CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Zmiana sposobu ogrzewania w gdańskich budynkach komunalnych

 Redakcja  |  14.01.2019
Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych
Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych
fot. Pixabay

Gdańskie mieszkania i lokale komunalne odchodzą od ogrzewania piecami węglowymi i elektrycznymi. W ubiegłym roku zlikwidowano 333 piece węglowe.

Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł. W ramach własnego budżetu, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych.

Wymiana źródła ciepła nie zawsze dotyczyła likwidacji pieców węglowych, rezygnujemy także z ogrzewania elektrycznego – tłumaczy Aleksandra Struk, rzecznik prasowa Gdańskich Nieruchomości. – Naszym priorytetem jest podłączanie gminnych mieszkań i lokali usługowych do miejskiej sieci ciepłowniczej, a tam, gdzie nie ma takiej możliwości, zakładamy ogrzewanie gazowe.

Przeczytaj również: Dlaczego czujniki tlenku węgla są tak potrzebne?

Gdańskie Nieruchomości korzystają także z dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach programu „KAWKA II – ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta Gdańska”, w latach 2017-2018 przeprowadzona została pełna termomodernizacja kilku budynków przy ul. Chłodnej oraz Toruńskiej obejmująca kompleksowy remont (docieplenie budynków, izolacje pionowe i poziome) i zmianę sposobu ogrzewania w 30 lokalach mieszkalnych i dwóch lokalach użytkowych.

Dofinansowanie z programu „KAWKA III” w 2018 r. pozwoliło na podłączenie kolejnych 51 budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej i zmianę dotychczasowego sposobu ogrzewania w 382 mieszkaniach i w 17 lokalach użytkowych. Zlikwidowano dzięki temu 333 piece węglowe.

Czujniki czadu i dymu

„KAWKA III” to m.in.: 21 budynków na Oruni, 13 we Wrzeszczu, osiem na Dolnym Mieście, cztery na Biskupiej Górce, dwa w Nowym Porcie oraz po jednym w: Śródmieściu, Oliwie i Brzeźnie.

Inwestycja ta kosztowała w sumie blisko 17,5 mln zł.

Dowiedz się więcej: Wymogi przeciwpożarowe dla zarządcy nieruchomości

Gdańskie Nieruchomości partycypują także w kosztach podłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej we wspólnotach mieszkaniowych, w których miasto ma swoje lokale. Między 2016 a 2018 r. takie działania miały miejsce w 28 budynkach, a kolejne tyle samo wspólnot z udziałem lokali miejskich podjęło uchwałę o zmianie sposobu ogrzewania w roku 2019.

W ramach Programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, realizowanego m.in. przez Gdańskie Nieruchomości, zaplanowano kompleksową termomodernizację, w tym zmianę sposobu ogrzewania, w kolejnych 25 budynkach mieszkalnych. Rozpoczęcie prac w pierwszych pięciu nastąpi już w 2019 r.

W 2018 r. rozpoczął się proces likwidacji pieców węglowych we wszystkich lokalach mieszkalnych GN przeznaczonych do zasiedlenia.

Źródło: www.gdansk.pl

[Gdańsk, budynki komunalne, program kawka, wspólnoty mieszkaniowe, Gdańskie Nieruchomości, likwidacja pieców ,ogrzewanie mieszkań komunalnych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Wypróbuj za darmo nowy system do zarządzania nieruchomościami »

Ocieplenie ściany od środkaWszystkie procesy i dokumenty związane z zarządzaniem nieruchomościami są dostępne w jednym miejscu — nie musisz ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10381|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl