CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

IT w zarządzaniu nieruchomościami

Dzisiaj standardową usługę możemy uruchomić w kilka godzin w chmurze obliczeniowej, płacąc za faktyczne wykorzystanie
Dzisiaj standardową usługę możemy uruchomić w kilka godzin w chmurze obliczeniowej, płacąc za faktyczne wykorzystanie
Fot. pixabay.com

Umiejętność zaspokajania potrzeb i odnoszenia przy tym korzyści ekonomicznych jest podstawą istnienia wielu znanych firm, takich jak np. Uber, Netflix czy Amazon. Setki klientów jesteśmy w stanie obsłużyć przy wsparciu arkusza kalkulacyjnego. Jednak, aby zarządzać milionami klientów, potrzebujemy specjalnie przygotowanych systemów informatycznych, napisanych specjalnie dla zarządców przez armię deweloperów.

Potrzeby informatyczne średniej wielkości firmy zarządzającej nieruchomościami zwykle mieszczą się pomiędzy możliwościami realizowanymi przez arkusz kalkulacyjny a profesjonalnym oprogramowaniem, napisanym specjalnie na potrzeby tego sektora rynku. Oczywiście można korzystać z rozwiązań informatycznych, jakimi dysponują uznane na świecie firmy, ale systemy IT należy dostosować do wielkości firmy. 

Amazon zauważył, że jego serwery wykorzystują maksymalne obciążenie zaledwie przez około 1,5 miesiąca w roku w czasie świąt, przez pozostałą część są bezużyteczne, wręcz generują większe koszty niż korzyści (zasilanie, miejsce w serwerowni itd.). Umożliwienie wykorzystania swoich serwerów innym chętnym sprawiło, że Amazon stał się m.in. czołowym, globalnym dostawcą chmury obliczeniowej z usługami towarzyszącymi. Zamienił elementy infrastruktury firmy, generujące koszty przez większość roku, w narzędzie generujące znaczące zyski. Jeszcze przed początkiem ery współdzielenia (ang. sharing economy), odpłatnie udostępniał swoje zasoby.

Czytaj też: Samorządy, mieszkańcy i smart cities >>>

Dzisiaj każdemu chętnemu, np. Dysk Google, Dropbox, OneDrive nieodpłatnie udostępnią fragment swojej infrastruktury, a konkretnie wirtualnej przestrzeni dyskowej licząc, że jeżeli nasze potrzeby wzrosną ponad podany limit, nabędziemy odpłatnie dodatkowy pakiet. Obecnie, jeśli ktoś spróbuje szybkiej synchronizacji danych pomiędzy kilkoma urządzeniami, w większości przypadków nie będzie myślał o dodatkowych terabajtach danych na podręcznym dysku, jak miało to miejsce kilkanaście lat temu.

Oczekiwania zarządców wobec systemu IT

Zarządcy oczekują od systemu IT, aby:

  • rutynowe pytania od mieszkańców były automatycznie obsługiwane,
  • system dostępny był 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok,
  • dane były aktualne,
  • skalowalność była dostosowana do ilości użytkowników,
  • nowe funkcjonalności były tworzone szybko i elastycznie,

Kilkanaście lat temu w odpowiedzi na powyższe potrzeby większość firm informatycznych, po szczegółowym doprecyzowaniu, zaproponowałoby ofertę o wartości kilku milionów dolarów z czasem realizacji kilkanaście miesięcy. Dzisiaj standardową usługę możemy uruchomić w kilka godzin w chmurze obliczeniowej, płacąc za faktyczne wykorzystanie. Światowe firmy korzystają z architektury mikrousługowej (ang. micro-services), zamiast tradycyjnej klient-serwer czy architektury trójwarstwowej. Po pierwsze, mikrousługi przede wszystkim stosuje się dla cloud native applications. Korzystanie z chmury obliczeniowej jest dla nich czymś tak naturalnym, jak środowisko wodne dla ryby. Sharing economy wymaga elastycznej technologii dopasowanej do aktualnych potrzeb biznesowych.

W artykule:

• Oczekiwania zarządców wobec systemu IT
• Zgłoszenia przez system IT
• Oczekiwania mieszkańców a system IT

Zapisz się na bezpłatny NEWSLETTER. Co tydzień najświeższe informacje o zarządzaniu bezpośrednio na Twój e-mail.

[chmura obliczeniowa, IT, sieć komputerowa, systemy IT, mikrousługi, zarządzanie nieruchomościami]

Dostęp do pełnej treści tego artykułu jest BEZPŁATNY, wymaga jednak zalogowania.
Logowanie
zapomniałem hasła
Załóż konto
Jeśli nie masz jeszcze Konta Użytkownika - prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Czas potrzebny na założenie Konta Użytkownika to max. 1 minuta.
Chcę założyć konto użytkownika
Dlaczego warto założyć konto użytkownika?
otrzymujesz bezpłatny dostęp do wielu przydatnych informacji: artykułów znanych ekspertów, przeglądów produktów, porad i raportów
co tydzień otrzymasz bezpłatny Newsletter informujący o nowych artykułach, produktach i wydarzeniach związanych z administrowaniem nieruchomościami, zarządzaniem i rynkiem mieszkaniowym
będziesz miał możliość brania udziału w konkursach z cennymi nagrodami
utworzysz swój Profil, dzięki któremu będziesz mógł brać udział w dyskusjach na Forum, wymieniać się poglądami z innymi użytkownikami oraz pisać opinie i komentarze
będziesz otrzymywać powiadomienia o promocjach i rabatach w naszej Księgarni Technicznej oraz zniżkach w sklepach naszych partnerów biznesowych.
Jednocześnie zapewniamy Cię, iż podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możesz zmienić swoje dane lub zażądać usunięcia konta.
Przed założeniem Konta sugerujemy zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16487|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10158|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl