Artykuł sponsorowany

Dlaczego czujniki tlenku węgla są tak potrzebne?

 Hotpin Sp. z o.o.  |  30.11.2018
Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w okresie grzewczym
Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w okresie grzewczym
Hotpin Sp. z o.o.

Przed zbliżającym się okresem grzewczym, jak co roku, wielu Polaków zastanawia się, ile zakupić ton węgla, miału bądź też worków pelletu czy ekogroszku. Czystą przyjemnością znaną od wieków człowiekowi jest popularny kominek, do którego co pewien czas dorzucamy kilka szczapek drewna, delektując się bijącym z niego ciepłem. Oczywiście tego typu wybory źródła ogrzewania dotyczą przede wszystkim właścicieli domów jednorodzinnych. Decydując się na kocioł, piec czy budując kominek, kierujemy się przede wszystkim jego mocą cieplną, sprawnością, ceną, jakością oraz co ważne dla całej rodziny – bezpieczeństwem. O ostatnie z wymienionych – bezpieczeństwo – martwią się mieszkańcy m.in. bloków i lokali wyposażonych w piece gazowe. Obsługa takiego pieca jest wygodna i nie wymaga nakładu pracy.

CO łączy i jakie niosą ze sobą niebezpieczeństwa wszystkie wymienione uprzednio źródła ogrzewania? Tym właśnie zagrożeniem jest... „CO” – symbol chemiczny określający śmiertelnie trujący tlenek węgla, popularnie zwany również czadem. Niestety, bezbarwny, bezwonny, zabójczy w mgnieniu oka. Wystarczy spojrzeć na coroczne, tragiczne w skutkach dla wielu rodzin, statystyki potwierdzające, jakie żniwo zbiera tlenek węgla. Oczywiście producenci nowoczesnych kotłów i pieców przywiązują ogromną wagę do możliwości zapewnienia bezpieczeństwa jego użytkownikom, jednak to nie wystarczy. Ze względu m.in. na  nieodpowiednią wentylację bądź możliwość cofnięcia się spalin z powrotem do domu i mieszkania, może dojść do wystąpienia szkodliwego tlenku węgla wewnątrz pomieszczeń. Sprawdź jak się przed tym uchronić >>

Dlaczego czujniki tlenku węgla są tak potrzebne

Chemiczne właściwości czadu nie pozwalają na wykrycie go mieszkańcowi za pomocą węchu czy wzroku. Jedyną formą ostrzeżenia przed jego zbyt wysokim stężeniem jest zastosowanie detektora, czyli czujnika tlenku węgla. Urządzenie takie za pomocą głośnego sygnału akustycznego oraz mrugającej diody LED informuje domownika, że stężenie czadu osiągnęło w mieszkaniu poziom na tyle wysoki, że pomieszczenie należy niezwłocznie przewietrzyć i opuścić w celu ochrony swojego zdrowia.

Czujnik tlenku węgla

Czujniki tlenku węgla KIDDE

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli i marek, przy wyborze właściwego, tzn. najbezpieczniejszego, czujnika czadu, powinniśmy kierować się przede wszystkim zgodnością takiego urządzenia z powszechnie akceptowalnymi normami pożarowymi. Czujniki tlenku węgla KIDDE mają stwierdzoną przydatność do stosowania w ochronie przeciwpożarowej, zgodnie z opinią techniczną CNBOP-PIB nr OT-0004/2014, wydaną przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy. Detektory KIDDE posiadają ponadto certyfikat BSI potwierdzający zgodność z dwiema polskimi normami tj. PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05 oraz PN-EN50291-2:2010. Certyfikowany czujnik czadu nie dopuści do sytuacji zagrożenia zdrowia ani życia.

Przy wyborze wysokiej jakości pieca, który musi nam sprawnie służyć przez wiele lat, sprawdzamy okres gwarancji, jakiej udziela producent. Podobnie sprawa wygląda przy zakupie czujnika tlenku węgla. Marka KIDDE deklaruje bezawaryjną i 100% skuteczność działania swoich czujników, udzielając klientowi od 7 do 10 lat gwarancji w zależności od wybranego modelu. Podyktowane jest to przede wszystkim okresem przydatności wbudowanego w czujnik sensora elektrochemicznego, tak więc np. model Kidde 5DCO lub 5CO (bez wyświetlacza) posiada 7 lat gwarancji, natomiast najnowszej generacji czujnik Kidde 7DCO wyposażony jest w sensor elektrochemiczny gwarantujący aż 10-letni okres pracy. Dowiedz się więcej na temat czujników >>

Rozmieszczenie zabezpieczeń pożarowych w domu

Istotny jest również fakt, że czujniki tlenku węgla zasilane są poprzez baterie. Oznacza to, że nawet przy przerwie w dostawie prądu mieszkańcy nie muszą się obawiać o swoje zdrowie – czujnik działa niezależnie od zasilania w domu. Co więcej, kiedy bateria będzie na wyczerpaniu, czujnik poinformuje o tym użytkownika za pomocą odpowiedniego sygnału dźwiękowego. Urządzenia KIDDE są niezwykle proste w obsłudze, docenili je klienci z różnych grup wiekowych, w tym także seniorzy.

Przy jakim źródle spalania w domu, biurze, pensjonacie bądź mieszkaniu warto zastosować czujnik czadu? Lista jest długa, ponieważ praktycznie żadne z nich nie jest nigdy w pełni bezpieczne, także są to m.in.: kominki, piece typu koza, kotły na paliwa stałe, piece na miał, węgiel, a także piece kaflowe, angielki i niezwykle powszechne piece gazowe jedno oraz dwufunkcyjne.

W celu poznania szczegółów, zasięgnięcia porady i zakupu czujnika czadu KIDDE zapraszamy do sklepu ABCelektro.pl >>

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT 

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5CO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

69,58 zł 97,99 zł
-29%

Cena netto: 56,57 zł


 KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO

KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5DCO firmy Kidde z wyświetlaczem LCD, pokazującym stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

82,80 zł 115,01 zł
-28%

Cena netto: 67,32 zł

 KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT

KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT - 10 lat gwarancji

Czujnik czadu 7DCO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

91,70 zł 131,00 zł
-30%

Cena netto: 74,55 zł

 Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO

Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO - 10 lat gwarancji

Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń przed pożarem i tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne czujniki (sensory) umieszczone w jednej obudowie.

123,90 zł 172,08 zł
-28%

Cena netto: 100,73 zł

Hotpin Sp. z o.o.

Obłaczkowo 144/A
62-300 Września
NIP 779-10-03-569

tel. 61 848 97 94


www.abcelektro.pl

 

[czujniki czadu, czujniki dymu,abc elektro,czujniki tlenku węgla,bezpieczeństwo pożarowe,montaż czujników,kidde,hotpin sp. z o.o.]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
1-2/2019

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stawka na specjalizację? - debata
  • - Nie wystarczy prawo i technika... - wywiad
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16036|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 9663|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl