CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

Zmiana sposobu ogrzewania w gdańskich budynkach komunalnych

 Redakcja  |  14.01.2019
Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych
Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych
fot. Pixabay

Gdańskie mieszkania i lokale komunalne odchodzą od ogrzewania piecami węglowymi i elektrycznymi. W ubiegłym roku zlikwidowano 333 piece węglowe.

Wymiana sposobu ogrzewania w zasobach komunalnych Gdańska to inwestycja finansowana z różnych źródeł. W ramach własnego budżetu, w latach 2015-2018, Gdańskie Nieruchomości zmieniły sposób ogrzewania w 500 lokalach mieszkalnych.

Wymiana źródła ciepła nie zawsze dotyczyła likwidacji pieców węglowych, rezygnujemy także z ogrzewania elektrycznego – tłumaczy Aleksandra Struk, rzecznik prasowa Gdańskich Nieruchomości. – Naszym priorytetem jest podłączanie gminnych mieszkań i lokali usługowych do miejskiej sieci ciepłowniczej, a tam, gdzie nie ma takiej możliwości, zakładamy ogrzewanie gazowe.

Przeczytaj również: Dlaczego czujniki tlenku węgla są tak potrzebne?

Gdańskie Nieruchomości korzystają także z dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach programu „KAWKA II – ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta Gdańska”, w latach 2017-2018 przeprowadzona została pełna termomodernizacja kilku budynków przy ul. Chłodnej oraz Toruńskiej obejmująca kompleksowy remont (docieplenie budynków, izolacje pionowe i poziome) i zmianę sposobu ogrzewania w 30 lokalach mieszkalnych i dwóch lokalach użytkowych.

Dofinansowanie z programu „KAWKA III” w 2018 r. pozwoliło na podłączenie kolejnych 51 budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej i zmianę dotychczasowego sposobu ogrzewania w 382 mieszkaniach i w 17 lokalach użytkowych. Zlikwidowano dzięki temu 333 piece węglowe.

Czujniki czadu i dymu

„KAWKA III” to m.in.: 21 budynków na Oruni, 13 we Wrzeszczu, osiem na Dolnym Mieście, cztery na Biskupiej Górce, dwa w Nowym Porcie oraz po jednym w: Śródmieściu, Oliwie i Brzeźnie.

Inwestycja ta kosztowała w sumie blisko 17,5 mln zł.

Dowiedz się więcej: Wymogi przeciwpożarowe dla zarządcy nieruchomości

Gdańskie Nieruchomości partycypują także w kosztach podłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej we wspólnotach mieszkaniowych, w których miasto ma swoje lokale. Między 2016 a 2018 r. takie działania miały miejsce w 28 budynkach, a kolejne tyle samo wspólnot z udziałem lokali miejskich podjęło uchwałę o zmianie sposobu ogrzewania w roku 2019.

W ramach Programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, realizowanego m.in. przez Gdańskie Nieruchomości, zaplanowano kompleksową termomodernizację, w tym zmianę sposobu ogrzewania, w kolejnych 25 budynkach mieszkalnych. Rozpoczęcie prac w pierwszych pięciu nastąpi już w 2019 r.

W 2018 r. rozpoczął się proces likwidacji pieców węglowych we wszystkich lokalach mieszkalnych GN przeznaczonych do zasiedlenia.

Źródło: www.gdansk.pl

[Gdańsk, budynki komunalne, program kawka, wspólnoty mieszkaniowe, Gdańskie Nieruchomości, likwidacja pieców ,ogrzewanie mieszkań komunalnych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10150|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl