Artykuł sponsorowany

Pojemnik półpodziemny czy wiata śmietnikowa – co lepsze?

 Świat Pojemników  |  23.01.2019
Pojemnik półpodziemny czy wiata śmietnikowa – co lepsze?
Pojemnik półpodziemny czy wiata śmietnikowa – co lepsze?
Świat Pojemników Spółka z o.o.

Brud i odrażający zapach – to dla wielu z nas pierwsze skojarzenia ze śmietnikiem i jego najbliższym otoczeniem. Trudno w tej kwestii dyskutować i przekonywać, że jest inaczej. Sami też nie dbamy o wygląd naszych pojemników i miejsc, w których tymczasowo składujemy śmieci. Brzydzimy się, śmieci wyrzucamy z daleka, chcąc uniknąć nieprzyjemnego zapachu, a następnie możliwie najszybciej opuszczamy „skażone” miejsce. Ale czy zawsze musi tak być? Czy ta przestrzeń musi wywoływać aż tak negatywne emocje? Otóż nie!

Wiata śmietnikowa – stosunkowo droga i niefunkcjonalna

Nie chcemy patrzeć, to budujemy wiaty śmietnikowe, ale czy to słuszne rozwiązanie? Wydzielona przestrzeń dla tymczasowego składowania śmieci pośrednio spełnia swoją funkcję. Częściowo przysłania nam mało przyjemne widoki; częściowo, ponieważ nawet najładniejsza osłona nie ukryje brzydkich i zniszczonych pojemników.

Idźmy dalej. Wiata nie zatrzymuje nieprzyjemnego zapachu, nie izoluje go, a więc problem nadal pozostaje.

Trzeba też wprost powiedzieć, że rozwiązanie, jakim jest wybudowanie wiaty, wcale nie należy do najtańszych. Zatem decydując się na wiatę śmietnikową, wybieramy rozwiązanie stosunkowo drogie i niepraktyczne, a to oznacza niezadowolenie w związku z wydanymi pieniędzmi i niezaspokojonymi oczekiwaniami. Poznaj alternatywę dla wiat >>

Pojemniki półpodziemne alternatywą dla wiat

Pojemniki półpodziemne – stosunkowo tanie i funkcjonalne

Na początek kilka faktów. System półpodziemnych pojemników na odpady funkcjonuje na rynku europejskim i światowym już ponad 25 lat, w krajach, takich jak: Belgia, Holandia, Litwa, kraje skandynawskie.

System ten charakteryzuje się umieszczeniem kontenera na odpady w 60% pod ziemią. Podziemne składowanie jest o wiele korzystniejsze niż tradycyjny sposób zbierania odpadów. Dlaczego? Jeden kontener o pojemności 5000 l, średnicy 170 cm, mieści tyle samo śmieci co 55 pojemników 120 l lub 6 kontenerów o pojemności 1100 l.

Należy też podkreślić, że pojemniki wykonane są metodą rotacyjną z twardego polietylenu, zgodnie z normami europejskimi EN 13071. W ich wnętrzu znajduje się wkład workowy wielorazowego użytku, przeznaczony do odpowiedniego rodzaju odpadów. W przypadku pojemników półpodziemnych nie ma ograniczeń co do rodzajów składowanych odpadów. Sprawdź >>

Pojemniki półpodziemne – mniejszy koszt, więcej miejsca

Pionowy system przechowywania umożliwia ubijanie starszych odpadów gromadzonych na dnie pojemnika. Jest to istotne z dwóch zasadniczych powodów – po pierwsze, w pojemniku nie ma pustych przestrzeni, po drugie, obniżona temperatura spowalnia rozwój bakterii oraz minimalizuje nieprzyjemny zapach.

To z kolei przekłada się na oszczędność w zakresie opróżniania pojemników. Pojemniki półpodziemne po prostu opróżnia się rzadziej, co pozwala redukować koszty związane z transportem odpadów. Przekonaj się, że możesz zaoszczędzić >>

Dodatni bilans otrzymamy też wtedy, gdy porównamy powierzchnię, jaką zajmują pojemniki wraz z wiatami oraz pojemniki półpodziemne. Przykład: pojemnik 5 m3, w którym mieści się tyle samo odpadów, co w 6 pojemnikach 1100 l, zajmuje powierzchnię koła o średnicy 1700 mm, podczas gdy wiata na 6 pojemników zajmuje powierzchnię o wym. minimum 3400 mm x 5240 mm. Zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć np. na miejsca parkingowe, które stanowią bolączkę wielu osiedli.

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83,
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

 

Przeczytaj również:

Pojemniki półpodziemne i podziemne - czy warto? >>

Dlaczego pojemniki podziemne i półpodziemne zastępują wiaty śmietnikowe na osiedlach? >>

Recepta na brak miejsc parkingowych >>

Pojemniki półpodziemne – jak się z nimi obchodzić? >>

Półpodziemne pojemniki na śmieci zamiast wiat śmietnikowych >>

Inteligentne oprogramowanie w zarządzaniu gospodarką odpadami >>

Pojemniki półpodziemne - opinie zarządców nieruchomości oraz użytkowników >>

Pojemniki podziemne i półpodziemne w Europie >>


[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,aranżacja przestrzeni,pojemniki na odpady,pojemniki na śmieci,śmieci pod ziemią, pojemniki w europie,wiaty śmietnikowe,alternatywa dla wiat]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10048|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl