Artykuł sponsorowany

Czy warto usuwać awarie kanalizacji bez kucia ścian jako wykonawca?

Awaria kanalizacji
Awaria kanalizacji
SZOTT

Awarie kanalizacji są problemem niezwykle częstym i uciążliwym. Nieusunięte odpowiednio szybko mogą powodować szereg kosztownych konsekwencji. W wyniku różnego rodzaju uszkodzeń może dojść do powolnego wyciekania ścieków i nasiąkania murów budynku bądź dostawania się ścieków do gruntu. Na skutek zatoru może z kolei dojść do gwałtownego wylania się ścieków i zalania.

SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji


Najczęściej spotykanymi awariami instalacji kanalizacyjnej są:

1) nieszczelności – w tym rozszczelnienie się rur na łączeniach,
2) przeszkody mechaniczne powodujące zatory,
3) korozja,
4) uszkodzenia mechaniczne.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>


zadzwoń i zostan wykonawcom

Aby móc skutecznie likwidować awarie i zapobiegać tworzeniu się zatorów i przecieków, należy regularnie wykonywać przeglądy instalacji sanitarnej. Najskuteczniejszym i najdokładniejszym sposobem jest monitoring kamerą inspekcyjną, który pozwala skutecznie określić wielkość, lokalizację i zasięg uszkodzenia. A to z kolei pozwala na wybór najodpowiedniejszej metody naprawy.

Zadaj pytanie: 733-11-88-00

SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji
SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji


Kryteria doboru najlepszej metody naprawy uszkodzonej rury kanalizacyjnej są złożone. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawy wymaga fragment rury czy cała instalacja jest w złym stanie, a także jak poważne są to uszkodzenia. Podstawową różnicą pomiędzy renowacją a wymianą tradycyjną, czyli wymianą tradycyjną jest stopień tych uszkodzeń. Renowację możemy zastosować w sytuacji, gdy istniejące rury nie utraciły swojej wytrzymałości. Jeśli mamy spełniony warunek odpowiedniego stanu technicznego wybór pomiędzy renowacją a wymianą wydaje się oczywisty z korzyścią dla tej pierwszej.

Kup ElastoTec: 733-11-88-00

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych umożliwia naprawę punktową oraz całościową renowację pionów i poziomów kanalizacyjnych bezinwazyjnie, tj. bez konieczności kucia ścian. Różnicę w cenie można skutecznie odzyskać, odliczając koszty remontu łazienek, które podczas renowacji metodą natryskową pozostają w nienaruszonym stanie.

Na czym polega natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych?

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych to nanoszenie na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych nowej, trwałej powłoki, która przedłuża ich żywotność o kolejnych 25 lat.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Z jakich etapów się składa?

1) Czyszczenie
Odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Osady, rdza i brud usuwane są mechanicznie. Dzięki zastosowaniu tej techniki mamy stuprocentową pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Podczas czyszczenia rury są płukane wodą i monitorowane za pomocą kamery TV. Nie wykorzystuje się tutaj środków chemicznych, a cały proces jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

2) Suszenie
Rury, na które nakłada się materiał, muszą być suche. Firma SZOTT ma w swojej ofercie urządzenia przyspieszające schnięcie naprawianych rur.

3) Nakładanie materiału
Materiał nakładany jest za pomocą wałków elektrycznych zakończonych głowicą natryskową. Jest to niezwykle trwała substancja stworzona specjalnie po to, by sprostać naprawom rur kanalizacyjnych. Dzięki jej właściwościom możliwe jest stworzenie wewnętrznej, nowej, śliskiej rury na bazie starych struktur.

Metodę natryskową stosuje się do rur o średnicach DN50 – DN200 ze wszystkich rodzajów materiałów. Sprawdza się w naprawie i renowacji zarówno pionów, jak i poziomów.

Firma SZOTT oferuje swoim wykonawcom specjalistyczny sprzęt ElastoTec umożliwiający naprawę rur kanalizacyjnych metodą natryskową. W swojej ofercie posiada również niezbędne urządzenia, które pozwalają szybko i sprawnie uporać się zarówno z pojedynczym uszkodzeniem, jak i z całościową renowacją pionów kanalizacyjnych. Firma prowadzi też szkolenia z obsługi sprzętu, zapewnia pomoc techniczną oraz doradztwo w sytuacjach nietypowych.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Zobacz nasze realizacje na Facebook – SZOTT Innowacyjna Naprawa Rur Kanalizacyjnych oraz dowiedz się więcej na www.szott.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 733-11-88-00.

SZOTT

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel. 733-11-88-82

www.szott.pl

SZOTT

(szott, awaria kanalizacji, udrażnianie rur, przegląd instalacji sanitarnej)

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl