CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Trudny świat emocji

Słowo od redaktor naczelnej
 Redakcja  |  Administrator 3/2019  |  26.03.2019
fot. redakcja

O mowie nienawiści mówi się dużo i z prze­jęciem przy okazji tak głośnych spraw, jak śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Minął miesiąc i sprawa przycichła, a wraz z nią wróciły stare demony – bezinteresowna potrzeba szkodzenia bliźnim, dogryzania, podgryzania, ot tak – żeby nie wyjść z wprawy. Coś się przynaj­mniej dzieje, dajemy upust złym emocjom, frustra­cjom, odreagowujemy własne niepowodzenia.

Redakcja jest miejscem, a zwłaszcza redakcyj­na skrzynka mailowa i portal, w którym jak w soczewce skupiają się ludzkie emocje. Do nas trafiają listy, które nie zawsze zawierają rzeczy­wiste problemy, w rozwiązaniu których możemy być pomocni. Jest i korespondencja, przepełniona po prostu niechęcią do bliźnich, niezależnie od tego czy osoba atakowana rzeczywiście zawiniła. Najczęściej atakowany staje się przypadkową ofiarą frustrata, bo był pod ręką, bo był łatwy do namierzenia, bo skoro współpracuje bądź współ­pracował z jakimś urzędem lub instytucją, która mu podpadła, to należy dokopać. W końcu niech się dowie, parszywiec jeden / bądź jedna, co ON – jedynie uprawniony do wydawania sądów i opi­nii – ma do powiedzenia temuż urzędowi, firmie, redakcji. I nie ma znaczenia, że osoba, którą ON/ONA wybrali sobie na ofiarę, nie ma wpływu na bieg jakichś wydarzeń. Ważne, że daje upust złym emocjom i poprawia sobie dzięki temu sa­mopoczucie.

Sprawdź, co w numerze: Administrator i Menedżer Nieruchomości 3/2019

Z przykrością skonstatowałam, że przybywa ko­respondencji pisanej pod wpływem złych emocji, które przecież nas ograniczają, szufladkują nasz świat i prowadzą wprost do frustracji i zgorzknie­nia. A ten nasz świat wszak jest wypełniony różny­mi relacjami międzyludzkimi i niewątpliwie warto skupić się na budowaniu pozytywnych relacji, nie szukając na siłę wroga tam, gdzie go nie ma.

Wydaje mi się, że zafiksowanie na szukanie „wroga”, w którym tkwi źródło wszystkich naszych nieszczęść wynika z potrzeby odwrócenia uwagi od własnych ułomności, o których wolimy nie wiedzieć czy też nie uświadamiać sobie ich posiadania. Bo tak jest łatwiej.

Niby wszyscy wiedzą, że pozytywne emocje są dla nas korzystne, ale coraz rzadziej pracujemy na rzecz ich budowania. Zamknięci we własnym świecie, często wirtualnym, przestajemy odczuwać potrzebę rozmowy, dyskusji. Nie wyjaśniamy, sta­wiamy na hejt i fejk.

Zamów wydanie 3/2019

Trudno nawet podejmować się roli mediatora w spornych sprawach, w które są zaangażowa­ne osoby ze specyficznym stosunkiem do świata, ponieważ nie szukają one ani przyczyn jakiegoś zdarzenia, ani też consensusu. A kto pisałby się na walkę z wiatrakami…

Nie wiem dlaczego, ale te rozważania przywodzą mi na myśl cytat z wiersza Michaiła Lermontowa („Smutno i nudno”), który w przyzwoitym tłumaczeniu brzmi:

I byłoby to wszystko śmieszne, gdyby nie było takie smutne.

Pozostaję z szacunkiem,
Sabina Augustynowicz

- redaktor naczelna miesięcznika oraz portalu
„Administrator i Menedżer Nieruchomości"

[słowo od redaktora, wstępniak, nowy rok, rynek nieruchomości, emocje]


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10157|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl