Artykuł sponsorowany

Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami

 Świat Pojemników  |  19.11.2018
Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami
Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami

Wyzwaniem, z którym niejednokrotnie borykają się podmioty odpowiedzialne za gospodarkę odpadami oraz przede wszystkim firmy wywozowe, jest kwestia optymalizacji procesu odbioru odpadów.

Problem związany z efektywnym zarządzaniem obsługi wywozu śmieci nabiera już charakteru ogólnopolskiego. Większy wolumen śmieci zmieszanych, obowiązek segregacji oraz konieczność odbioru bioodpadów determinują konieczność weryfikacji nie tylko dotychczasowych stawek za odbiór odpadów, lecz także ponownego spojrzenia na cały przebieg tego procesu.

Z drugiej strony barykady natomiast znajdują się mieszkańcy i użytkownicy pojemników na śmieci, którzy niejednokrotnie narzekają, że jedne kosze potrafią całymi dniami stać przepełnione, a inne są wywożone, nie będąc zapełnione nawet w połowie. Co gorsza, tym przepełnionym nie trzeba wiele, aby zaczął się z nich wydobywać trudny do zniesienia zapach.

Zadzwoń pod numer 793 993 979 i dowiedz się jak zapobiec tym nieprzyjemnym sytuacjom.

Choć te pretensje są zrozumiałe, zwłaszcza gdy widzi się mieszkańca próbującego upchać worek ze śmieciami do pełnego kontenera na odpady zmieszane, podczas gdy w tym samym czasie opróżniane są kontenery na papier, to jednak trzeba zrozumieć również powód takiej sytuacji. A ta potrafi się zmieniać i umykać obliczonym wzorom. W praktyce trudno jest oszacować optymalny moment wywozu śmieci, zwłaszcza w większych miastach i osiedlach o zróżnicowanej strukturze demograficznej. Rozwiązaniem, wychodzącym naprzeciw takim sytuacjom i na które w Polsce rośnie popyt, jest inteligentny system elektroniczny zintegrowany z pojemnikami podziemnymi i półpodziemnymi. Czytaj więcej na ten temat >>

Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami

Inteligentny system elektroniczny w pojemnikach podziemnych i półpodziemnych

Jak sama nazwa wskazuje, jest to inteligentne oprogramowanie, które gromadzi kluczowe dane dotyczące danego pojemnika lub zespołu pojemników. Każdy użytkownik otrzymuje własną niepowtarzalną kartę, przy pomocy której ma możliwość otworzenia bębna wrzutowego w pojemniku na odpady. Kartę można sparować z telefonem lub tabletem, co niweluje konieczność posiadania jej w momencie korzystania z pojemnika. Interfejs wyświetlany jest w kolorze i jest bardzo intuicyjny dla użytkownika. Podmiotom zarządzającym natomiast system umożliwia dostęp do danych, niezbędnych do zarządzania procesem gospodarowania odpadami. Jako że ów proces różni się w zależności od kraju czy regionu, system może być dostosowany do konkretnych oczekiwań danego klienta – słowem, może być uszyty na miarę potrzeb.

Jednym z aspektów różniących gospodarkę odpadami w Europie jest sposób naliczania opłat za odbiór śmieci. System elektroniczny poprzez kontrolę poziomu zapełnienia wskazuje kto, kiedy oraz do którego pojemnika wrzucił odpady danej frakcji. Administrator rejestruje zatem, czy dana rodzina segreguje śmieci, czy korzysta tylko z pojemników na odpady zmieszane. W krajach Europy Zachodniej i Skandynawii stanowi to podstawę do naliczania opłat za wywóz śmieci. Na naszym rodzimym gruncie może być to przyszłościowym rozwiązaniem trwającego sporu dotyczącego systemu naliczania i wysokości wspomnianych opłat. Naturalnym efektem takiego systemu jest wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców i znaczne polepszenie poziomu segregacji śmieci. Zobacz, jak zadbać o czystość otoczenia >>

Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami

 

Śmieciarki i pojemniki pod kontrolą

Administrator natomiast ma dostęp do pełnego podglądu danych, niezbędnych podczas zarządzania procesem gospodarowania odpadami w czasie rzeczywistym. Dzięki temu jest on w stanie z poziomu panelu administracyjnego monitorować poziom zapełnienia pojemnika, co może się odbywać dwojako: system szacuje poziom napełnienia pojemnika poprzez zliczanie ilości wykonanych wrzutów lub poprzez instalację specjalnego sensora, podającego stan pojemnika w czasie rzeczywistym. Pojemnik wyposażony w system elektroniczny komunikuje także na bieżąco potrzebę wykonania okresowego przeglądu, serwisu czy informuje o awarii. Kontrola dostępu do pojemnika, a konkretnie decyzja o jego wyłączeniu lub oddaniu do użytku może być prowadzona z poziomu biura. Sprawdza się to przede wszystkim w sytuacjach wzmożonego zagrożenia pożarowego czy awarii – np. w sylwestra, kiedy rośnie groźba umyślnego lub nieumyślnego zaprószenia ognia w pojemnikach, administrator może zdalnie zablokować dostęp do pojemników na określony czas.  

Możliwości systemu oparte na monitorowaniu poziomu zapełnienia pozwalają na efektywne planowanie trasy śmieciarki, eliminując problem podjazdu auta do niezapełnionych pojemników. Taki system zarządzania w połączeniu z korzyściami, które proponuje system półpodziemnego i podziemnego gromadzenia odpadów, istotnie przenosi się na korzyści ekonomiczne – redukcję nakładów na flotę pojazdów, a także ekologiczne – mniej pojazdów na ulicach to mniejsza emisja CO2. Rozwiązany przy tym zostaje problem zatłoczonych ulic i korków powstałych za sprawą śmieciarek, opróżniających śmieci z posesji.

Warto w tym miejscu nadmienić, że system jest niezależny od zasilania zewnętrznego, którego funkcję przejmuje wbudowana bateria wystarczająca na 5 lat bez konieczności ładowania. Po upływie tego czasu wystarczy wymienić niewielki moduł, aby zapewnić sobie kolejne pół dekady spokojnego użytkowania. Dowiedz sie więcej na temat systemu>>

Kontrola poziomu zapełnienia pojemnika oraz możliwość optymalizacji trasy śmieciarki to dwa aspekty wyznaczające drogę do efektywnej gospodarki odpadami XXI wieku. O ile poziom realizacji tych założeń różni się w zależności od danego państwa, z pewnością możemy mówić o tym, że popularna obecnie idea smart city, traktująca o inteligentnym systemie zarządzania zasobami miejskimi, nie urzeczywistni się bez ponownego spojrzenia na proces gromadzenia i odbioru odpadów, w którym pojemniki podziemne i półpodziemne znalazły już swoje stałe miejsce. O szczegółach poinformujemy Cię pod numerem 793 993 979.

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83,
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

 

 

[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,aranżacja przestrzeni,pojemniki na odpady,pojemniki na śmieci, system elektroniczny w pojemnikach]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10042|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl