• Zmiany klimatyczne wymuszają zmiany na rynku nieruchomości
  • 5 sposobów polskich miast na walkę ze smogiem
  • Jak kolejne regulacje zmieniają rynek nieruchomości
  • Czy wspólnota mieszkaniowa może odciąć dopływ wody?
  • Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku?  Ogranicz straty ciepła!

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Zmiany klimatyczne wymuszają zmiany na rynku nieruchomości

2 grudnia uwaga międzynarodowej społeczności skupi się na zagadnieniach związanych ze stanem klimatu i z działaniami, które mają zapobiec grożącej nam w perspektywie kilkudziesięciu lat katastrofie ekologicznej. W Katowicach rozpocznie się szczyt klimatyczny COP24. Zgromadzi on...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

5 sposobów polskich miast na walkę ze smogiem

Niezależnie od tego, czy chodzi o stolicę Polski czy 10-tysięczny Sztum, miasta szukają sposobów na poprawę jakości powietrza. Niezwykle ważna jest efektywność energetyczna budynków oraz źródła ciepła, ponieważ to ogrzewanie budynków jest głównym źródłem smogu w Polsce.
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Jak kolejne regulacje zmieniają rynek nieruchomości

Polski rynek nieruchomości od kilku lat świetnie się rozwija z niewielkim tylko wsparciem ze strony państwa. Nie oznacza to, że wszystko działa idealnie, ale nasilająca się rządowa ingerencja powinna być dobrze przemyślana, by usunąć istniejące bariery, nie tworząc...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Czy wspólnota mieszkaniowa może odciąć dopływ wody?

20.07.2018
1
Kwestia odcięcia dopływu wody poruszana jest najczęściej w kontekście nierzetelnych lokatorów, którzy nie wywiązują się z obowiązku zapłaty należności - odcięcie wody w tym wypadku ma „zachęcić” niechcianych lokatorów do opuszczenia zajmowanych nieruchomości. Sprawa...
Czytaj całość

Polecane Artykuły (zarządzanie)

Jak usunąć mostki termiczne na ścianach budynku? Ogranicz straty ciepła!

27.09.2018
2
Mostek termiczny określany jest jako miejsce newralgiczne. Nie bez przyczyny właśnie tak, ponieważ to on naraża budynek na spore straty ciepła. A to oznacza nie tylko szkody finansowe w postaci wyższych rachunków za ogrzewanie, lecz także negatywne oddziaływanie na konstrukcję...
Czytaj całość
Artykuł sponsorowany

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu - Zarządca Roku 2018

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej SA od ponad 60 lat zarządza nieruchomościami. Co ważne, zajmuje się nimi kompleksowo. A to oznacza, że firma posiada specjalistów w swojej dziedzinie, potrafi sprostać oczekiwaniom mieszkańców, pilnuje bezpieczeństwa, a także zapewnia całościowe usługi. Dzięki temu każdy budynek jest zadbany w 100 procentach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu istnieje od 1949 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 130 osób, w tym 12 administratorów i zarządców z licencją. Zarządza prawie 700 budynkami o różnej strukturze właścicielskiej, z czego prawie 600 to wspólnoty mieszkaniowe. W ich skład wchodzą zarówno wspólnoty mieszkaniowe stanowiące współwłasność osób fizycznych, jak również wspólnoty z udziałem miasta Poznania.

MPGM PoznańZdecydowaną ich większość stanowią nieruchomości po termomodernizacji. Jak informuje Paweł Kaczmarek, prezes zarządu MPGM SA w Poznaniu (fot.): Oprócz szczególnej troski i dbałości o budynki przedsiębiorstwo przywiązuje szczególnie dużą wagę do poprawy estetyki ich otoczenia, a przede wszystkim do obniżenia kosztów eksploatacji. MPGM to także, działające 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, Pogotowie Techniczne oraz cztery Biura Obsługi Mieszkańców. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

Dzięki ciężkiej pracy, doświadczeniu i kompleksowej ofercie utrzymanie budynków jest realizowane przy najniższych kosztach. Firma każdą nieruchomość traktuje indywidualnie, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach. Jest to możliwe, ponieważ spółka zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Ponadto inwestuje w ich wiedzę, regularnie szkoląc m.in. z: wybranych zagadnień dla zarządców/administratorów nieruchomości, obsługi MS Office, RODO czy przetwarzania danych osobowych. Spółka dba również o mieszkańców – dzięki wprowadzeniu platform e-BOM oraz OsTicket, nie wychodząc z domu, można zgłaszać swoje uwagi oraz prośby o interwencje. Przedsiębiorstwo odpowiada także na bieżąco na zapytania kierowane przez portal społecznościowy Facebook, co ułatwia kontakt i szybkie działanie w przypadku awarii/wypadku.

Prezes MPGM Poznań Pan Paweł Kaczmarek
Prezes MPGM Paweł Kaczmarek

Dla firmy MPGM ważne jest środowisko, dlatego pamięta o nim i wprowadza do swoich wspólnot działania na rzecz ekologii. Poza termomodernizacją inwestuje w proekologiczne rozwiązania, np. wykorzystując wodę deszczową. Jest ona używana do podlewania zieleni na posesjach. Dodatkowo firma edukuje lokalną społeczność w dziedzinie oszczędności energii elektrycznej czy cieplnej i gospodarki odpadami (nie tylko z zakresu ich segregacji).

MPGM Poznań

Poznańskie przedsiębiorstwo angażuje również mieszkańców do wspólnego działania na rzecz okolicy. Są to m.in. następujące akcje:

  • program "Przyjazne Podwórko", dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie na budową placu zabaw czy remont/wymianę małej architektury albo wymianę zieleni na terenie wspólnoty,
  • akcje poradnikowo-edukacyjne dla mieszkańców na temat m.in. bioodpadów czy prawidłowego wietrzenia pomieszczeń,
  • aktywne działania w nawiązywaniu kontaktów ze sponsorami, którzy są zainteresowani wynajmem ścian pod murale lub reklamy.

Spółka, oprócz administrowania i zarządzania, świadczy usługi w zakresie utrzymania technicznego nieruchomości, przejmując odpowiedzialność za budynek i gwarantując jego sprawne funkcjonowanie. Współpracuje także z bankami, m.in. w zakresie udzielania kredytów bankowych, w tym termomodernizacyjnych. Zapewnia także kompleksową obsługę rachunkową oraz finansową, prowadzi księgowość i dokumentację techniczną, windykację należności czy sprawozdawczość. Dowiedz się więcej o działalności MPGM Poznań >>

Zarządca Roku 2018Podczas VIII Forum Zarządców Nieruchomości MPGM S.A. otrzymał tytuł Zarządcy Roku - Lidera Rynku Nieruchomości. Konkurs organizowany jest przez redakcję czasopisma „Administrator i Menedżer Nieruchomości" już po raz trzeci. Ma on na celu wyróżnienie najprężniej działających firm zarządzających nieruchomościami w Polsce. O wyborze zwycięzców decydują m.in. następujące kryteria: zaangażowanie w działalność na rzecz zarządzanych nieruchomości, śledzenie najnowszych trendów w różnych dziedzinach, wdrażanie nowości technicznych i działań na rzecz ekologii, a także otwartość i oraz przejrzystość stosowanych procedur i standardów.

Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się: Sabina Augustynowicz („Administrator"), Andrzej Rajkiewicz (Narodowa Agencja Poszanowania Energii), Marek Majchrzak (Polska Federacja Zarządców Nieruchomości) i Janusz Gutowski (Polska Federacja Rynku Nieruchomości), zdecydowała, że, już po raz trzeci, tytuł Zarządcy Roku w kategorii „zakłady gospodarowania nieruchomościami" otrzymała spółka Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu.

Jurorzy docenili przede wszystkim osiągnięcia spółki w zakresie remontów kamienic zabytkowych, które – jak wiadomo – są kosztowne i czasochłonne. Ponadto jurorzy zwrócili uwagę, że przedsiębiorstwo, zarządzając prawie 600 wspólnotami mieszkaniowymi, w komunikacji z mieszkańcami stosuje zasady dobrych praktyk. Szuka także dodatkowych źródeł finansowania remontów, np. wynajmując firmom mury na reklamy, pomaga w uzyskiwaniu dopłat do remontów zabytkowych kamienic i wypełnianiu wniosków dotyczących udziału w konkursach regionalnych.

MPGM Poznań Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu
ul. Rybaki 18a, 61-884 Poznań
+48 61 639 70 96
mpgm@mpgm.poznan.pl

(mpgm poznań, zarządca nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, zarządca roku 2018)

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

12/2018

Aktualny numer:

Administrator 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozstanie z wieczystym użytkowaniem
  • - Termomodernizacja a smog
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 15888|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 9536|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl