Artykuł sponsorowany

Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city

 Świat Pojemników  |  21.02.2019
Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city
Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city
Świat Pojemników Spółka z o.o.

Optymalizacja procesu odbioru odpadów to wyzwanie nie tylko dla firm wywożących śmieci, lecz także wszystkich innych podmiotów zaangażowanych w proces gospodarowania odpadami. Sprawa jest o tyle istotna, że efektywne zarządzanie obsługą wywozu śmieci nie jest problemem jednostkowym, ale ogólnopolskim. Konieczna jest weryfikacja stawek za odbiór odpadów – z jednej strony; z drugiej – dokładne prześledzenie całego procesu.

 

Mieszkańcy i użytkownicy pojemników na śmieci nieustannie narzekają, że jedne kosze potrafią całymi dniami stać przepełnione, a inne są wywożone, nie będąc zapełnione nawet w połowie. Co gorsza, tym przepełnionym nie trzeba wiele, aby zaczął się z nich wydobywać nieprzyjemny zapach.

Pretensje mieszkańców są zasadne. Zwłaszcza gdy widzi się mieszkańca próbującego upchać worek ze śmieciami do pełnego kontenera na odpady zmieszane, podczas gdy w tym samym czasie opróżniane są kontenery na papier.

Jednak kwestia ta wymaga pewnych wyjaśnień. Mianowicie w praktyce trudno jest oszacować optymalny moment wywozu śmieci, szczególnie w większych miastach i na osiedlach o zróżnicowanej strukturze demograficznej. Rozwiązaniem tego problemu jest inteligentny system elektroniczny zintegrowany z pojemnikami podziemnymi i półpodziemnymi. Czytaj więcej na ten temat >>

Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city

Podziemne pojemniki z inteligentnym oprogramowaniem

Oprogramowanie gromadzi kluczowe dane dotyczące danego pojemnika lub zespołu pojemników. Każdy użytkownik otrzymuje własną kartę, która pozwala mu na otwarcie bębna wrzutowego w pojemniku na odpady. Kartę można połączyć z urządzeniami mobilnymi, co niweluje konieczność posiadania jej w momencie korzystania z pojemnika.

Podmiotom zarządzającym system umożliwia dostęp do danych, niezbędnych do zarządzania procesem gospodarowania odpadami. Jako że ów proces różni się w zależności od kraju czy regionu, system może być dostosowany do konkretnych oczekiwań danego klienta.

System elektroniczny poprzez kontrolę poziomu zapełnienia wskazuje kto, kiedy oraz do którego pojemnika wrzucił odpady danej frakcji. To bardzo istotna informacja dla zarządcy nieruchomości, pozwala bowiem zweryfikować, czy dane gospodarstwo segreguje śmieci, czy korzysta tylko z pojemników na odpady zmieszane. Dowiedz się więcej >>

Śmieciarki, pojemniki – wszystko pod kontrolą

Dzięki inteligentnemu systemowi elektronicznemu w pojemnikach podziemnych i półpodziemnych administrator ma dostęp do pełnego podglądu danych, niezbędnych podczas zarządzania procesem gospodarowania odpadami w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu jest on w stanie z poziomu panelu administracyjnego monitorować poziom zapełnienia pojemnika poprzez zliczanie ilości wykonanych wrzutów lub poprzez instalację specjalnego sensora, podającego stan pojemnika w czasie rzeczywistym.

Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city Gospodarowanie odpadami na miarę idei smart city

 

Pojemnik wyposażony w system elektroniczny komunikuje także na bieżąco potrzebę wykonania okresowego przeglądu, serwisu czy informuje o awarii. Kontrola dostępu do pojemnika, a konkretnie decyzja o jego wyłączeniu lub oddaniu do użytku, może być prowadzona z poziomu biura. Sprawdza się to przede wszystkim w sytuacjach wzmożonego zagrożenia pożarowego czy awarii – np. w sylwestra, kiedy rośnie groźba umyślnego lub nieumyślnego zaprószenia ognia w pojemnikach, administrator może zdalnie zablokować dostęp do pojemników na określony czas.  

Jednak to nie jedyne korzyści omawianego systemu. Monitorowanie poziomu zapełnienia pozwala na efektywne planowanie trasy śmieciarki. To z kolei pozytywnie wpływa na aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Ponadto rozwiązany zostaje problem zatłoczonych ulic i korków powstałych za sprawą śmieciarek, opróżniających śmieci z posesji.

System jest niezależny od zasilania zewnętrznego. Wbudowana w nim bateria wystarcza na 5 lat bez konieczności ładowania. Po upływie tego czasu wystarczy wymienić niewielki moduł, aby zapewnić sobie kolejne lata sprawnego użytkowania. Dowiedz się więcej na temat systemu >>

Kontrola poziomu zapełnienia pojemnika oraz możliwość optymalizacji trasy śmieciarki to dwa aspekty wyznaczające drogę do efektywnej gospodarki odpadami XXI wieku. O ile poziom realizacji tych założeń różni się w zależności od danego państwa, z pewnością możemy mówić o tym, że popularna obecnie idea smart city, traktująca o inteligentnym systemie zarządzania zasobami miejskimi, nie urzeczywistni się bez ponownego spojrzenia na proces gromadzenia i odbioru odpadów, w którym pojemniki podziemne i półpodziemne znalazły już swoje stałe miejsce.

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83,
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

 

[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,aranżacja przestrzeni,pojemniki na odpady,pojemniki na śmieci, system elektroniczny w pojemnikach]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
3/2019

Aktualny numer:

Administrator 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zaskarżanie uchwał
  • - RODO w mieszkalnictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 9799|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl