• Rozbudowa inwestycji – spór pomiędzy wspólnotą i deweloperem
 • Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku? Ogranicz straty ciepła!
 • Już cztery mieszkania będą tworzyć wspólnotę – zakłada nowy projekt ustawy
 • Nie bać się marzyć! Nie stać w miejscu!
 • Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna w spółdzielni mieszkaniowej

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Rozbudowa inwestycji – spór pomiędzy wspólnotą i deweloperem

06.05.2019
Wspólnota mieszkaniowa i deweloper toczyli spór, który rozstrzygnąć musiał sąd. Deweloper zamierzał na sąsiedniej działce rozbudować blok mieszkalno-usługowy. Wspólnota mieszkaniowa natomiast wyraziła swój sprzeciw, obawiając się, że inwestycja ta przesłoni zamieszkiwany...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku? Ogranicz straty ciepła!

27.09.2018
2
Mostek termiczny określany jest jako miejsce newralgiczne. Nie bez przyczyny właśnie tak, ponieważ to on naraża budynek na spore straty ciepła. A to oznacza nie tylko szkody finansowe w postaci wyższych rachunków za ogrzewanie, lecz także negatywne oddziaływanie na konstrukcję...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Już cztery mieszkania będą tworzyć wspólnotę – zakłada nowy projekt...

06.05.2019
Rządowy projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości proponuje zmiany dla właścicieli mieszkań w zakresie zarządzania nieruchomością. Mianowicie właściciele lokali w mniejszych budynkach (co najmniej z czterem lokalami) podejmą wszystkie ważne decyzje dotyczące ich...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Nie bać się marzyć! Nie stać w miejscu!

08.04.2019
Z Jolantą Janasik – prezeską Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych – rozmawia Helena Śpiewak
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna w spółdzielni...

08.04.2019
Zarówno działalność społeczna, jak i oświatowa czy kulturalna stanowią bardzo istotny element naszego spółdzielczego życia, element często niedoceniany a bardzo potrzebny.
Czytaj całość
Artykuł sponsorowany

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu - Zarządca Roku 2018

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej SA od ponad 60 lat zarządza nieruchomościami. Co ważne, zajmuje się nimi kompleksowo. A to oznacza, że firma posiada specjalistów w swojej dziedzinie, potrafi sprostać oczekiwaniom mieszkańców, pilnuje bezpieczeństwa, a także zapewnia całościowe usługi. Dzięki temu każdy budynek jest zadbany w 100 procentach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu istnieje od 1949 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 130 osób, w tym 12 administratorów i zarządców z licencją. Zarządza prawie 700 budynkami o różnej strukturze właścicielskiej, z czego prawie 600 to wspólnoty mieszkaniowe. W ich skład wchodzą zarówno wspólnoty mieszkaniowe stanowiące współwłasność osób fizycznych, jak również wspólnoty z udziałem miasta Poznania.

MPGM PoznańZdecydowaną ich większość stanowią nieruchomości po termomodernizacji. Jak informuje Paweł Kaczmarek, prezes zarządu MPGM SA w Poznaniu (fot.): Oprócz szczególnej troski i dbałości o budynki przedsiębiorstwo przywiązuje szczególnie dużą wagę do poprawy estetyki ich otoczenia, a przede wszystkim do obniżenia kosztów eksploatacji. MPGM to także, działające 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, Pogotowie Techniczne oraz cztery Biura Obsługi Mieszkańców. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

Dzięki ciężkiej pracy, doświadczeniu i kompleksowej ofercie utrzymanie budynków jest realizowane przy najniższych kosztach. Firma każdą nieruchomość traktuje indywidualnie, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach. Jest to możliwe, ponieważ spółka zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Ponadto inwestuje w ich wiedzę, regularnie szkoląc m.in. z: wybranych zagadnień dla zarządców/administratorów nieruchomości, obsługi MS Office, RODO czy przetwarzania danych osobowych. Spółka dba również o mieszkańców – dzięki wprowadzeniu platform e-BOM oraz OsTicket, nie wychodząc z domu, można zgłaszać swoje uwagi oraz prośby o interwencje. Przedsiębiorstwo odpowiada także na bieżąco na zapytania kierowane przez portal społecznościowy Facebook, co ułatwia kontakt i szybkie działanie w przypadku awarii/wypadku.

Prezes MPGM Poznań Pan Paweł Kaczmarek
Prezes MPGM Paweł Kaczmarek

Dla firmy MPGM ważne jest środowisko, dlatego pamięta o nim i wprowadza do swoich wspólnot działania na rzecz ekologii. Poza termomodernizacją inwestuje w proekologiczne rozwiązania, np. wykorzystując wodę deszczową. Jest ona używana do podlewania zieleni na posesjach. Dodatkowo firma edukuje lokalną społeczność w dziedzinie oszczędności energii elektrycznej czy cieplnej i gospodarki odpadami (nie tylko z zakresu ich segregacji).

MPGM Poznań

Poznańskie przedsiębiorstwo angażuje również mieszkańców do wspólnego działania na rzecz okolicy. Są to m.in. następujące akcje:

 • program "Przyjazne Podwórko", dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie na budową placu zabaw czy remont/wymianę małej architektury albo wymianę zieleni na terenie wspólnoty,
 • akcje poradnikowo-edukacyjne dla mieszkańców na temat m.in. bioodpadów czy prawidłowego wietrzenia pomieszczeń,
 • aktywne działania w nawiązywaniu kontaktów ze sponsorami, którzy są zainteresowani wynajmem ścian pod murale lub reklamy.

Spółka, oprócz administrowania i zarządzania, świadczy usługi w zakresie utrzymania technicznego nieruchomości, przejmując odpowiedzialność za budynek i gwarantując jego sprawne funkcjonowanie. Współpracuje także z bankami, m.in. w zakresie udzielania kredytów bankowych, w tym termomodernizacyjnych. Zapewnia także kompleksową obsługę rachunkową oraz finansową, prowadzi księgowość i dokumentację techniczną, windykację należności czy sprawozdawczość. Dowiedz się więcej o działalności MPGM Poznań >>

Zarządca Roku 2018Podczas VIII Forum Zarządców Nieruchomości MPGM S.A. otrzymał tytuł Zarządcy Roku - Lidera Rynku Nieruchomości. Konkurs organizowany jest przez redakcję czasopisma „Administrator i Menedżer Nieruchomości" już po raz trzeci. Ma on na celu wyróżnienie najprężniej działających firm zarządzających nieruchomościami w Polsce. O wyborze zwycięzców decydują m.in. następujące kryteria: zaangażowanie w działalność na rzecz zarządzanych nieruchomości, śledzenie najnowszych trendów w różnych dziedzinach, wdrażanie nowości technicznych i działań na rzecz ekologii, a także otwartość i oraz przejrzystość stosowanych procedur i standardów.

Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się: Sabina Augustynowicz („Administrator"), Andrzej Rajkiewicz (Narodowa Agencja Poszanowania Energii), Marek Majchrzak (Polska Federacja Zarządców Nieruchomości) i Janusz Gutowski (Polska Federacja Rynku Nieruchomości), zdecydowała, że, już po raz trzeci, tytuł Zarządcy Roku w kategorii „zakłady gospodarowania nieruchomościami" otrzymała spółka Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu.

Jurorzy docenili przede wszystkim osiągnięcia spółki w zakresie remontów kamienic zabytkowych, które – jak wiadomo – są kosztowne i czasochłonne. Ponadto jurorzy zwrócili uwagę, że przedsiębiorstwo, zarządzając prawie 600 wspólnotami mieszkaniowymi, w komunikacji z mieszkańcami stosuje zasady dobrych praktyk. Szuka także dodatkowych źródeł finansowania remontów, np. wynajmując firmom mury na reklamy, pomaga w uzyskiwaniu dopłat do remontów zabytkowych kamienic i wypełnianiu wniosków dotyczących udziału w konkursach regionalnych.

MPGM Poznań Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu
ul. Rybaki 18a, 61-884 Poznań
+48 61 639 70 96
mpgm@mpgm.poznan.pl

(mpgm poznań, zarządca nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, zarządca roku 2018)

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Prawo a praktyka – debata
 • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16498|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10171|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl