numer:

Administrator 10/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Będę prezydentem wszystkich
  • - Zmiany w Warunkach Technicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17490|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12346|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl