CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Trudny świat emocji

Słowo od redaktor naczelnej
 Redakcja  |  Administrator 3/2019  |  26.03.2019
fot. redakcja

O mowie nienawiści mówi się dużo i z prze­jęciem przy okazji tak głośnych spraw, jak śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Minął miesiąc i sprawa przycichła, a wraz z nią wróciły stare demony – bezinteresowna potrzeba szkodzenia bliźnim, dogryzania, podgryzania, ot tak – żeby nie wyjść z wprawy. Coś się przynaj­mniej dzieje, dajemy upust złym emocjom, frustra­cjom, odreagowujemy własne niepowodzenia.

Redakcja jest miejscem, a zwłaszcza redakcyj­na skrzynka mailowa i portal, w którym jak w soczewce skupiają się ludzkie emocje. Do nas trafiają listy, które nie zawsze zawierają rzeczy­wiste problemy, w rozwiązaniu których możemy być pomocni. Jest i korespondencja, przepełniona po prostu niechęcią do bliźnich, niezależnie od tego czy osoba atakowana rzeczywiście zawiniła. Najczęściej atakowany staje się przypadkową ofiarą frustrata, bo był pod ręką, bo był łatwy do namierzenia, bo skoro współpracuje bądź współ­pracował z jakimś urzędem lub instytucją, która mu podpadła, to należy dokopać. W końcu niech się dowie, parszywiec jeden / bądź jedna, co ON – jedynie uprawniony do wydawania sądów i opi­nii – ma do powiedzenia temuż urzędowi, firmie, redakcji. I nie ma znaczenia, że osoba, którą ON/ONA wybrali sobie na ofiarę, nie ma wpływu na bieg jakichś wydarzeń. Ważne, że daje upust złym emocjom i poprawia sobie dzięki temu sa­mopoczucie.

Sprawdź, co w numerze: Administrator i Menedżer Nieruchomości 3/2019

Z przykrością skonstatowałam, że przybywa ko­respondencji pisanej pod wpływem złych emocji, które przecież nas ograniczają, szufladkują nasz świat i prowadzą wprost do frustracji i zgorzknie­nia. A ten nasz świat wszak jest wypełniony różny­mi relacjami międzyludzkimi i niewątpliwie warto skupić się na budowaniu pozytywnych relacji, nie szukając na siłę wroga tam, gdzie go nie ma.

Wydaje mi się, że zafiksowanie na szukanie „wroga”, w którym tkwi źródło wszystkich naszych nieszczęść wynika z potrzeby odwrócenia uwagi od własnych ułomności, o których wolimy nie wiedzieć czy też nie uświadamiać sobie ich posiadania. Bo tak jest łatwiej.

Niby wszyscy wiedzą, że pozytywne emocje są dla nas korzystne, ale coraz rzadziej pracujemy na rzecz ich budowania. Zamknięci we własnym świecie, często wirtualnym, przestajemy odczuwać potrzebę rozmowy, dyskusji. Nie wyjaśniamy, sta­wiamy na hejt i fejk.

Zamów wydanie 3/2019

Trudno nawet podejmować się roli mediatora w spornych sprawach, w które są zaangażowa­ne osoby ze specyficznym stosunkiem do świata, ponieważ nie szukają one ani przyczyn jakiegoś zdarzenia, ani też consensusu. A kto pisałby się na walkę z wiatrakami…

Nie wiem dlaczego, ale te rozważania przywodzą mi na myśl cytat z wiersza Michaiła Lermontowa („Smutno i nudno”), który w przyzwoitym tłumaczeniu brzmi:

I byłoby to wszystko śmieszne, gdyby nie było takie smutne.

Pozostaję z szacunkiem,
Sabina Augustynowicz

- redaktor naczelna miesięcznika oraz portalu
„Administrator i Menedżer Nieruchomości"

[słowo od redaktora, wstępniak, nowy rok, rynek nieruchomości, emocje]


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Programy wspomagające pracę zarządcy - przegląd 2019»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Programy dla zarządców nieruchomości Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10517|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10083|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl