Artykuł sponsorowany

Czy czujnik czadu jest nam naprawdę potrzebny?

 Hotpin Sp. z o.o.  |  06.01.2019  |  2
Czy czujnik czadu jest nam naprawdę potrzebny?
Czy czujnik czadu jest nam naprawdę potrzebny?
Hotpin Sp. z o.o.

Decydując się na zakup sprzętu AGD lub RTV, przed pójściem do kasy lub wrzuceniem produktu do wirtualnego koszyka, zadajemy sobie często pytanie: czy naprawdę tego potrzebuję? Z reguły najpierw sprawdzamy specyfikację produktu, jego parametry, pobór prądu, okres gwarancji.

Ustalamy też kwotę, którą możemy przeznaczyć na zakup i myślimy, jak często będziemy korzystać z danego urządzenia. Przykładowo: koszt nowego czajnika elektrycznego waha się w przedziale od 50 do 250 zł. W większości domów korzystamy z niego codziennie. Każdego dnia używamy także gazowych podgrzewaczy wody i pieców dwufunkcyjnych, jednak często nie mając na wyposażeniu urządzenia ochronnego dla naszego zdrowia i życia. W podobnej cenie co czajnik możemy nabyć czujnik tlenku węgla. Czujniki czadu mogą okazać się nieocenione nie tylko w zimie, lecz także latem, wtedy również może dojść do zaczadzenia. Sytuacje takie wynikają z faktu podgrzewania wody piecem gazowym lub przy korzystaniu z kuchenki gazowej. Jeżeli przewód kominowy jest nieszczelny, osadza się w nim znaczna ilość sadzy, nie ma właściwej wentylacji lub piec jest uszkodzony, istnieje prawdopodobieństwo wydzielania się trującego tlenku węgla.

Przypomnijmy – tlenek węgla, zwany również czadem, jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i bez smaku. Objawy zatrucia tlenkiem węgla są bardzo trudne do wykrycia bez czujnika. W przypadku braku takiego urządzenia praktycznie niemożliwe jest wczesne zareagowanie na zatrucie. Syndromy to m.in. osłabienie, złe samopoczucie, a przy większym stężeniu zawroty głowy i niekiedy wymioty. Łatwo można więc pomylić objawy zatrucia czadem ze zwykłym przeziębieniem lub problemami żołądkowymi. Jedynym bezpiecznym i słusznym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania lub domu w detektor/czujnik czadu. Znajduje on zastosowanie przy takich źródłach spalania jak: piece gazowe jedno- i dwufunkcyjne, kuchenki gazowe, kominki, angielki, piece kominkowe, kotły gazowe oraz na paliwo stałe.

Czy czujnik czadu jest potrzebny

O tym, jaki najlepiej wybrać czujnik czadu, warto spytać specjalistów zajmujących się dystrybucją tychże urządzeń. Poniżej znajdą Państwo kontakt do sklepu ABCelektro, który sprzedaje tylko renomowane czujniki producenta Kidde. W ofercie znajduje się kilka modeli z gwarancją od 7 do 10 lat. Każdy z nich posiada dopuszczenia techniczne określone przez Polską Normę oraz certyfikat CNBOP. Dowiedz się więcej >>

Z ubiegłych sezonów wiemy, że coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych wyposaża obowiązkowo lokale swoich mieszkańców w detektory czadu. Sprawa ta staje się na tyle powszechna jak np. obligatoryjna kontrola przewodów kominowych przez kominiarza. Zarówno oni, jak i strażacy sugerują i udzielają pozytywnej opinii dla czujników Kidde. Te proste w obsłudze i stosunkowo tanie urządzenia mogą okazać się ratunkiem w sytuacji zagrożenia nawet śmiertelnym zatruciem. Specjalnie na potrzeby zakupu przez administratorów i spółdzielnie mieszkaniowe oraz TBS, sklep ABCelektro przygotował ofertę z rabatem do 30% od cen katalogowych.

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT

KIDDE Czujnik czadu 5CO COMPACT - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5CO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

69,58 zł 97,99 zł
-29%

Cena netto: 56,57 zł


KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO

KIDDE Czujnik tlenku węgla LCD 5DCO - 7 lat gwarancji

Czujnik czadu 5DCO firmy Kidde z wyświetlaczem LCD, pokazującym stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

82,80 zł 115,01 zł
-28%

Cena netto: 67,32 zł

KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT

KIDDE Czujnik czadu 7DCO COMPACT - 10 lat gwarancji

Czujnik czadu 7DCO przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod względem obecności tlenku węgla firmy Kidde.

91,70 zł 131,00 zł
-30%

Cena netto: 74,55 zł

Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO

Czujnik Czadu i Dymu Kidde 10SCO - 10 lat gwarancji

Czujnik 10SCO służy do ochrony pomieszczeń przed pożarem i tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne czujniki (sensory) umieszczone w jednej obudowie.

123,90 zł 172,08 zł
-28%

Cena netto: 100,73 zł

 

Hotpin Sp. z o.o.

Obłaczkowo 144/A
62-300 Września
NIP 779-10-03-569

tel. 61 848 97 94


www.abcelektro.pl

 

[czujniki czadu, czujniki dymu,abc elektro,czujniki tlenku węgla,bezpieczeństwo pożarowe,montaż czujników,kidde,hotpin sp. z o.o.]

Komentarze

(2)
Kerstad | 14.01.2019, 10:33
W bloku nie jest potrzebny żaden czujnik czadu, takie coś to można w kotłowni montować.
Pan Złota Rączka | 18.01.2019, 08:39
Detektory tlenku węgla są też w mieszkaniach gdy jest w nich gazowy przepływowy podgrzewacz wody
lub piece węglowe lub na drewno (nie kotły)
nie ma takiego obowiązku ale jest dużo zatruć, nawet śmiertelnych
Dlatego dobrze jak spółdzielnia/wspólnota/zarządca zadba o takie czujniki dzięki czemu bezpieczeństwo mieszkańca wzrasta jak i jego mieszkańców
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

12/2018

Aktualny numer:

Administrator 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozstanie z wieczystym użytkowaniem
  • - Termomodernizacja a smog
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 9516|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl