Zawilgocenie i pleśń, która pojawia się na ścianach, wzbudza duży niepokój wśród mieszkańców lub użytkowników budynku. Wilgoć nie tylko jest zagrożeniem dla człowieka (wpływa negatywnie na nasze zdrowie, powoduje astmę, choroby płuc itp.), ale może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji budynku.
Jakie są przyczyny wilgoci?
Źródłem wilgoci kapilarnej w domu czy w piwnicy jest podciąganie do góry wody z gruntu. Mikrokanaliki (kapilary), które występują w materiale budowlanym (np. cegle) są „rurociągami” umożliwiającymi transport wody w murach. Woda wędruje w górę ścian dzięki siłom przyciągania pomiędzy wodą a ściankami kanalików (jest to zjawisko podobne do tego, jakie można zobaczyć zamaczając bibułkę w wodzie). Podciąganie kapilarne bardzo często występuje w starszych budynkach, u których z powodu ich „wieku” może dojść do uszkodzenia izolacji. Ponadto wilgoć występuje w budynkach, w których nie zastosowano żadnej izolacji oraz użyto złych materiałów izolacyjnych (słaba jakość produktów).
W jaki sposób rozpoznać, że mamy problem z wilgocią?
Wilgoć najczęściej pojawia się na ścianach, robiąc wyraźną linię odparowania wody. Przeciętna wysokość, na jaką podciągana jest wilgoć kapilarna na murze czy ścianie wynosi około 1,2-1,5m. Co więcej, wilgoć po pewnym czasie oprócz linii pojawia się na widocznych, brzydkich plamach, niszczy też farbę, a nawet tynk, które później mogą samodzielnie odpadać. Wystąpienie problemu wilgoci nie da się łatwo zamaskować. Ponowne malowanie ściany czy położenie/wymiana np. tapety nie da rezultatu, ponieważ problem będzie narastał i może dojść do całkowitego zniszczenia muru. Kiedy pleśń oraz wilgoć wedrą się do środka i przez większość czasu nic z nią nie zrobimy, to możemy zacząć czuć zapach stęchlizny. Ten nieprzyjemny zapach może nie tylko denerwować nas, ale także przenikać przez wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu.
System osuszania ścian z wilgoci
Czy jest jakiś sposób, aby skutecznie pozbyć się wilgoci, nie narażając zdrowia i konstrukcji budynku? Tak! Można skorzystać z opatentowanego systemu osuszania murów firmy Aquapol, który eliminuje pleśń w domu oraz usuwa problem braku izolacji, która ją najczęściej powoduje. System jest bezinwazyjny, dlatego nie musimy martwić się o nasz dobytek. System osuszania murów Aquapol powoduje pozbycie się wilgoci, która już wniknęła w ściany budynku, odcina dopływ wilgoci kapilarnej, tak by problem nie powrócił oraz osusza jednocześnie cały budynek. Ważne jest wysuszenie wszystkich ścian, a nie tylko tych dotkniętych wilgocią.
Ponadto system Aquapol nie narusza konstrukcji budynku, wykorzystuje naturalne zjawiska fizyczne (jest bezpieczny i ekologiczny), nie pobiera prądu ani nie korzysta ze środków chemicznych.
Jak przebiega osuszanie murów?
Osuszanie murów przy użyciu systemu Aquapol jest bardzo proste - instalacja systemu trwa tylko jeden dzień i od tego momentu zaczyna on działać. Co ważne, osuszane pomieszczenia mogą być bez problemu użytkowane. Dodatkowo system nie ma ograniczeń czasowych, może być uruchomiony niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, nawet zimą (nie trzeba czekać do lata, aby zacząć osuszanie). Jednak system ma też swoje ograniczenia - nie osusza wilgoci, która powstała w wyniku zalania oraz wilgotności kondensacyjnej.
Bezpłatna konsultacja
Jeśli chcesz sprawdzić, z jakiej przyczyny masz wilgoć w domu oraz czy możesz skorzystać z systemu osuszania murów Aquapol wystarczy skontaktować się z firmą i zamówić za darmo wizytę specjalisty. Przedstawiciele firmy działają na zdecydowanej większości terytorium Polski.
[osuszanie budynków, osuszanie murów, Aquapol, wilgoć, wilgoć kapilarna, dom bez wilgoci, metody osuszania budynków, metody osuszania ścian, budynek bez wilgoci, ściany bez wilgoci]