CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego

 Świat Pojemników  |  24.02.2019
Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego
Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego
Świat Pojemników Spółka z o.o.

Pojemniki podziemne lub półpodziemne to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ale nie tylko. To także swoisty sposób na zapewnienie lub wzrost estetyki osiedla czy przestrzeni miejskiej. Pojemnik ukryty w gruncie, dodatkowo udekorowany obramowaniem w różnych wariantach łamie dotychczasowy pogląd, że kosz na śmieci jedynie szpeci okolicę. Oczywiście nic samo się nie dzieje – o efekt wizualny należy dbać.

Jak długo zachowa się efekt wizualny, podziwiany w katalogach? To zależy. O ile rozwiązania użyte w konstrukcji pojemnika są gwarantem trwałości i wieloletniej eksploatacji pojemników, o tyle ich efekt wizualny w dużej mierze zależy od sposobu użytkowania pojemników.

Czy mieszkańcy będą dbać o pojemnik? Jak długo będzie on uatrakcyjniać otoczenie, zamiast przyprawiać o zawroty głowy? Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest właściwa i regularna konserwacja pojemnika półpodziemnego, o której kilka słów poniżej.

Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego

Pojemniki podziemne – dla kogo czym są

Dla inwestora: to swoista wisienka na torcie – podnosi prestiż nie tylko nieruchomości, lecz także całej okolicy.

Dla mieszkańca: to spacer po okolicy bez grymasu na twarzy na widok cuchnących, przepełnionych kontenerów lub altan śmietnikowych, które nierzadko stają się pożywką dla nieproszonych gości.

Dla jednych i drugich: to symbol nowoczesnej, proekologicznej gospodarki odpadami.

Co zrobić, aby utrzymać, jak najdłużej efekt wizualny? Przede wszystkim regularnie prowadzić prace konserwacyjne. Sprawdź >>

 
Częstą wątpliwością na etapie zakupu pojemnika półpodziemnego, jest to, czy konserwacja pojemników nie okaże się dla nich zbyt praco- i kapitałochłonna. Śpieszymy z odpowiedzią.

Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego

Po pierwsze: mycie pojemników

Składowymi elementami każdego pojemnika półpodziemnego jest korpus (zbiornik główny) oraz klapa i zintegrowany z nią worek na odpady. Każdy z elementów wymaga kilku bardzo prostych zabiegów czyszczących i konserwacyjnych, które należy przeprowadzać zgodnie z harmonogramem dostosowanym do potrzeb użytkowników lub kiedy zachodzi taka potrzeba.

Do mycia korpusu głównego oraz klap z zewnątrz najlepiej użyć myjki ciśnieniowej z dodatkiem detergentu. Woda pod ciśnieniem pomoże pozbyć się większych zabrudzeń z powierzchni pojemnika oraz usunie kurz i brud z powierzchni klapy.

Czasem, ze względów higienicznych, warto przeprowadzić czyszczenie worka oraz pojemnika półpodziemnego wewnątrz. Zabieg taki najlepiej skoordynować z terminem odbioru odpadów. Do mycia worka i wnętrza pojemnika również używa się myjki ciśnieniowej, rozpoczynając od worka podniesionego nad pojemnik. Po zakończonym płukaniu należy zwolnić zabezpieczenie dna worka, aby woda mogła spłynąć do wnętrza korpusu. Nadmiar wody należy z pojemnika odessać. Dowiedz się więcej >>

Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego

Po drugie: konserwacja pojemników

Kiedy główne elementy pojemnika są już wyczyszczone, można przejść do konserwacji. Nie wymaga ona dużego nakładu pracy i kosztów, a przeprowadzenie kilku prostych czynności zagwarantuje łatwe i wygodne użytkowanie pojemnika półpodziemnego.

Najlepiej zacząć od obramowania. Pojemniki półpodziemne mogą być obramowane sosnowym drewnem impregnowanym lub kompozytowym, mogą również występować bez obramowania. W przypadku braku obramowania, część naziemną pojemnika, którą stanowi korpus w kolorze ciemnego polietylenu, wystarczy nabłyszczyć preparatem do nabłyszczania tworzyw sztucznych oraz wypolerować miękką, suchą szmatką. Świetnie nadaje się do tego spray do kokpitów samochodowych. Więcej wskazówek >>

Drewno sosnowe jest przemysłowo zabezpieczone przed wilgocią i biologiczną degradacją. Dla zachowania jego wyglądu i struktury należy raz do roku zabezpieczyć je olejem do drewna (olejowanie). Drewno kompozytowe jako połączenie drewna i PVC, wyglądem przypomina naturalny surowiec, jednocześnie zachowując odporność na wodę oraz działanie warunków atmosferycznych. Takie rozwiązanie, poza okresowym myciem, nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Ważnym elementem, o który należy zadbać dla zachowania dobrego stanu i wyglądu pojemnika, jest klapa. Ma ona delikatnie chropowatą strukturę tzw. sand blast effect, która pełni funkcję powłoki antygraffiti. Po każdym czyszczeniu warto ją nabłyszczyć, wspomnianym już preparatem do nabłyszczania tworzyw sztucznych lub sprayem do kokpitów samochodowych. Zabieg taki poza zachęcającym wyglądem, dodatkowo zabezpieczy powierzchnię klapy oraz ukryje drobne rysy, które mogły powstać w trakcie eksploatacji.

 Konserwacja i czyszczenie pojemnika półpodziemnego

Pozostaje jeszcze zamek w klapie wrzutowej (jeżeli jest zamontowany). Zamek należy naoliwić dwa razy w roku przeznaczonym do tego preparatem, np. olejem wazelinowym lub w przypadku pojemników posadowionych w pobliżu dróg nieutwardzonych i w miejscach, gdzie bardzo się kurzy – smarem na bazie PTFE.

Istotne jest to, aby podczas wykonywania prac konserwacyjnych, a także przy każdym opróżnianiu, kontrolować pojemniki podziemne pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, uwzględniając przede wszystkim klapę i worek. Dbałość o te elementy zapewni wieloletnie i przede wszystkim bezawaryjne użytkowanie pojemników.


Preparat do zadań specjalnych Astickill

Preparatów używanych do konserwacji nie brakuje. W szczególnych przypadkach – podczas upałów lub kiedy z pojemników korzystają lokale gastronomiczne i występuje zwiększone prawdopodobieństwo powstawania nieprzyjemnych zapachów czy zagnieżdżenia się insektów – godnym polecenia jest preparat do zadań specjalnych Astickill. Środek zwalcza zapachy i larwy insektów, odznaczając się przy tym wysoką skutecznością, potwierdzoną przez zachodnich sąsiadów. Dostępny w 5-litrowych kanistrach na zamówienie u dystrybutora, a koszt pojedynczej aplikacji nie przekracza 3,13 zł. Sprawdź dostępność >>


Awaria – i co dalej?

Oczywiście, nie sposób całkowicie uniknąć sytuacji awaryjnych, spowodowanych np. aktem wandalizmu czy uszkodzeniem powstałym na skutek niewłaściwego opróżniania pojemnika.

W takich okolicznościach warto skontaktować się z dystrybutorem pojemników półpodziemnych, który świadczy serwis door to door, możliwy do przeprowadzenia nawet po upływie okresu gwarancji. Dobrą wiadomością jest również to, że wielu drobnych napraw, np. wymiany klapy wrzutowej lub worka, można dokonać samodzielnie na podstawie dostarczonej instrukcji. Gdyby jednak potrzebna okazała się pomoc, udzielimy jej pod numerem telefonu 793 993 979.


świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83,
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

 

[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,czyszczenie pojemników,konserwacja pojemników,astickill]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejZanieczyszczenia występujące w wodzie instalacyjnej, często o charakterze ferromagnetycznym mogą powodować następujące problemy: nieprawidłowe działanie automatycznych odpowietrzników... Czytam więcej »Urządzenia do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach - jak oszczędzić na cieple ?

W czym może pomóc izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży
Dowiedz się, ile kosztuje izolacja stropów piwnic i garaży?

Ciepło i zawór ciepła Ocieplanie garażów i piwnic
Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną kwestią. Dlaczego? czytam dalej »

Odpowiednia izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży pomoże zmniejszyć przede wszystkim zużycie ciepła. Jest również jedynym sposobem, by uporać się z zimną podłogą w pomieszczeniu nad piwnicą... Chcę wiedzieć, ile to kosztuje»Układy dystrybucji wody użytkowej i grzewczej »

Dystrybucja wodyMają za zadanie dostarczyć wodę i energię do budynków w sposób bezpieczny i optymalny. Ich jakość decyduje w dużej mierze o jakości całej instalacji (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Co zrobić, by nie wymieniać rur ?

Wymiana rur w budynkuKażdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama: kamień ... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Jak powstają awarie pomp i instalacji wodociągowych»
czyszcenie i renowacja elewacji Monitoring pomp i instalacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Udowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym przeglądom. Usterki są rozpoznawane odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze dojdzie do zakłócenia produkcji, dostaw ciepła lub wody i większych uszkodzeń... czytam dalej »

10 powodów, dlaczego warto ocieplić budynek stryopianem »

10powodów dla których warto ocieplić dom styropianemOcieplenie budynku to inwestycja, która dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Inwestycja z założenia ma przynosić korzyści... czytam więcej »


Jak bezinwazyjnie i skutecznie osuszyć mury budynku?
Jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom tam gdzie brak sieci ciepła systemowego i gazu ziemnego? »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Jest kilka sposobów zwalczania wilgoci. Metoda osuszania zawilgoconych murów musi m.in. uwzględniać ich grubość oraz rodzaj materiału, z którego powstały.... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Dlaczego nie warto wymieniać starej i zniszczonej posadzki w budynku?

Jak naprawić zniszczoną podłogę na klatce schodowej

Koszty wymiany starej i zniszczonej posadzki w budynku mogą przyprawić o zawrót głowy. Nie każdą wspólnotę czy spółdzielnie stać na taki nie planowany wydatek. A czy są jakieś inne sposoby na  (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Kotły do budynków mieszkalnych
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
3/2019

Aktualny numer:

Administrator 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zaskarżanie uchwał
  • - RODO w mieszkalnictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 9799|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl