Artykuł sponsorowany

Administratorze, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze czujników czadu

 Hotpin Sp. z o.o.  |  19.12.2018
Administratorze, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze czujników czadu
Administratorze, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze czujników czadu
Hotpin Sp. z o.o.

Okres grzewczy w Polsce rozpoczął się już na dobre. Temperatury spadają nieznacznie poniżej 0 st. Ciepło w naszych domach pochodzi z różnych źródeł – jedni wybierają kocioł, inni decydują się na piec, a są i tacy, którzy budują kominki. Każdy z tych przypadków wymaga pewnej ostrożności. Przede wszystkim dotyczy mieszkańców bloków i lokali wyposażonych w piece gazowe. Obsługa takich pieców jest wygodna i nie wymaga nakładu pracy. Wymaga jednak dodatkowych zabezpieczeń. O czym mowa? O czujnikach czadu.

Chemiczne właściwości czadu nie pozwalają na wykrycie go mieszkańcowi za pomocą węchu czy wzroku. Jedyną formą ostrzeżenia przed jego zbyt wysokim stężeniem jest zastosowanie detektora, czyli czujnika tlenku węgla. Urządzenie takie za pomocą głośnego sygnału akustycznego oraz mrugającej diody LED informuje domownika, że stężenie czadu osiągnęło w mieszkaniu poziom na tyle wysoki, że pomieszczenie należy niezwłocznie przewietrzyć i opuścić w celu ochrony swojego zdrowia.

Czym się kierować podczas wyboru?

Po pierwsze: zgodność parametrów urządzenia z powszechnie akceptowalnymi normami

Czujniki certyfikowane dają gwarancję ochronę w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Czujniki tlenku węgla KIDDE mają stwierdzoną przydatność do stosowania w ochronie przeciwpożarowej, zgodnie z opinią techniczną CNBOP-PIB nr OT-0004/2014, wydaną przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy. Detektory KIDDE posiadają ponadto certyfikat BSI potwierdzający zgodność z dwiema polskimi normami tj. PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05 oraz PN-EN50291-2:2010.

Czujniki czadu

Po drugie: okres gwarancji

Przy zakupie różnego rodzaju urządzeń sprawdzamy okres gwarancji, nie inaczej jest w przypadku czujników. Marka KIDDE deklaruje bezawaryjną i 100% skuteczność działania swoich czujników, udzielając klientowi od 7 do 10 lat gwarancji w zależności od wybranego modelu. Podyktowane jest to przede wszystkim okresem przydatności wbudowanego w czujnik sensora elektrochemicznego, tak więc np. model Kidde 5DCO lub 5CO (bez wyświetlacza) posiada 7 lat gwarancji, natomiast najnowszej generacji czujnik Kidde 7DCO wyposażony jest w sensor elektrochemiczny gwarantujący aż 10-letni okres pracy. Czytaj więcej na ten temat >>

Po trzecie: głośność powiadomień i ich rodzaj

Ważne jest, żeby wydobywający się alarm dźwiękowy z urządzenia był słyszalny w całym domu. Jeśli istnieje możliwość, warto najpierw przetestować dane urządzenie pod względem natężenia wydobywającego się z niego dźwięku.

Po czwarte: sposób montażu

O skuteczności sygnalizatora czadu decyduje przede wszystkim właściwy montaż. Może być zamontowany na ścianie lub ustawiony na płaskiej powierzchni, w zależności od modelu. Stąd warto przy wyborze konkretnego rodzaju, wziąć na uwagę możliwości pomieszczenia, w którym będzie montowany. Detektor powinien być zamontowany na wysokości oczu dorosłego człowieka – ułatwi to odczyt wartości wskazywanych na jego wyświetlaczu. Wówczas obsługa będzie zdecydowanie łatwiejsza. Dodatkowo małe dzieci będą miały do niego utrudniony dostęp. Niezwykle istotne jest, aby nie montować sygnalizatorów czadu w pobliżu kratek wentylacyjnych oraz okien. W miejscach takich ich działanie mogłoby zostać zakłócone ruchami powietrza. Czujników czadu nie powinno się niczym zasłaniać, na przykład meblami czy zasłonami, żeby nie ograniczać dopływu powietrza.

 

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5CO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

69,58 zł 97,99 zł
-29%

Cena netto: 56,57 zł


KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO

KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5DCO firmy Kidde z wyświetlaczem LCD, pokazującym stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

82,80 zł 115,01 zł
-28%

Cena netto: 67,32 zł

KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT

KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT - 10 lat gwarancji

Czujnik czadu 7DCO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

91,70 zł 131,00 zł
-30%

Cena netto: 74,55 zł

Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO

Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO - 10 lat gwarancji

Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń przed pożarem i tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne czujniki (sensory) umieszczone w jednej obudowie.

123,90 zł 172,08 zł
-28%

Cena netto: 100,73 zł

 

Hotpin Sp. z o.o.

Obłaczkowo 144/A
62-300 Września
NIP 779-10-03-569

tel. 61 848 97 94


www.abcelektro.pl

 

[czujniki czadu, czujniki dymu,abc elektro,czujniki tlenku węgla,bezpieczeństwo pożarowe,montaż czujników,kidde,hotpin sp. z o.o.]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

12/2018

Aktualny numer:

Administrator 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozstanie z wieczystym użytkowaniem
  • - Termomodernizacja a smog
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 9516|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl