Artykuł sponsorowany

Zawory i głowice termostatyczne

Na podstawie oferty firmy Caleffi Hydronic Solutions
 Caleffi Poland Sp. z o.o.  |  29.04.2020  |  3
Zawory i głowice termostatyczne
Zawory i głowice termostatyczne
Caleffi Hydronic Solutions

Dzięki zastosowaniu elementów takich jak: zawory termostatyczne oraz głowice termostatyczne, instalacje centralnego ogrzewania zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz energooszczędność.

Z ogromnej ilości oferowanych na rynku zaworów termostatycznych możemy stworzyć trzy grupy w których znajdą się :

- termostatyczne zawory bez nastawy wstępnej

- termostatyczne zawory z nastawą wstępną

- dynamiczne zawory termostatyczne

 

Termostatyczne zawory bez nastawy wstępnej

Termostatyczne zawory bez nastawy wstępnej są najprostszym rozwiązaniem zapewniającym komfort termiczny w pomieszczeniach. Ze względu na brak możliwości równoważenia przepływu ich zastosowanie ogranicza się do małych instalacji.

W ofercie firmy Caleffi zawory z tej grupy należą do serii 401 i 402

Zapoznaj się z serią 401 >>

Zapoznaj się z serią 402 >>

Zawory Caleffi

Zawory dostępne są w wersji prostej lub kątowej w średnicach 3/8”; 1/2”; 3/4” oraz 1” .

Korpus zaworu wykonany został z mosiądzu w procesie odkuwania. Trzpień regulacyjny zaworu został wykonany ze stali nierdzewnej i posiada podwójne uszczelnienie typu O-Ring z EPDM. Element zamykający zawory został ukształtowany w taki sposób, aby uzyskać optymalną charakterystykę hydrauliczną podczas pracy termostatycznej. Duża powierzchnia pomiędzy gniazdem zaworu i elementem zamykającym powoduje minimalne straty ciśnienia w trakcie ręcznej pracy. Zawory dostarczane są w komplecie z ręcznym pokrętłem.

Termostatyczne zawory z nastawą wstępną

Termostatyczne zawory z nastawą wstępną zapewniają możliwość kontroli temperatury oraz zrównoważenia natężenia przepływu natomiast nie pozwalają na regulację ciśnienia różnicowego. Zawory tego typu mogą być stosowane w różnej wielkości instalacjach. W istocie zawór składa się z dwóch elementów tj. prostego zaworu termostatycznego oraz zaworu równoważącego.  Swobodny przekrój przepływu tych zaworów może być zmieniany za pomocą elementu nastawczego, co powoduje zmianę współczynnika Kv zaworu.

 W ofercie firmy Caleffi zawory z tej grupy należą do serii 421 i 422

Zapoznaj się z zaworami z serii 421 >>

Zapoznaj się z zaworami z serii 422 >>

Zawory Caleffi

Zawory dostępne są w wersji prostej lub kątowej w średnicach 3/8”; 1/2” oraz 3/4” .

Korpus zaworu oraz elementy odpowiadające za pracę termostatyczną wykonane zostały w takiej samej technologii jak w serii 401 i 402. Zawory wyposażone są dodatkowo w wewnętrzny element wykonany z polimeru, który umożliwia wykonanie nastawy zaworu bez użycia dodatkowych narzędzi. Zawory dostarczane są w komplecie z ręcznym pokrętłem.

Takie rozwiązanie w przypadku ograniczonych nakładów finansowy umożliwia w późniejszym okresie wyposażenie modernizowanej instalacji w głowice termostatyczne (dotyczy również serii 401 i 402).

Dynamiczne zawory termostatyczne

Dynamiczne zawory termostatyczne zapewniają możliwość kontroli temperatury oraz zrównoważenia natężenia przepływu jednocześnie regulując ciśnienia różnicowe. W istocie zawór składa się z regulatora ΔP, zaworu równoważącego oraz zaworu termostatycznego. Regulator ΔP utrzymuje stałą różnicę ciśnienia z jakim działa zarówno zawór równoważący jak i  zawór termostatyczny. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne ustawienie natężenia przepływu czynnika doprowadzanego do grzejnika niezależnie od zmian ciśnienia w instalacji (z zachowaniem zakresu ciśnienia wymaganego do poprawnej pracy).

W ofercie firmy Caleffi zawory z tej grupy należą do serii 230 i 231.


Zapoznaj się z zaworami z serii 230 >>

Zapoznaj się z zaworami z serii 231 >>

 Zawory Caleffi

Zawory dostępne są w wersji prostej lub kątowej w średnicach 3/8”; 1/2” oraz 3/4” .

Korpus zaworu wykonany został z mosiądzu w procesie odkuwania i posiada takie same wymiary jak seria 422. Wkładka zaworu  składa się z kilkudziesięciu elementów do produkcji których zastosowano wysokiej jakości materiały zapewniające bezawaryjną pracę w długim okresie czasu. Aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia elementu dynamicznego zastosowano element ochronny.

Wszystkie wyżej wymienione zawory termostatyczne współpracują z głowicami termostatycznymi firmy Caleffi z serii 200 oraz 204. Głowica termostatyczna są proporcjonalnymi regulatorami temperatury. Czujnik termostatyczny wpływa na element zamykający zaworu termostatycznego poprzez trzpień głowicy regulując przepływ czynnika grzewczego do odbiornika.

Zapoznaj się z głopwicami z serii 200 >>

Zapoznaj się z głopwicami z serii 204 >>

 

Głowice Caleffi Głowice Caleffi

 

Głowice firmy Caleffi wyposażone są w cieczowy czujnik termostatyczny. Obudowa elementu termostatycznego wykonana jest z wysokoodpornego polimeru. Głowice wyposażone są w podziałkę stopniową odpowiadającą zakresowi temperatury 7-28 °C. W dolnej części głowicy zlokalizowany jest pierścień który pozwala na ograniczenie lub zablokowanie nastawy głowicy. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych elementów. Nakrętka wykonana jest z mosiądzu i wyposażona w gwint M30x1,5.

Artykuł powstał w oparciu o materiały techniczne firmy Caleffi Hydronic Solutions.

 

caleffi logo

Caleffi Poland Sp. z o.o.

ul. Walerego Sławka 5
30-633 Kraków, Polska
Tel. +48 12 3572229


Info.PL@caleffi.com
www.caleffi.com

 

[caleffi poland sp. z o.o.,zawory temostatyczne,głowice termostatyczne,zawory]

Komentarze

(1)
Goper | 17.06.2020, 05:28
Plusem dla mnie jest to, że zawory tego typu mogą być użyte w różnych wielkości instalacjach
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19226|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12576|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11725|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl