Artykuł sponsorowany

Gdzie i kiedy stosuje się natryskową renowację rur kanalizacyjnych?

Usuwanie awarii kanalizacji
Usuwanie awarii kanalizacji
SZOTT

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych to metoda stworzona specjalnie z myślą o starych i zużytych rurach kanalizacyjnych, które znajdują się w budynkach. Stosowana jest zarówno do napraw punktowych uszkodzeń, jak i do całościowej renowacji pionów kanalizacyjnych. Stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnej wymiany i często jest jedynym wyjściem, gdy uszkodzony jest fragment rury na wysokości lokalu, do którego nie ma dostępu.

Materiał ElastoFlake, który wykorzystywany jest w tej metodzie to plastyczna masa polimerowa. Umożliwia ona utworzenie wewnątrz starej rury kanalizacyjnej nowej, trwałej i jednolitej powłoki, której żywotność oceniana jest na 25 lat.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Właściwości nakładanej powłoki:

1) Wszechstronność - stosowany materiał nadaje się do renowacji rur o średnicach DN50 – DN200 wykonanych z żeliwa, kamionki, plastiku, miedzi oraz betonu. Może być stosowany do rur kanalizacyjnych, rur spustowych oraz kanałów wentylacyjnych. Zastosowanie znajduje w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, usługowym i prywatnym, w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych.

2) Ekologia - materiał jest ekologiczny i przyjazny dla użytkownika - nie zawiera rozpuszczalników oraz substancji rakotwórczych.

3) Elastyczność – nakładany materiał nie kruszy się i nie pęka, dzięki czemu jest odporny na zmiany temperatur.

4) Niski współczynnik tarcia – nowa powłoka jest gładka i śliska, dzięki czemu utrudnione jest przyczepianie się brudu. Zwiększa się także przepustowość rewitalizowanej rury.

5) Trwałość – materiał jest odporny na ciśnienie oraz substancje chemiczne.

6) Szybkość – materiał schnie i utwardza się w ciągu 150 sekund, co oznacza, że czas pracy jest ograniczony do minimum.

Zadzwoń: 733-11-88-00

Materiał może wytrzymać bardzo duże różnice temperatur, co pozwala na szeroką gamę zastosowań, włączając systemy kanalizacji przemysłowej. Wysoka elastyczność pozwala uniknąć pęknięć i napięć, które mogą powstać na skutek rozszerzalności cieplnej lub innego obciążenia mechanicznego.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Gdzie stosuje się natryskową renowację rur kanalizacyjnych?

Jest to metoda stworzona specjalnie do naprawy i renowacji rur znajdujących się wewnątrz budynków. Innowacyjność tej metody polega na braku ingerencji w ich strukturę. Dzięki zastosowaniu metody natryskowej nie są naruszane ściany i podłogi. Materiał ElastoFlake schnie w krótkim czasie, dzięki czemu możliwe jest zachowanie ciągłości funkcjonowania budynków – zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych.

Kup ElastoTec: 733-11-88-00

Przykłady budynków, w których zrewitalizowano piony kanalizacyjne materiałem ElastoFlake:

SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji
Łódź, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Wincentego Pola
Gliwice, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kolejarzy
SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji
Katowice, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Czarnieckiego
Bytom, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Tysiąclecia

Kiedy stosuje się natryskową renowację rur kanalizacyjnych?

Natryskowa metoda naprawy rur kanalizacyjnych sprawdza się zarówno do napraw punktowych, a więc do uszczelniania niewielkich uszkodzeń, jak i do całościowej renowacji pionów kanalizacyjnych. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi nie ma potrzeby wykuwania dziury w ścianie, w celu dostania się do uszkodzonego fragmentu rury.

Prace mogą być prowadzone z dowolnego miejsca powyżej uszkodzenia, np. z rewizji lub lokalu na innym piętrze. Renowacja całych pionów kanalizacyjnych jest zwykle prowadzona z mieszkań na ostatnich piętrach.

 Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji SZOTT - awaria kanalizacji

Firma SZOTT to jedyny w Polsce dystrybutor zarówno materiału ElastoFlake, jak i sprzętu do natryskowej renowacji rur kanalizacyjnych fińskiego producenta ReliningGroup.

Oferujemy najwyższej jakości sprzęt, profesjonalne szkolenia z obsługi oraz doradztwo i pomoc techniczną.

 

SZOTT

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel. 733-11-88-82

www.szott.pl

SZOTT

(szott, awaria kanalizacji, udrażnianie rur, przegląd instalacji sanitarnej)

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl