• Kto odpowiada za długi wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej?
  • Prawo właścicieli lokali do zaskarżania uchwał
  • Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku?  Ogranicz straty ciepła!
  • Spółdzielcy z problemami w procesie przekształcania użytkowania
  • Styropian Austrotherm – 10 powodów, dlaczego warto

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Kto odpowiada za długi wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej?

20.02.2019
1
Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe można uznać za podmioty, które prowadzą racjonalną politykę finansową. Jednak nie można wykluczyć negatywnych wyjątków, w których polityka ta jest zachwiana, a nawet poważnie zaburzona. Kłopoty finansowe wspólnoty mieszkaniowej albo...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Prawo właścicieli lokali do zaskarżania uchwał

Nowy rok to okres wzmożonego przygotowania wspólnot mieszkaniowych do przyjęcia planów gospodarczych na rok 2019 oraz opracowywania sprawozdań finansowych i rozrachunków za rok 2018 w celu ich zatwierdzenia. Z mocy prawa, tj. Ustawy o własności lokali, zadanie to wykonują...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku? Ogranicz straty ciepła!

27.09.2018
2
Mostek termiczny określany jest jako miejsce newralgiczne. Nie bez przyczyny właśnie tak, ponieważ to on naraża budynek na spore straty ciepła. A to oznacza nie tylko szkody finansowe w postaci wyższych rachunków za ogrzewanie, lecz także negatywne oddziaływanie na konstrukcję...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Spółdzielcy z problemami w procesie przekształcania użytkowania

28.02.2019
Okazuje się, że nie każdy w Polsce może skorzystać z przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. „Rzeczpospolita” pisze, że może to dotyczyć nawet tysięcy osób.
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Styropian Austrotherm – 10 powodów, dlaczego warto

Oszczędności, szybki zwrot z inwestycji, wysoki komfort cieplny, trwały i odporny produkt – to tylko jedne z wielu korzyści wynikających z zastosowania styropianu Austrotherm. Dlaczego jeszcze warto?
Czytaj całość
Artykuł sponsorowany

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu - Zarządca Roku 2018

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej SA od ponad 60 lat zarządza nieruchomościami. Co ważne, zajmuje się nimi kompleksowo. A to oznacza, że firma posiada specjalistów w swojej dziedzinie, potrafi sprostać oczekiwaniom mieszkańców, pilnuje bezpieczeństwa, a także zapewnia całościowe usługi. Dzięki temu każdy budynek jest zadbany w 100 procentach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu istnieje od 1949 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 130 osób, w tym 12 administratorów i zarządców z licencją. Zarządza prawie 700 budynkami o różnej strukturze właścicielskiej, z czego prawie 600 to wspólnoty mieszkaniowe. W ich skład wchodzą zarówno wspólnoty mieszkaniowe stanowiące współwłasność osób fizycznych, jak również wspólnoty z udziałem miasta Poznania.

MPGM PoznańZdecydowaną ich większość stanowią nieruchomości po termomodernizacji. Jak informuje Paweł Kaczmarek, prezes zarządu MPGM SA w Poznaniu (fot.): Oprócz szczególnej troski i dbałości o budynki przedsiębiorstwo przywiązuje szczególnie dużą wagę do poprawy estetyki ich otoczenia, a przede wszystkim do obniżenia kosztów eksploatacji. MPGM to także, działające 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, Pogotowie Techniczne oraz cztery Biura Obsługi Mieszkańców. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

Dzięki ciężkiej pracy, doświadczeniu i kompleksowej ofercie utrzymanie budynków jest realizowane przy najniższych kosztach. Firma każdą nieruchomość traktuje indywidualnie, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach. Jest to możliwe, ponieważ spółka zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Ponadto inwestuje w ich wiedzę, regularnie szkoląc m.in. z: wybranych zagadnień dla zarządców/administratorów nieruchomości, obsługi MS Office, RODO czy przetwarzania danych osobowych. Spółka dba również o mieszkańców – dzięki wprowadzeniu platform e-BOM oraz OsTicket, nie wychodząc z domu, można zgłaszać swoje uwagi oraz prośby o interwencje. Przedsiębiorstwo odpowiada także na bieżąco na zapytania kierowane przez portal społecznościowy Facebook, co ułatwia kontakt i szybkie działanie w przypadku awarii/wypadku.

Prezes MPGM Poznań Pan Paweł Kaczmarek
Prezes MPGM Paweł Kaczmarek

Dla firmy MPGM ważne jest środowisko, dlatego pamięta o nim i wprowadza do swoich wspólnot działania na rzecz ekologii. Poza termomodernizacją inwestuje w proekologiczne rozwiązania, np. wykorzystując wodę deszczową. Jest ona używana do podlewania zieleni na posesjach. Dodatkowo firma edukuje lokalną społeczność w dziedzinie oszczędności energii elektrycznej czy cieplnej i gospodarki odpadami (nie tylko z zakresu ich segregacji).

MPGM Poznań

Poznańskie przedsiębiorstwo angażuje również mieszkańców do wspólnego działania na rzecz okolicy. Są to m.in. następujące akcje:

  • program "Przyjazne Podwórko", dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie na budową placu zabaw czy remont/wymianę małej architektury albo wymianę zieleni na terenie wspólnoty,
  • akcje poradnikowo-edukacyjne dla mieszkańców na temat m.in. bioodpadów czy prawidłowego wietrzenia pomieszczeń,
  • aktywne działania w nawiązywaniu kontaktów ze sponsorami, którzy są zainteresowani wynajmem ścian pod murale lub reklamy.

Spółka, oprócz administrowania i zarządzania, świadczy usługi w zakresie utrzymania technicznego nieruchomości, przejmując odpowiedzialność za budynek i gwarantując jego sprawne funkcjonowanie. Współpracuje także z bankami, m.in. w zakresie udzielania kredytów bankowych, w tym termomodernizacyjnych. Zapewnia także kompleksową obsługę rachunkową oraz finansową, prowadzi księgowość i dokumentację techniczną, windykację należności czy sprawozdawczość. Dowiedz się więcej o działalności MPGM Poznań >>

Zarządca Roku 2018Podczas VIII Forum Zarządców Nieruchomości MPGM S.A. otrzymał tytuł Zarządcy Roku - Lidera Rynku Nieruchomości. Konkurs organizowany jest przez redakcję czasopisma „Administrator i Menedżer Nieruchomości" już po raz trzeci. Ma on na celu wyróżnienie najprężniej działających firm zarządzających nieruchomościami w Polsce. O wyborze zwycięzców decydują m.in. następujące kryteria: zaangażowanie w działalność na rzecz zarządzanych nieruchomości, śledzenie najnowszych trendów w różnych dziedzinach, wdrażanie nowości technicznych i działań na rzecz ekologii, a także otwartość i oraz przejrzystość stosowanych procedur i standardów.

Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się: Sabina Augustynowicz („Administrator"), Andrzej Rajkiewicz (Narodowa Agencja Poszanowania Energii), Marek Majchrzak (Polska Federacja Zarządców Nieruchomości) i Janusz Gutowski (Polska Federacja Rynku Nieruchomości), zdecydowała, że, już po raz trzeci, tytuł Zarządcy Roku w kategorii „zakłady gospodarowania nieruchomościami" otrzymała spółka Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu.

Jurorzy docenili przede wszystkim osiągnięcia spółki w zakresie remontów kamienic zabytkowych, które – jak wiadomo – są kosztowne i czasochłonne. Ponadto jurorzy zwrócili uwagę, że przedsiębiorstwo, zarządzając prawie 600 wspólnotami mieszkaniowymi, w komunikacji z mieszkańcami stosuje zasady dobrych praktyk. Szuka także dodatkowych źródeł finansowania remontów, np. wynajmując firmom mury na reklamy, pomaga w uzyskiwaniu dopłat do remontów zabytkowych kamienic i wypełnianiu wniosków dotyczących udziału w konkursach regionalnych.

MPGM Poznań Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu
ul. Rybaki 18a, 61-884 Poznań
+48 61 639 70 96
mpgm@mpgm.poznan.pl

(mpgm poznań, zarządca nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, zarządca roku 2018)

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16157|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 9780|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl